Feedback Începe căldura

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 15 Iul 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 22 Iul 2019.
  1. Îmi place

    45,7%
  2. Mi-e indiferent

    11,7%
  3. Nu-mi place

    42,6%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Începe căldura. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    amtinar, ioanagirl94, Criselt și alți 6 apreciază asta.
  2. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Nu stiu daca am inteles cum trebuie sau ce trebuie.
    Eu plantez Ardei Cayenne, Ardei Manzano, Pablano, dar culeg Ardei Datil, Habanero, Savina Roșie????
    Sau e fiecare planta cu treaba ei, adica plantez ardei manzano si tot asta si recoltez?
    Iar cand termin cu necesarul plantelor din prima generatie pot sa trec la cele din a2a generatie?
     
    ioanagirl94, Criselt, pinok86 și alți 6 apreciază asta.
  3. cerbul

    cerbul Locuitor permanent

    ce plantezi,aia culegi pana faci stocul de plante de donat si dupa treci la nivelul urmator
     
    amtinar, davidsiirina08, ioanagirl94 și alți 9 apreciază asta.
  4. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Asa imi parea si mie logic, vroiam doar sa fiu sigura. Multumesc de raspuns, zi faina!:)
     
    amtinar, davidsiirina08, cerbul și alți 9 apreciază asta.
  5. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Eu am alta nelamurire. Se precizeaza in finalul tutorialului ca nu sunt necesare finalizarea tuturor sarcinilor pentru a obtine recompensele principale. Intreb cum, pentru ca observ ca toate distribuitoarele sunt la nivelul diamant, si linia de vrej la fel, toate fiind necesare. Nu avem cum sari peste ceva, poate doar temporiza nivelul diamant, avand in vedere ca semintele din soiul superior le obtinem la misiunile aur si le putem inmulti fara ajutorul distribuitoarelor. A inteles cineva altceva?
    PS: De placut, imi place, nu necesita decat munca si ceva resurse clasice pentru inmultire accelerata. Spor.
     
    Modificat ultima dată: 15 Iul 2019
    amtinar, davidsiirina08, ioanagirl94 și alți 9 apreciază asta.
  6. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Nu prea am inteles, ca nu am citit in totalitate tutorialul, orice cerinta a eventului nu mai "conteaza".
    Doamne Ajuta! Ma bucur ca apare acest event, nu de alta dar ma uit la urs ca se uitaca ******* la carlig asteptand momeala.
    Eu iubesc animalele si nu le suport flamande, macar un peștic. :cry:
    Ursul meu moare de foame! :inlove:
    Am plecat sa citesc tutorialul! xD
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 15 Iul 2019
    amtinar, donnadmn, yocoama și alți 11 apreciază asta.
  7. ancadoina

    ancadoina Avansat

    recompense numai lazi s , lazile l cand apar ?
     
    amtinar, davidsiirina08, yocoama și alți 6 apreciază asta.
  8. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    La achizitionarea de cosuri.
     
    amtinar, yocoama, ioanagirl94 și alți 6 apreciază asta.
  9. Shepherd

    Shepherd Guest

    Înseamnă că dacă utilizezi 100 de unități de SC pe 100 de parcele , ai 5 % șanse să nu se scadă din resursele tale toate cele 100 de unități.
     
    amtinar, donnadmn, ioanagirl94 și alți 10 apreciază asta.
  10. ERDEM30

    ERDEM30 Scriitor în devenire

    În tutorial scrie că se planteaza pe cele trei terenuri tropical dar la mine nu-mi apare decât pe două.De ce?
     
    amtinar, Criselt, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  11. ani.vajai

    ani.vajai Scriitor activ

    Buna ziua! Si la mine la fel !!
     
    amtinar, Criselt, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Am luat în considerare un document expirat. Plantele de event nu vor fi disponibile în Cascadele cristaline.
     
    amtinar, Criselt, t_ina_e și alți 10 apreciază asta.
  13. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mai eu stiam ca de la caldura se dilata lucrurile, dar vad ca se contracta terenurile...Ne descurcam si cu 2, pacat de 'demolarea preventiva', iar reconstruiesc, in santierul asta e greu sa mai ai liniste...Bineinteles ca doream sa plantez un tip pe fiecare teren, asa ca am ramas cu una neplantata...Inapoi la planseta de calculat...Spor.
     
    amtinar, donnadmn, bmia_maria și alți 10 apreciază asta.
  14. adishor**1

    adishor**1 Începător forum

    mie imi da cu virgula aici:Coșul chili iute mare conține: 900 Ardei Datil, 900 Habanero (event), 900 Savina roșie, 450 Supercompost, 450 Compost special a la Suzi, 1 Bonus de PE/PET S. Preț standard 4.99 euro. Preț standard 12.99 euro. Disponibil în perioada 17 iulie, ora României 15:00 - 18 iulie aceeași oră.
    care e pretul pana la urma?;)
     
    amtinar, donnadmn, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  15. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Am sters "virgula". ;) Multumim. :)
     
    amtinar, donnadmn, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  16. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    Trei misiuni terminate, am platat câte 160 de Habanero (event), Savina roșie, iar în stoc am deja 825 Ardei Datil,

    distribuitoarele sunt pe teren, am avut noroc de 100% bonus 24H

    [​IMG]
     
    t_ina_e, amtinar, donnadmn și alți 9 apreciază asta.
  17. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    :) cu mult dar mult noroc la Roata, cu Jack, SC, SZ si cu mult drag de joc...iata rezultatul:

    [​IMG]
     
    t_ina_e, amtinar, ioanagirl94 și alți 10 apreciază asta.
  18. cp58

    cp58 Ambasador forum

  19. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    amtinar, alexsilviu11, ioanagirl94 și alți 8 apreciază asta.
  20. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Inchei seara cu misiunile 1, 2 si 3 finalizate, abia astept Răsuflarea dragonului in ceafa!
    Avem timp suficient!
    Mult spor!
     
    pinok86, amtinar, donnadmn și alți 9 apreciază asta.