Întrebări despre metodele de plată

Discuție în 'Probleme generale' creată de Chronos, 11 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    [​IMG]
    [​IMG]

    Mie imi apar doar astea. Am scris aseara si la suport si nu am primit inca nici un raspuns.
    Am vrut sa profit si de Mega PE Day, dar vad ca nu am noroc.
     
    dadan, ingeras_intunecat și donnadmn apreciază asta.
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Ai steagul Romaniei la Banca?
     
    Agro80 și dadan apreciază asta.
  3. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    E al Republicii Moldova, desi asta nu m-a impedicat sa cumpar mm cu cardul. Aseara si acest fapt l-am mentionat la echipa suport, gandindu-ma ca poate imi pot schimba si steagul.

    Sa mai trimit odata mesaj la suport? ... poate au uitat de mine....
     
    Agro80, lorilori71, dadan și alți 2 apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Serviciul suport nu uita de nimeni. Nu stiu cum de te-ai pricopsit cu steagul Moldovei. Este posibil ca steagul Moldovei sa aiba o legatura cu lipsa acelei metode de plata dar nu sunt 100% convins. Poti solicita Echipei suport schimbarea steagului desi este o procedura mai complicata, se poate rezolva. Insa, detaliile ti le ofera suportul.
     
    Agro80, dadan, donnadmn şi o altă persoană apreciază asta.
  5. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Eu merg destul de des in Moldova si intru pe ferma, insa niciodata nu am cumparat mm din Moldova. Nu stiu de ce s-a schimbat steagul.
    Sper sa se rezolve cumva, caci nu as vrea sa fiu nevoita sa donez codul paysafe. :(

    Multumesc mult. O zi frumoasa.
     
    donnadmn, Agro80, dadan și alți 2 apreciază asta.
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Este posibil sa fi cumparat vreun articol cu mamudele, vreun PET sau vreun pachet tot cu mamudele cand te aflai acolo sau poate din cauza IP-ului. La inceput, probabil, ai avut steagul Romaniei. Deci trimite tichet la Serviciul suport cu solicitarea schimbarii steagului la Banca.
     
  7. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Buna ziua. Revin iarasi eu in legatura cu achizitionarea mamudelelor cu un cod paysafe. Scuza-ti, insa folosesc pentru prima data un cod si nu ma descurc prea bine.
    Cei de la serviciul suport mi-a rezolvat problema cu steagul si acum cand vreau sa cumpar imi zice ca nu am suficienti bani pentru cele 2 pachete pe care vreau sa le iau. Desi daca calculez in lei (si in euro) ma incadrez in cei 25 de lei.

    [​IMG] [​IMG]
     
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Poate fi vorba doar de comisioanele aplicate.
     
    roliana57 apreciază asta.
  9. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Sa inteleg ca pe langa suma pachetelor au mai adaugat ceva comision pe care nu mi-l arata, dar mi-l cere?
    Si ca sa nu mai fac spam, exista vre-un minievent cand se face reducere la achizitionarea mamudelelor? Daca da, poate astept pana atunci ca sa ma pot incadra in suma tot cu comision. Multumesc anticipat.
     
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Din ce am mai auzit si eu,dupa noua aliniere a preturilor la pachetele cu mamudele, cu foarte putin, la unii jucatori nu se mai ajunge un paysafe de 25 RON pentru a cumpara 200 mamudele. Eu, unul folosesc alta meotda de plata, desi cea cu paysafe este mai simpla oarecum.
     
  11. -hugio-

    -hugio- Profesionist forum

    salut . Am achizitionat si eu pachetul premium aur parca 6 luni si nu imi dau seam de unde pot sa activez functia culesul automat la pomi . ma poate ajuta cineva ?
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! De la Vila Premium din Oras. Bifezi patratelul din stanga-sus.
     
    matusam și donnadmn apreciază asta.
  13. -hugio-

    -hugio- Profesionist forum

    nu merge am mai incercat dar nimik imi scrie sus cand expira si atat ciudat. gata sa rezolvat in sf.
     
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Ai dat click si nu se bifeaza acel patratel? Ai incercat un refresh la joc?
     
    matusam și donnadmn apreciază asta.
  15. tweety`

    tweety` Baron forum

    Buna. Cum pot sa schimb datele unui card mai vechi (care deja a si expirat saracutu)? Vreau sa cumpar niste mamudele :D


    p.s. desteapta de mine a cascat mai bine ochii si a descoperit
     
    stoiantudorel, Georgel72 și Chronos apreciază asta.
  16. viktor401

    viktor401 Novice forum

    salut.
    Am si eu o problema cu mahmudelele,aseara aveam 43 si de dimineata m-am trezit cu 7.
     
    stoiantudorel și donnadmn apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Iar Serviciul suport iti va spune pe ce anume le-ai cheltuit. Trimite, te rog un tichet la ei.
     
    donnadmn, matusam și misu_mama apreciază asta.
  18. h_ana28

    h_ana28 Junior Expert

    Am si eu o problema mi-am cumparat pachetul PACK START [7,49euro] cu 300mm+ 20%si nu am primit decat 330mm.DE CE?
     
    donnadmn apreciază asta.
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cei 20% sunt deja incluși în pachetul de 300 de mamudele, iar 30 de mamudele probabil reprezintă bonusul de 10% pentru salvarea datelor de plată.
     
    donnadmn și matusam apreciază asta.
  20. h_ana28

    h_ana28 Junior Expert

    Imi pare rau dar scrie clar 300mm+20% nu spune 250+20%
     
    stoiantudorel și donnadmn apreciază asta.