Adăposturile misterioase - ce adaposturi ati obtinut?

Discuție în 'Diverse' creată de Chronos, 31 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Si eu sunt foarte fericita;de data asta nu m-a ocolit norocul:rate,soareci,gaina.biberi,liliac-restul neimportant.Eu m-am plictisit de atitea rate,capre,soareci,biberi.Ultimele care le-am cumparat,mai bine astept D&C.
     
  2. rayssalady

    rayssalady Scriitor activ

    Buna! Eu sunt super nefericita. Am platit cu ultimele mamudele 2 adaposturi misterioase, in speranta ca voi primi pescarus sau ornitorinc insa, dezamagire totala: ca de fiecare data, au rezultat un adapost cocos si un upgrade de cal.
     
  3. VecheaMonica

    VecheaMonica Locuitor permanent

    Sunt dezamagita.:(
    Mi-am permis doar doua stolere din care a rezultat : rate galben si ratoni.:sleepy:
     
    Modificat ultima dată: 18 Iul 2015
    ~Sweety1~, andrew1997, adrianapatran și alți 5 apreciază asta.
  4. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Acest pachet de 30 adaposturi a inceput din ce in ce sa fie mai nerentabil. M-am saturat de soareci, biberi, cuib de clocit galben , rate galben si alte tot galben, si asta la niv.95. In afara acelui pescarus care costa enorm am mai primit 2 testoase, restul ce v-am spus. O alegere ***** in modul de a cheltui bani. Stiu, nu ma obliga nimeni dar speram ca din 30 adaposturi macar 1 pescarus sa mai fie, dar... vise.
     
  5. lucapadu1

    lucapadu1 Avansat

    Din 13 stolere au iesit - 1 barza, 1 lup, 1 soarece, 2 kiwi si 1 ornitorinc, restul nu le mai tin minte. Pescarusul n-a fost sa fie.
     
    matusam, murat_anca, adrianapatran și alți 5 apreciază asta.
  6. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Cu toate ca am foarte putine mamudele, nu am rezistat tentatiei si am cumparat un stoler...din care a rezultat un adapost de magari rosu, cu care efectiv nu am ce face:cry:
    Tentatia a castigat...eu am pierdut....dar am castigat o lectie pentru viitor
     
    -lacri-10, bobocvali11, andrew1997 și alți 12 apreciază asta.
  7. Lorelei

    Lorelei Junior Expert

    Din a doua transa de 12 stolere macar mi-au iesit o broasca testoasa si un cotet portocaliu de gaste, pe care sa le tin pe teren. In rest, 2 berze, 3 soareci, un barlog de lupi, un cocos, un biber** si alte 2 adaposturi galbene.

    Daca nu luam pachetul, nu aveam pescarusul, imi este din ce in ce mai clar ce bafta am in general la adaposturi misterioase. Nu cred ca ultimele 6 or sa schimbe ceva, dar daca tot le am...

    Edit: Nici din ultimile 6 nu a mai "zburat" vreun pescarus, dupa cum banuiam. Au venit: un ornitorinc bun de pastrat, 2 biberi**, 2 soareci, 1 adapost rosu gaini.
    Macar pescarusul nu are durata mare de crestere, ma descurc doar cu unul pentru cerintele ultimei misiuni.

    Multa bafta tuturor!
     
    Modificat ultima dată: 18 Iul 2015
    pisitani, matusam, lorentonton și alți 8 apreciază asta.
  8. shimo82

    shimo82 Pretendent

    Nici eu nu am stat bine la capitolul mamudele , am cumparat doar doua adaposturi si nici cu norocul nu ma pot lauda, pot spune ca sunt dezamagita de ceea ce a iesit din ele, si anume: curcan portocaliu si laptarie capre galben..... nici macar un adapost rar, indiferent care, era bine venit oricare.... :mad:

    Bafta si mult noroc in continuare !!!
     
    andrew1997, roliana57, adrianapatran și alți 4 apreciază asta.
  9. H3ra

    H3ra De-al casei

    Din un pachet adapost misterios am primit 3 plus 1 (in total 4) pescarusi albastru si 3 broasca testoasa ,mai deosebit http://i.imgur.com/FBGJFwp.jpg
     
    pisitani, SkumpikaNina, Lorelei și alți 18 apreciază asta.
  10. ramonyka99

    ramonyka99 Pretendent

    biberi clasic +
     
    matusam, Lorelei, roliana57 și alți 3 apreciază asta.
  11. murat_anca

    murat_anca Locuitor permanent

    Am luat si eu 13 stolere din care am primit 1 kiwi,1 ornitorinc,1 pescarus albastru,iar restul neimportante.Consider ca am avut noroc.Bafta si voua!
     
