Feedback Adăposturi neon - 9

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 5 Iun 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 13 Iun 2019.
  1. Îmi place

    72,4%
  2. Mi-e indiferent

    3,4%
  3. Nu-mi place

    24,1%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Adăposturi neon 9. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
    mara62, popescudana42, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  2. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Deci minim 760 SH, primim inapoi 140 SH, depinde un pic de aleatoriu daca obtinem si cate 2 telescoape la o reproducere. Prindem si un pic de baby boom la inceput, de la 15:00 pana la 19:00 (pe 6 Iunie). Si recompensele par bune, e noua mea pasiune colectionarea adaposturilor neon. Asa ca thumb-up! Asteptam cu nerabdare.
     
    mara62, popescudana42, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  3. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Probabil cea mai slaba linie de vrej din istorie, cerinte foarte mari de SH (teoretic ceva mai putin de 760 out, 4x25=100 in), recompense irelevante (sa obtin adaposturi neon doar ca sa ma aflu in treaba, avand in vedere ca succesiunea eventurilor nu-mi va permite vreodata sa le pun pe ferma?!?). Dupa foarte multi ani, spun pas unui event!
     
    hcnxdz, mara62, -katnik- și alți 15 apreciază asta.
  4. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    Eu cred ca o sa spun pas si o sa vand tot ce pregatisem pentru event deja am vandut de cateva 10 de mil bune
     
    mara62, popescudana42, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  5. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Vezi ca la fiecare animal, chiar la prima cerinta se mai ofera 10 SH, deci total 140 in.
    Si cu un total de 10 adaposturi neon, ca recompense sau premii secundare, eu o sa ma straduiesc sa-l fac indiferent de vrej, sunt mai multe neoane in joc decat detin eu acum. Nu mai vorbesc de lazile de animale blegute, pasari, si multe alte recompense mai mici. Daca voi aveti destule, va inteleg, dar eu nu am si le doresc.
     
    Modificat ultima dată: 5 Iun 2019
    mara62, popescudana42, -katnik- și alți 10 apreciază asta.
  6. popik70

    popik70 General forum

    SH am , animale stau binisor , zic eu. Nici pe mine nu ma incanta linia , dar sunt ad neon , mai pretioase decat ad roz. Consumam 760 SH si primim inapoi 190 SH ( la 2 animale primim 60 si si la 2 primim 35 ) .
     
    mara62, t_ina_e, -katnik- și alți 11 apreciază asta.
  7. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Vot pozitiv! Am deja poienita plina cu animale puse la reprodus. Maine dupa ora 15 le recoltez. Bafta tuturor!
     
    pinok86, mara62, popescudana42 și alți 14 apreciază asta.
  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Ai dreptate. Inca 50 de SH in. Cand am vazut lazile alea de Neoane a inceput sa mi se incetoseze privirea de nu am observat si plusul de 25 x 2 SH. Cu atat mai bine. Si la mine poienita e plina de reproduceri, 33 de fiecare protagonist.
    Acum sa-si dea si KO 'Cuvantul de Pionier' ca nu anuleaza Baby-boom...
     
    mara62, popescudana42, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  9. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Nu inteleg cum ai calculat de ti-a dat 10 adaposturi neon.
    Din tutorial vad ca avem:
    1 Coteț păuni V: neon
    1 Stup de albine V: neon
    1 Coloni de biberi V: neon
    1 Adăpost elefanți V: neon
    4 Ladă de adăposturi neon (oferă, aleatoriu, unul dintre următoarele:....adaposturi neon)
    4 Ladă de adăposturi neon pentru paradă (oferă la deschiderea din inventarul de consumabile, aleatoriu, unul dintre următoarele: Coteţ păuni V: neon, Stup de albine V: Neon, Colonie biberi V: neon, Adăpost elefanți V: neon).
    Deci sunt 12 adaposturi neon si 4 Itemi (1 Păun neon, 1 Albină neon, 1 Biber neon, 1 Elefant neon).

