Feedback Încondeietorul expert

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 16 Apr 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 24 Apr 2019.
  1. Îmi place

    70,4%
  2. Mi-e indiferent

    8,3%
  3. Nu-mi place

    21,3%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Încondeietorul expert. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    markreddo, malagambafane, amy46 și alți 9 apreciază asta.
  2. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Super!Daca facem toate sarcinile,putem lua toate recompensele de la magazin.Plus cele care rezulta din sarcinile facute...arata bine eventul :)
    Vot pozitiv.
     
    Senbura!xD, malagambafane, amy46 și alți 10 apreciază asta.
  3. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    ;) foarte atractive lazile puse in joc...sa ne pregatim cum se cuvine pentru un start bun!
     
    donnadmn, markreddo, Senbura!xD și alți 17 apreciază asta.
  4. marinar77

    marinar77 Scriitor în devenire

    cam multe plante de event- 33.465 cu timpul de coacere destul de mare
     
    antonio904, malagambafane, amy46 și alți 12 apreciază asta.
  5. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Premiile imi par interesante. Salut revenirea lazii de pomi si adaposturi, precum si a mahmudelelor. Imi place ca dropul se obtine si de pe terenurile tropicale, fara sa fie exceptata vreo categorie (pomi, adaposturi, samd). Acum, despre talentul la pictat, mai vedem. Votul mai asteapta. Spor la pregatit fermele.
     
    malagambafane, amy46, popescudana42 și alți 14 apreciază asta.
  6. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Pai cu cupoanele de combina de la event, s-ar cam putea recolta cele 33.000 de plante. Sunt necesare vreo 18-19 recoltari, daca nu obtinem nimic la roata. Cu apa la 5 h si 12 minute si timp la dispozitie - 4 recoltari pe zi, aproape 5 zile ar fi gata. Cred ca dropul nu va fi o problema, iar la aproape 3000 de unitati, probabil va fi mai rentabil sa avem ferma pregatita pe parcele mici si pomi de valoare mare, premiile sunt tentante, asa ca.... SPOR
     
    markreddo, malagambafane, amy46 și alți 15 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Nu ma mai pacalesc cu pomii, pentru mine nu au functionat niciodata. Asa ca parcele mici, plante cu durata mare si cateva adaposturi, adica asa cum stau de obicei cand nu sunt eventuri.
    Iar cand incepe, cred ca toti folosim aceeasi tehnica de inmultire. Personal folosesc ca standard 10 parcele mari cu de toate, 100 parcele mari fara suzie (cateodata cu) si trec pe parcele mici cu apa si compost, cat ma tin rezervele si imi permit preturile. Cred ca si voi faceti la fel, eventual mai continuati pe parcele mari pana se epuizeaza efectul la puritate+ cozonac (pentru cei mai grabiti), asa da cu economie la SC. Spor. Si chiar nu par multe plantele de event, avem la dispozitie 6 zile, comparat cu generozitatea premiilor, mai depinde si de talentul fiecaruia la pictat...
     
    markreddo, malagambafane, amy46 și alți 11 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Sapte!
     
    malagambafane, amy46, popescudana42 și alți 12 apreciază asta.
  9. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum


    Intotdeauna folosesc SC,chutney si compost a la Suzy pe primele 10 si apoi pe urmatoarele 100 parcele mari.Dupa cele 100 de parcele mari am intotdeauna suficiente plante sa pun pe toate parcelele mici de pe 3 terenuri.
     
    markreddo, malagambafane, amy46 și alți 11 apreciază asta.
  10. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Nu-ti trebuie Suzie la a doua tura, sunt 700 de plante si fara, nu ai atatea campuri. Daca e vreun avantaj de la vreo donare, merita sa ne grabim.
    Postare a fost mai mult ca un sfat si nu pentru cei avansati cum esti si tu, am remarcat ca intra multi novici in ultima vreme care nu-si pierd timpul macar sa citeasca tutorialele...

