Adăposturile misterioase - ce adaposturi ati obtinut?

Discuție în 'Diverse' creată de Chronos, 31 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Buna simineata, aceasta editie a fost norocoasa si pentru mine, si eu ca si colegul nu mai stiu exact cate stolere am luat dar am obtinut printre altele 1 lup, 1 broscuta, 1 arici, 1 barza, 2 vulpi, 1 cal roz, 1 cocos, pisica... a fost ok. Spor sa aveti si o zi buna.
     
    SOSYGMA, miaandrei59, tudor1966 și alți 9 apreciază asta.
  2. pisitani

    pisitani Ambasador forum

    Buna dimineata , dintre toate stolerele misterioase imi lipsesc doar lupii si aricii,
    :)
     
  3. misu_mama

    misu_mama Pretendent

    Buna dimineata,
    Inca 20 de stolere cumparate, nici un lup,mai importante 1 cocos,2 berze,1 porumbel si 1 atelier de cratite rosu. Insist totusi, probabil lupii stiu ca n-am ce sa le dau de mancare.:)


    Edit (Chronos): sunt lupi vegetarieni, asa ca nu ii astepta cu piftie sau carne. La lupul vegetarian nu te duci cu sacul, de carne.:D

    :oops: ufff, sura goala ca am avut mancarime la manute... da`nu ma lasxDxD

    Inca o tura de 15 stolere ... lupul tot nu s-a aratat :)...si-am facut si un furaj ....xD vegetarianxD. Ultima tura de 7 pe teren,peste 5 ore vedem rezultatul :)
     
    Modificat ultima dată: 30 Noi 2014
    SOSYGMA, miaandrei59, robert-adila și alți 12 apreciază asta.
  4. **horia**

    **horia** Începător forum

    Am cumparat 20 de stolere , si au iesit : 4 berze , 2 ratoni , 3 arici , 2 cocosi , 4 lupi , 1 pisica , 1 hamster , 2 soareci , si o rata 2 orange:) super tare .
     
  5. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    Am luat si eu 25 stolere si abia acum am apucat sa le adun, pentru ca pana inainte de inceperea eventului luna plina aveam pomi pe teren :p
    am obtinut asa: 1 broaste (nu aveam), 3 vulpi (nu aveam), 1 hamster (pica bine ca aveam doar 5 obtinuti la alte editii si acum e ultima editie), 2 soricei, 2 cartite, 1 porumbar, 1 arici, 1 pisica, 1 raton, 1 productie guano galben, 1 strut rosu, 1 cal rosu, 1 biber clasic ++, 3 albine portocalii, 1 vaca portocalie, 1 rata portocalie, 1 porc portocaliu, 1 iepure portocaliu si 1 capra portocalie.

    Nu am prins lupi, dar nu e graba mai pot incerca la urmatoarea editie. Ma bucur ca am mai prins un adapost de hamsteri, precum si cele 4 adaposturi la animale care nu le aveam. :) Dar nici celelalte adaposturi obtinute nu sunt rele. :D

    Daca am avea si loc unde sa punem atatea adaposturi cate adunam ... :)
     
    SOSYGMA, miaandrei59, murat_anca și alți 5 apreciază asta.
  6. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Pana la o noua editie....
    stoler inchis!:pxD
     
    radu, carmelita67, sdelasakin și alți 3 apreciază asta.
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    "Stoler" deschis!
    ;)xD
     
    radu apreciază asta.
  8. misu_mama

    misu_mama Pretendent

    Buna seara tuturor,
    Multumim Agathon,:) incep eu ca nu mai am rabdare - 6 vulpi,1 vultur,1 marmota,2 curcani portocalii,2 soricei,1 iepure portocaliu,1 statie de colectare pene,1 raton,1 cal orange si 1 rata orange,1 cocina de porci rosie,1 stup albine portocaliu, 1 arici, 2 broscute, 1 adapost kiwi siiiiiiii 1 lup :inlove::music:
    A fost cu noroc la mine de data asta, ma bucur mai mult de lup decat de kiwi:D:D
     
    SOSYGMA, ~Sunshine, miaandrei59 și alți 14 apreciază asta.
  9. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    Buna dimineata fermieri,
    Am luat si eu 15 stolere si am reusit sa-mi maresc familia animalutelor cu soiurile care imi lipseau: 2 porumbar si noul animalut 1 kiwi.
    Restul animalutelor sunt: 2 strut portocaliu, 2 soricei, 1cocos,1 raton, 1 cartita, 1 iepure portocaliu,1 pisica,1 stup albine portocaliu, celelalte 2 adaposturi nu mai stiu ce erau ...le-am demolat.
    Oricum, ma declar ...nu fericita ...ci super fericita si multumita ca am toata familia uriasa de animale ...de la parinti si copii pana la neamuri indepartate de gradul IV sau prin alianta :D
    Week-end placut tuturor!
     
