Întrebări despre metodele de plată

Discuție în 'Probleme generale' creată de Chronos, 11 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! In mod teoretic nu ar fi trebuit sa fie probleme, din moment ce cu putin timp in urma ai mai achizitionat si a fost in regula. Daca ai respectat toate conditiile si totusi nu ai primit mamudelele, va trebui sa contactezi serviciul suport pentru plati, completand un formular si urmand toate indicatiile de // AICI //.
     
    malagambafane apreciază asta.
  2. adria2

    adria2 Maniac forum

    Buna seara, am probleme pentru a achizitiona mamudele prin s.m.s. si mobil, trimit mesaj ... nu primesc confirmarea... creditul ramane neschimbat, iar prin mobil primesc o explicatie aberanta ca reteua nu accepta plati mai mari de 50 euro, cateva minute inainte cumparasem super hrana pe un alt cont ( mentionez ca pachetul super hrana xl costa 15 euro), nu este pentru prima data cand imi aprovizionez conturile cu sh, nu am avut probleme pana acum, sper sa se rezolve problema, multumesc si va urez noapte buna.
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! De ce totul ti se pare aberant? Explicatia este absolut normala si justificata. Operatorii de telefonie mobila nu accepta sume mari pentru a fi platite prin sms. Si inca ceva, in prima parte a postarii precizezi ca nu poti cumpara mamudele prin sms, apoi ne spui ca nu poti achizitiona super hrana prin sms, ca un pachet XL costa 15 euro. In afara de pachetul de super hrana payment, super hrana nu costa decat mamudele. Oferta pentru achizitia de super hrana nu este inca online sau valabila. Eu zic sa te hotarasti in ceea ce priveste problema semnalata.
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  4. adria2

    adria2 Maniac forum

    Buna dimineata, se pare ca nu m-am facut inteleasa, e joc din Italia, 50 mm cumparate prin sms costa 2,40 euro trimit sms, nu primesc confirmarea, creditul ramane intact, la ultimul event BB am cumparat online pe unul din conturi 800 unitati SH, pret 15 euro, cand am vrut sa cumpar si pe acest cont am primit raspunsul ca depasesc suma de 50 euro, dar 15 + 15 fac 30, de atunci nu pot cumpara nimic, nici macar 50 mm, mntionez ca pachetul de super hrana nu se poate cumpara prin sms doar online, iar costul il platesti din creditul pe care il ai pe mobil. Multumesc anticipat pentru raspuns.
     
    malagambafane apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Poate ai mai cumparat si altele in aceasta luna si s-a adunat si nu mai tii tu minte. Banuiesc ca, fiind in Italia, ai steagul Italiei la Banca si firma de telefonie mobila este una italiana. Limita este impusa probabil de firma de telefonie mobila si ar trebui sa te interesezi la ei in primul rand. Din moment ce creditul nu ti-a fost retras, nu au intrat bani la Bigpoint, deci nu putem vorbi de situatia de bani retrasi si articole neprimite in joc. Deci, primul pas, sa te interesezi intai la compania de telefonie mobila sa ii intrebi ce, cum si de ce.
     
    malagambafane, donnadmn și adria2 apreciază asta.
  6. adria2

    adria2 Maniac forum

    Iti multumesc pentru raspuns, ma voi informa. iti urez o zi placuta.

    Chronos, ai dreptate, am cumparat abonament combina pentru ambele conturi, uitasem... deh asa-i la batranete :oops:
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 26 Feb 2016
  7. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Buna ziua!Ce se intampla cu "banca"?Nu am reusit sa intru sa cumpar mamudele la timp pentru a beneficia de un nou bonus.Nu pot sa cred ca se intampla asa ceva chiar acum.Am pregatit ferma pentru bonusul de puncte,am urmarit sa pot activa linia de vrej care aduce o reducere a timpului la iteme,am gandit timpul la secunda ca sa pot recolta de 3 ori si la a doua recoltare sa cumpar al doilea bonus,dar cand sa cumpar din nou bonusul ia-l de unde nu-i.Asteptam cod bonus,pentru ca am pierdut puncte importante,iar aceasta problema tehnica m-a facut sa pierd si timp din event,ca nu am eliberat terenurile pentru a face planta de event sau drop.Nu as fi lasat iteme pe terenuri pentru un singur bonus.Ideea era sa beneficiem de 2 bonusuri,in 2 zile.Acum eu nu il mai cumpar ca nu mai are aceeasi valoare daca deja am recoltat toata ferma.Sunt foarte dezamagita.
     