    Stii cum e, a 7-a e zi de odihna...Asa ca eu tot cu 6 calculez...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Apr 2019
    -katnik-, malagambafane, amy46 și alți 11 apreciază asta.
  11. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Inca nu stiu ce sa spun despre acest event.
    Linia de vrej tentanta, premiile sunt pe masura numarului de plante pe care trebuie sa la facem.
    Pentru a acumula punctele de 2640, pentru acele 80 nivele ar trebui sa joc 106 runde cu punctaj maxim de 25 puncte.
    Asa ca numarul plantelor de event este de 51.410.
    Am sa fac cat pot la event fara sperante mari.
    Este un event obositor pentru mine, nu pot cultiva atatea plante.
     
  12. Interesant event, premii foarte bune, ma incanta chiparosul mexican si cupoanele. Plante numeroase, dar nu ar fi o noutate, ne-am obisnuit cu numerele formate din cinci cifre. Votul il voi acorda pe parcursul eventului, voi face atat cat voi reusi .Spor sa aveti si indemanare la vopsit ouale!
     
    markreddo, andreas30904, -katnik- și alți 15 apreciază asta.
  13. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Interesant event dar ... cam multe plante. Mai vin si sarbatori... cozonac, oua rosii,...iepuras... Nu stu ce sa spun. Votul mai tarziu. Spor tuturor!
     
    markreddo, donnadmn, -katnik- și alți 12 apreciază asta.
  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    M-a luat cu fiori cand am calculat. Brr! Pai ziceti si voi: Presupun ca (pentru siguranta) obtin doar 15 puncte pe ou vopsit. Ca sa fac cele 2640 puncte, imi trebuie 176 oua vopsite. Fara unul cadou, 175. Asta inseamna 84875 plante!!! si drop 7525. Or fi premiile bune, dar ma indoiesc ca putem ajunge la performanta asta.
    Vrejul cred ca e accesibil, trebuie doar ?! 33465 plante si 2967 drop. Asa ca o sa ne trebuiasca morcovi si telina...Spor.
     
    markreddo, donnadmn, -katnik- și alți 13 apreciază asta.
  15. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Tocmai pentru ca am luat pauza la eventurile de saptamana trecuta, parca astept cu nerabdare sa ma apuc de acest event. Per total arata super, sa vedem acum cum o sa fie dropul si cate de repede putem vopsi ouale.
    Principala mea atractie este chiparosul mexican. Mi se pare usor de obtinut, primele 250 de monede stea nu se obtin asa greu.:inlove:
    Dar sincer nu prea inteleg cum o sa functioneze joculetul daca folosim bonificatia.. Stiu ca se va oferi 20 de secunde pentru mini joc, deci asta inseamna ca abia dupa primele 20 de secunde va incepe sa "scada" verdele de la bara de sus, pentru puncte extra?


    Multumesc si spor tuturor!
     
    markreddo, -katnik-, davidsiirina08 și alți 8 apreciază asta.
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu, cele 20 de secunde sunt distribuite proporțional. Bara de bonus arată la fel, dar timpul total de joc va fi mai mare.
     
    -katnik-, roliana57, cosmincody și alți 8 apreciază asta.
  17. cerbul

    cerbul Locuitor permanent

    735 cutiute cu vopsea. Succes tuturor la event!
     
    markreddo, amtinar, donnadmn și alți 13 apreciază asta.
  18. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Incep cu 644 cutiute de vopsea. Succes tuturor!
     
    amtinar, donnadmn, MicuNicu și alți 12 apreciază asta.
  19. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Incep acest event cu 1.074 de cutiute de vopsea. S-avem spor!
     
    amtinar, donnadmn, stoiantudorel și alți 13 apreciază asta.
  20. Criselt

    Criselt Legendă vie

    563 drop. Mult spor!
     
    -katnik-, markreddo, amtinar și alți 13 apreciază asta.