    pisitani, SkumpikaNina, Lorelei și alți 11 apreciază asta.
  12. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Dezamagire totala din 2 pachete + 13 strolere separate nici un pescarusi inafara de cei 2 asigurati ,,asa ceva ?!in schimb am avut invazie de adaposturi si ateliere galbene ,,totusi cam scumpe avand in vedere ca cumpara omul 73 de strolere cu supra pret si nu iese nici un adapost nou ,,poate e timpul sa ma opresc /renunt a mai investi in acest joc bani si timp in care in ultimul timp am mai multe dezamagiri decat satisfactii ,.
     
    adella33, pisitani, bobocvali11 și alți 12 apreciază asta.
  13. lucapadu1

    lucapadu1 Avansat

    Din 13 stolere au iesit 2 biberi ++, 1 arici, 1 kiwi, 1 lup, 2 soricei, 1 raton, 1 porumbel si pescarusul albastru!!!
     
    Modificat ultima dată: 19 Iul 2015
    SkumpikaNina, Lorelei, misu_mama și alți 11 apreciază asta.
  14. Cloudless

    Cloudless Scriitor în devenire

    Buna ziua,trei adaposturi misterioase cumparate pe rand un pescarus si un ornitorinc ( nu aveam ),acum astept sa vad ce imi da la ultimul,felicitari celor care au obtinut pescarusul si adp pe care nu le aveau.
     
    roliana57, SkumpikaNina, Lorelei și alți 11 apreciază asta.
  15. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna,
    Pescarusul a planat deasupra fermei mele pret de... 22 stolere. A aterizat pe carapacea unei broaste testoase.
    Au sosit la ferma si un lup, doi ratoni, o broasca, un porumbel, un arici, doi cocosi (de cand ii astept!), un ornitorinc ,trei biberi++.
    Daca aparea si un kiwi, ar fi fost perfect. Poate data viitoare.
    Sunt foarte multumita de ceea ce am obtinut.
    Bafta tuturor!
     
    donnadmn, Cocos2004, miaandrei59 și alți 16 apreciază asta.
  16. Lorelei

    Lorelei Junior Expert

    La mine au fost necesare vreo 50 de stolere pana sa apara benevol un pescarus...apoi inca unul...
    [​IMG]
    Dupa vreo 80 de stolere cumparate (incluzand pachetul), m-am ales cu 4 pescarusi, inca 1 kiwi, 3 testoase si 4 ornitorinci. Plus un adapost orange de gaste. Acestea sunt adaposturile asteptate, restul e material de trenulet, mai putin vreo 5 adaposturi rosii de care s-ar putea sa mai am nevoie.
    Pe pescarusi nu i-as scoate de pe teren nici daca ar dura doar o zi Eventul Ungariei :).
     
  17. Raghal

    Raghal Scriitor activ

    Din stolerele de la event cel mai notabil a fost un adapost de ratoni!:(
     
    AMMA72, donnadmn și tudor1966 apreciază asta.
  18. VecheaMonica

    VecheaMonica Locuitor permanent

    Doar doua stolere am reusit sa iau la acest event si am obtinut pisici si laptarie capre galbena.:sleepy:
     
    ~Sweety1~, pisitani, AMMA72 și alți 4 apreciază asta.
  19. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    In sfarsit, mult asteptatul ornitorinc. A meritat sa ma trezesc astazi la 5,30 !
     
    SkumpikaNina, AMMA72, matusam și alți 5 apreciază asta.
  20. shimo82

    shimo82 Pretendent

    Din stolere primite la acest event nu ma pot lauda decat cu un arbore de porumbar si un adapost de lupi, in rest porci (1 rosu si 1 galben), biberi si cameleon, iar la arbori:4 mosmon japonezi, 2 pin, 2 soc xl, fag, gutui, catalpa xxl, 3 fistic xxl + 1 xl, kumquat xxl, 2 rodiu, kiwi xl, cacao xxl, guava xxl, pitaya xxl si avocado xxl.
    Sper ca voi sa aveti mai mult noroc si sa va iasa ceea ce va doriti.

    Multa bafta!
     
    SkumpikaNina, donnadmn, stef85600 și alți 4 apreciază asta.