    SOSYGMA, miaandrei59, matusam și alți 11 apreciază asta.
  10. mirela2o

    mirela2o Junior Expert

    [​IMG]
    am luat si eu 13 din cele 13 stolere au iesit : 2 pasari kiwi,1 lupi, 1 cocos, 1 arici, 1 barza....
    [​IMG]
     
    SOSYGMA, ~Sunshine, miaandrei59 și alți 9 apreciază asta.
  11. VFreya

    VFreya Scriitor în devenire

    Buna dimineata si felicitari fermierilor care au 'prins' noul adapost.
    Din pacate eu n-am avut noroc de el :(

    Am cumparat 30 de stolere - 1 cocos, 3 ratoni, 3 vulpi, 3 barza, 1 broasca, 4 soricei, 3 pisici, 1 porumbar, 1 productie guano galben, 1 ranch rodeo galben, 2 adapost struti rosu, 1 cocina porci rosie, 1 cocina porci oranj, 2 grajd vaci oranj, 1 staul oi oranj, 1 cotet curcani portocaliu si 1 iaz rate portocaliu.
    Nici urma de arici sau pasari kiwi .....
    Am mai luat 5 stolere poate totusi va veni si un adapost nou in ferma mea.

    Am revenit cu vesti bune, din cele 5 stolere: adapost pt kiwi, laptarie capre galbena, grajd vaci oranj si 2 iaz pesti portocaliu.
    Sunt multumita iar pentru arici mai astept... poate data viitoare .
    Succes tuturor !
     
    Modificat ultima dată: 24 Ian 2015
    matusam, murat_anca, misu_mama și alți 3 apreciază asta.
  12. Stefan].

    Stefan]. De-al casei

    Eu am avut noroc cu ultimul adăpost misterios.Mi-a picat un bârlog de lupi,iar eu n-am avut aşa ceva.Cât de bucuros sunt.
     
  13. pitica5

    pitica5 Novice forum

    25 de stolere si niciun kiwi, niciun lup, nicio barza, nicio broasca. In schimb am invazie de soareci si struti, iepuri, porci. Macar de-ar fi fost updateuri rosii... dar nici macar
     
    matusam, misu_mama și _Chihuahua_ apreciază asta.
  14. pisitani

    pisitani Ambasador forum

    Eu pot spune doar atat ca din toate animalutele imi lipsesc :
    LUPII, ARICII, si adapostul cel nou PASAREA KIWI.
    Azi am luat adaposturi (3) si astept cu nerabdare in vreo 3 h sa vad ce iese. Cum ar fii sa imi iasa cele 3? :p
     
  15. trancesound

    trancesound Junior Expert

    In asteptarea Lupului si a pasari Kiwi :):)
    [​IMG]
    ...si rezultatul a adus si bucuria:
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 24 Ian 2015
    radu, miaandrei59, matusam și alți 5 apreciază asta.
  16. Lorelei

    Lorelei Junior Expert

    Si eu am cumparat azi 28 de "oreioane", sper sa apara ceva dintre: Cocos, Lup, Porumbel, Barza, Broasca.
    Am lipsit ceva timp din joc:)
    [​IMG]

    1 Kiwi si 2 Arici au aparut de ieri, din cele 10 pe care le-am pus pe teren. Plus un atelier rosu de cratite, pe care il las pe teren. Restul au fost vulpi, pisici, iazuri de crapi si stau in Inventar, langa fratii lor.

    Edit: Bun, dupa recoltare au aparut inca 1 kiwi, inca un arici, iar dintre cele care lipseau, au venit 2 broscute, 1 lup, 1 cocos, 1 porumbel. In rest, umplutura obisnuita. Barza n-a aparut, poate vine din ultimile 10 pe care le cumpar la editia aceasta, acum ca are si broscute sa pape nu mai are nicio scuza :music:.
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 24 Ian 2015
    radu, VFreya, matusam și alți 3 apreciază asta.
  17. Alexya75

    Alexya75 De-al casei

    eu nu am avut MD decat pentru un adapost, si mi-a iesit....kiwi !Sint multumita, bineinteles, acum astept sa vad cum va fi cu hrana (laurul se deblocheaza la niv 95 si eu abia am 82)
    Oricum, excelent noroc:inlove:
     
    matusam, misu_mama, trancesound și alți 3 apreciază asta.
  18. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Nu e norocul de partea mea, din 2 stolere a iesit adapost pisici (am deja 6) si adapost struti oranj. Poate anul asta fac si eu rost de undeva de un adapost de lupi :(
     
    SOSYGMA, radu, matusam și alți 5 apreciază asta.
  19. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    eu am luat aseara 2 serii de cate 8 stolere si acum am pus o alta a 2-a serie tot de 8 si nu am luat nici un kiwi, sunt dezamagita de aceasta data.... foarte. Mai am o sansa, mai sper cand o sa fie gata aceasta serie. Va doresc noroc celor care asteptati rezultatul stolerelor.
     
    SOSYGMA, matusam, misu_mama și alți 2 apreciază asta.
  20. Otilica69

    Otilica69 Expert forum

    Alexya75 la misiunea noua surprize la pachet se da hrana pt pasarile Kivi, din vreo 7 stolere cumparate si 3 primite la misiunea noua, un adapost de pasare kivi, o cartita si 2 porumbei, ma bucur de astea, celelalte nesemnificative, am mai luat 4 asteptam sa se termine pauza de cafea:p
     
    Alexya75, matusam, lorentonton și alți 3 apreciază asta.