Întrebări despre metodele de plată

Discuție în 'Probleme generale' creată de Chronos, 11 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    La fel scrie și pe sticla de cola la promoție, dar nu primești un pahar separat, cantitatea suplimentară este în același ambalaj.
     
    tweety` și donnadmn apreciază asta.
  2. h_ana28

    h_ana28 Junior Expert

    dar150mm costa3.99 iar 300 costa7.49 unde sunt cei +20%
     
    donnadmn apreciază asta.
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Incluși în pachet, după cum am spus.
     
    matusam și donnadmn apreciază asta.
  4. maimutica1984

    maimutica1984 Începător forum

    buna de ce nu imi apar oferte pe care le poti achizitiona prin sms?ma refer la moneda de joc si super hrana?
     
  5. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Pentru moment se pare că sunt prezente unele erori de afișare a pachetelor cu plata prin SMS. Echipa tehnică verifică deja acest caz.
     
    matusam apreciază asta.
  6. maimutica1984

    maimutica1984 Începător forum

    multumesc frumos acuma merge
     
    k0 apreciază asta.
  7. ciuchi44

    ciuchi44 Începător forum

    salut. nu mai pot cumpara mamudele cu cardul . nu imi mai apare optiunea de plata cu cardul. ma poate ajuta careva cu un raspuns?
     
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! La mine apare metoda de plata prin card deci nu pare a fi eroare generala. Incearca te rog alt browser sau efectueaza o stergere de cache and cookies din browser.


    cardul.PNG
     
    matusam apreciază asta.
  9. ciuchi44

    ciuchi44 Începător forum

    am facut cele mentionate de tine dar tot nu imi apare. mentionez ca in data de 15 am facut mai multe incercari de cumparare cu cardul si toate esuate din motivul ca am avut un card expirat.
     
  10. Chronos

    Chronos Guest

    In acest caz ai toate sansele sa fi intrat in "blacklist" cu aceasta metoda de plata, ea fiind blocata acum permanent. Situatia este grava. Iti va oferi informatii complete Serviciul support cu privire la acest aspect. Recomandam jucatorilor care folosesc aceasta metoda de plata si intampina o eroare, sa nu insiste in incercarea de a achizitiona prin cardul respectiv. Motivul erorii poate fi constituit de lipsa banilor din cont sau existenta unei sume insuficiente pentru acea tranzactie, cardul sa fie expirat, anulat, blocat sau din alte motive ce tin de jucator (introducerea gresita a datelor cardului), de banca emitenta sau chiar de cei de la Bigpoint. Deci trimite un tichet la Serviciul support pentru lamuriri.
     
    lucian_61 și matusam apreciază asta.
  11. ciuchi44

    ciuchi44 Începător forum

    am trimis de ieri tichet.ms orcum.
     
    matusam apreciază asta.
  12. Smarannda

    Smarannda Novice forum

    va rog sa ma ajutati, scuze daca nu aici trebuia sa postez.Ieri, la ora 12,50 am solicitatcumpararea a 3 mamudele prin telefon si nu am primit decit un mesaj in limba engleza pe care nu il inteleg si mi-au fost luati din cont 2,10 euro. Cum pot rezolva problema? Va rog sa ma ajutati,mesajul trimis a fost corect.Multumesc anticipat.
     
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Iarta-ma ca raspund cu o intrebare dar 3 mamudele sau 83 mamudele?
     
  14. Smarannda

    Smarannda Novice forum

    scuze, am solicitat 83 de mamudele.
     
    popescudana42 și donnadmn apreciază asta.
  15. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Ai trimis SMS. Si ce s-a intamplat? Nu ti-au fost creditate MM? Banii ti-au fost retrasi? Nu ai primit mesajul de confirmare?
    Ai scris codul corect lasand spatiu intre litere si cifre?
    MM intra la cateva secunde de la confirmare.
    Daca ai gresit o cifra, ai facut pe altcineva fericit.
    Multa bafta!
     
  16. Smarannda

    Smarannda Novice forum

    Am trimis corect mesajul dar mi-a aparut in locul confirmarii mesajul-no match was found for the providet information.Pleaze contact support using format bigpoint.com si un nr 882638769 Am primit mesajul la ora 12,50 si mi-au fost retrasi din cont 2,10 euro fara sa primesc nimic in schimb.Imi cer scuze dar in tineretea mea nu am invatat limba engleza, se purta altceva. Va multumesc ptr sprijin.
     
    popescudana42 și donnadmn apreciază asta.
  17. matusam

    matusam Legendă vie

    Nu stiu de ce a aparut acest mesaj.
    Te rog, trimite un tichet la Serviciul suport de plati si ei te vor lamuri.
    Pentru ajutor
    https://board-ro.farmerama.com/index.php?threads/suport-pentru-probleme-plăţi.8497/
     
  18. adela_stefy

    adela_stefy Novice forum

    Buna. Am vrut sa imi cumpar pe id-ul 18818098 mamudele din banca de pe bara de unde poti cumpara cate mamudele vrei dar nu imi apare acea banda.Imi apare in locul ei ceva cu partea cea mai rapida de a-ti umple contul cu mamudele. Eu acum nu am vrut sa imi cumpar un pachet cum faceam pana acum. As vrea sa cumpar de la bare si sper ca ma veti ajuta in privinta asta.multumesc.
     
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Au fost ceva probleme cu această opțiune în ultimile zile, este încă ”în lucru” se pare.
     
    -steaua2009- și matusam apreciază asta.
  20. marchygab

    marchygab Novice forum

    Buna ziua,

    Pentru o achizitie cu card VISA debit ,ce varianta de plata se alege ...cu Maestro si VISA credit nu merge tranzactia ..nu apare niciun mesaj de eroare sau de tranzactie reusita...

    Multumesc anticipat!

    Scuze daca am creat o alta postare!