    Sincer nu stiu ce sa fac, deoarece mi se pare prea mare contravaloare animal / șeptel de 1.150.000 GG.
    Am tot ce trebuie, animale, septel si SH, dar sunt zgarcita cand vad ce ofera linia de vrej.
    Adaposturile neon imi fac cu ochiul, dar ma intristez ca nu am timp sa le pun pe terenuri.
    Am pus la reprodus pauni, aici stau mai slabut la septel.
    Pacat ca terenurile continentale sunt ocupate cu plante, pentru celalalt event.
    Daca am fi plantat planta de event pe terennurile tropicale mi se parea mult rentabil.
    Asa ca la piata cu noi!
    Vindem ce putem si cumparam ce ne trebuie.
    Astept am sa inceapa eventul si vad daca donez sau nu la acest event.
    Mult spor la pregatiri!
    Votez la final!


     
    georg2503, Criselt, popescudana42 și alți 7 apreciază asta.
  10. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cu atat mai bine Tina, deci 12 neoane (adaposturi), eu nu am avut rabdare sa vad ce ar putea oferi lazile, ma gandeam ca mai dau si alte brizbrizuri. Si daca imi amintesc bine, la alte eventuri neon valorile de donare au fost chiar mai mari, de genul 300.000, 300.000, 400.000, 560.000. Parca sarea bine de 1,5 mil la ultimul event, ala cu fluturi si cameleoni. Si nici nu conteaza, facem oricum reproduceri, deci iese si septel, cu un pic de noroc rasa superioara. Mai vedem dupa ce culegem reproducerile. Spor si voua.
     
    pinok86, yocoama, georg2503 și alți 10 apreciază asta.
  11. nycola70

    nycola70 Cunoscător forum

    Spun pas acestui event deoarece stau prost la SH si momentan nici nu pot cumpara...mi-as fi dorit sa-l pot face dar asta e... :sleepy:
    Mult succes fermierilor care vor munci la acest event.
     
    pinok86, yocoama, georg2503 și alți 15 apreciază asta.
  12. cerbul

    cerbul Locuitor permanent

    Event terminat!
     
    -katnik-, pinok86, yocoama și alți 12 apreciază asta.
  13. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    dulcica1970, -katnik-, pinok86 și alți 13 apreciază asta.
  14. mara62

    mara62 Conte forum

    Event finalizat;)
     
    dulcica1970, -katnik-, pinok86 și alți 13 apreciază asta.
  15. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Super eventul!
    Super BB!
    Recolta uriasa la reproducerile de animale simple.
    Astept sa mai fac doua recolte la reproduceri, cu toate ca nu am nevoie dar nu ma pot abtine! xD
     
    pinok86, popescudana42, MicuNicu și alți 9 apreciază asta.
  16. usordetinutminte

    usordetinutminte Talent de excepţie

    event finalizat si la mine si mi-a ramas SH si pentru lame:D
     
    -katnik-, pinok86, t_ina_e și alți 12 apreciază asta.
  17. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Gata eventul!
    Mi-au ramas 159 telescoape.
    Din lazi am primit:
    4 Ladă de adăposturi neon (pisica, strut, urs si peste)
    4 Ladă de adăposturi neon pentru paradă ( 3 Coteţ păuni V: neon, 1 Colonie biberi V: neon).
    A meritat efortul de a cumpara animale.
    Vot pozitiv!
     
    dulcica1970, -katnik-, georg2503 și alți 6 apreciază asta.
  18. cp58

    cp58 Ambasador forum

  19. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Event terminat ,bafta !
     
    dulcica1970, -katnik-, pinok86 și alți 11 apreciază asta.
  20. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Eu doar 2 din 4 terminate (pauni si biberi). mai astept ceva reproduceri si pentru celelalte 2 (albine si elefanti). Stateam mai slabut cu septelul, dar se rezolva, bine ca am SH.
    Update: Gata, mi-a multumit ca am transformat ferma. Cam greu cu albinele, nu mai am nimic septel acolo, dar macar am finalizat. Mi-a placut, m-am imbogatit cu multe neoane. Multumesc BP, felicitari tuturor participantilor.
     
    Modificat ultima dată: 6 Iun 2019
    -katnik-, t_ina_e, mimi*** și alți 9 apreciază asta.