    Modificat ultima dată: 17 Mar 2016
    mokka_gabryel și malagambafane apreciază asta.
  8. 12232nick

    12232nick Scriitor activ

    Buna ziua!
    Nici eu nu pot sa intru in Banca.
     
    malagambafane apreciază asta.
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    ... și ar trebui să o fi rezolvat deja.
     
    malagambafane, roliana57 și matusam apreciază asta.
  10. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna Ziua ! Astazi am facut o achizitie de MM, dupa finalizarea tranzactiei, am primit urmatorul mesaj.

    "Am stabilit că ţara ta nu a fost setată corect la shop şi am modificat-o ca să poţi folosi întreaga gamă de servicii.
    Te rugăm să reţii faptul că opţiunile din shop se pot schimba ca urmare a acestei modificări."

    In urma modificarilor, automat s-au schimbat si preturile, de exemplu, daca pana acum un pachet Sezonieri costa 11.99 Euro, acum costa 14.99 Euro.

    Am postat acest mesaj, intrucat poate mai exista si alti jucatori aflati in situatia mea.
     
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua. Probabil a fost prima achizitie facuta dupa ce s-au "aliniat" preturile.
     
    malagambafane și Ambra. apreciază asta.
  12. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna Chronos!
    Pot spune ca am avut noroc, mesajul si noile preturi au aparut dupa achizitie, asa ca nu sunt suparata, intrucat am economisit ceva.;)

    Problema va fi de acum inainte cand , va trebui sa-mi cumpar un portmoneu cu buzunare otara mai incapatoare, pentru investitii de genul acesta. Si sa tai o tura de snitel sau eclere de pe meniul saptamanal.
     
    malagambafane, roliana57, Agro80 și alți 3 apreciază asta.
  13. marian992

    marian992 Începător forum

    Buna ziua . Am cumparat pachet 83de MM prin sms, si am gresit codu am bagat noua cifre in loc de opt .Bani mi sau retras Cum pot sa recuperez bani
     
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Daca acel cod nu este corespondent nici unui cont de Farmerama, atunci banii nu ti s-au retras. Daca acel cod de 9 cifre este corespondent unui cont de Farmerama, atunci ai "incarcat" alt cont cu mamudele. Vina nu apartine celor de la Bigpoint, in cazul ca tu ai gresit codul. Totusi, poti trimite un tichet la Serviciul suport pentru plati.
    AICI ai detalii despre acest lucru.
     
    donnadmn și SkumpikaNina apreciază asta.
  15. SkumpikaNina

    SkumpikaNina Maestru forum

    Nenea Piratul, am si eu o "problema tehnica" xD si nu stiu unde sa scriuxD Pe contul nepoatei mele este oferta la 300 mamudele (este nivelul 80).... Intrebarea mea este : "Oferta mea unde e?" :D Scuze de deranj dar ma "macina" rau asta de cateva ore:D pentru ca si adrianapatran prietena mea a avut oferta:D:D eu sunt pedepsita cumva?
    Mega-PE-Day este....dar mamudele pauza:music:
     
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Problema ta "tehnica" este ca esti o ofticoasa mica sau nu, chiar una mare.:)
    Unde le apare oferta? Le apare la panoul din oras sau la fereastra de News? Nu cumva, candva, ai avut si tu acea oferta si acum ai una la un pachet mai mare de mamudele? Oricum, oferta nu apare la toti jucatorii.
     
    stoiantudorel, pisitani, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  17. SkumpikaNina

    SkumpikaNina Maestru forum

    Am intrat in inspectie la nepoata si mi-am pus ochelarii mai bine si cand am vazut...... am inteles ca eu chiar m-am ofticat degeaba:D Graba strica treaba.....daca nu am citit si mesajul....:D Ai dreptate ! Multumesc pentru raspuns Chronos. M-ai linistit:D
    Noapte buna si sper sa nu visez mamudele:D
     
    stoiantudorel, pisitani, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Vezi, totul sta in ochelari, ei sunt fereastra sufletului.;)
    Pai si ce vrei tu sa visezi, Feti Frumosi calare pe hidrobiciclete? In timp ce altii fac spagatul pe doua hidrobiciclete in mers?
    Noapte buna!
     
    stoiantudorel, pisitani, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  19. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Buna ziua. Am primit si eu cadou un cod paysafe si nu il pot folosi, nu imi apare ca metoda de plata. Apare cu alta denumire in lista?
     
    dadan apreciază asta.
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Trebuie sa iti apara. Apasa pe "mai multe metode de plata".

    [​IMG]
     
    donnadmn apreciază asta.