Feedback Arborele Înțelepciunii și Luminișul

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 27 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare actualizarea anunțată în 23 aprilie?

Sondaj închis pe 3 Mai 2018.
  1. Îmi place

    98,0%
  2. Mi-e indiferent

    2,0%
  3. Nu-mi place

    0 vot(uri)
    0,0%
  1. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Am deblocat tot,mai putin reducerea de maturare a arborilor minune care nu ma intereseaza,pomul parfumat si copacul fermecat ptr ca am destui...am pastrat vreo 2000 stelute in caz ca voi avea nevoie sa deblochez ceva urgent.A fost binevenita aceasta actualizare a arborelui intelepciunii..
     
    MicuNicu, popescudana42, shimo82 și alți 8 apreciază asta.
  2. Buna ziua, am dat 500 stelute pe copacul fermecat, dar nu il gasesc nicaieri sa l pot amplasa pe teren, ma ajuta cineva?
     
    MicuNicu, roliana57, shimo82 și alți 4 apreciază asta.
  3. maxxy

    maxxy Rutinat

    il gasesti in inventar la sectiunea itemi

    salut am folosit peste 3000 de stelute dar tot n-am activat tot la copac, acum stelutele au ajuns la mare cautare, chiar acum mai deblochez niste misiuni in speranta a mai activa din runele ramase ;)
    am votat imi place aceasta actualizare, oricum stateau stelutele degeaba:)
     
    Modificat ultima dată: 28 Apr 2018
    MicuNicu, shimo82, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  4. l am gasit, multumesc pentru ajutor
     
    shimo82, malagambafane, -elenaion49- și alți 2 apreciază asta.
  5. oltencutza

    oltencutza Scriitor în devenire

    buna, am deblocat runele care reduc timpul la pomi,am pus pe teren pom cu timp de 20h, se reduce timpul, ramanand 18h, intrebarea mea este, la cei xxl de ce nu se reduce timpul, bonusul nu se aplica si aici? multumesc
     
    MicuNicu, donnadmn, shimo82 și alți 4 apreciază asta.
  6. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    se reduce si la XXL...am incercat eu...se matureaza in 10,48 ore
     
    donnadmn, shimo82, roliana57 și alți 2 apreciază asta.
  7. oltencutza

    oltencutza Scriitor în devenire

    multumesc kameliana, la mine nu, am incerct si inainte sa postez si acum, timpul ramane la fel, 12h...
     
    MicuNicu, donnadmn, shimo82 și alți 4 apreciază asta.
  8. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    cred ca se intimpla ceva ptr ca am incercat acum la un mesteacan XXL si o salcie capreasca XXL si nu se modifica timpii,adica mesteacanul ramine la 12,36 si celalalt la 13,30...nu mai inteleg...mai incerc si la alti arbori..poate ne spune un moderator pina la urma...prima data am incercat la un arbore de guma si a inceput direct maturarea de la 10,48 ore in loc de 12 ore...cred ca sunt probleme.
     
    MicuNicu, donnadmn, shimo82 și alți 5 apreciază asta.
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Deocamdată există, da, timpul nu se reduce sau nu este afișat corect pentru pomii cu upgrade sau plasați în Arboretum. Echipa tehnică este deja ”pe fir”.
     
    MicuNicu, donnadmn, shimo82 și alți 10 apreciază asta.
  10. oltencutza

    oltencutza Scriitor în devenire

    multumim ko, asteptam, important este ca se aplica si la xxl...
     
    MicuNicu, shimo82, roliana57 și alți 7 apreciază asta.
  11. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna ziua. Rune pentru reducerea timpului pentru arborii tropicali nu sunt? N-am cautat eu suficient? Ca m-ar interesasa reducerea timpului de "coacere" al pomilor doar in conditiile in care se reduce timpul la pomii de 12 ore, dar de pe intreaga ferma. Aia imi dau cel mai mult de furca fiindca trebuie sa fiu mereu pregatita sa-i recoltez cum se coc. Iar pentru arborele fermecat trebuie neaparat sa luam prima data arborele parfumat? Ca in tabel runele sunt prezentate invers. Multumesc!
     
    MicuNicu, malagambafane, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu, dar nici pentru pomii din fermele normale nu există produs meșteșugăresc care să scadă timpul de producție.
    Da, nu este tocmai ”ieftin”.

     
    MicuNicu, malagambafane, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  13. simona_mirabela

    simona_mirabela Începător forum

    buna dimineata
    la runa noua in care iti da un arbore parfumat si 10 compost a la suzi este arborele de parfum? sau iti da si altceva/?
     
  14. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Este arborele de parfum.
     
    MicuNicu, donnadmn, roliana57 și alți 3 apreciază asta.
  15. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Bună ! Nu am intrat de mulți ani pe joc. Astăzi mi-am revăzut ferma și am încercat să mă pun la curent cu noutățile. Printre altele am descoperit Jungla și noile rune de la Copacul fermecat . Jungla arăta îmburuienită și atunci am donat 250 steluțe pentru Junglă la Copac crezând că astfel pot să instalez terenuri ,adăposturi,etc pe ea dar nu s-a schimbat nimic . Vă rog, explicați-mi ce se intâmplă sau cum funcționează !?
     
    MicuNicu, malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nici după un refresh al paginii de joc?
     
  17. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Nici după refresh.

    Acum am intrat să recoltez de pe pajiștea principală, unde aveam adăposturi , dar constat că nu animalele mele sunt lihnite de foame și sete chiar dacă le-am hrănit .
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 24 Mai 2018
    MicuNicu și malagambafane apreciază asta.
  18. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Sigur nu confunzi Jungla cu Cascadele Cristaline?

    Pentru celelalte probleme, poate este cazul unei curățări de cache/cookies. Nu avem erori de acest gen.
     
  19. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Multumesc ! Exact asta am facut. Am confundat-o .Recunosc ca am ramas in urma cu 4 ani privind informatiile.
     
  20. Eponge

    Eponge Rutinat

    Buna seara! In aceasta seara am deblocat Legenda Vie si "imi da cu virgula" un aspect
    Pana acum cand plimbam cupa agriculturii (15/15) de pe un teren pe altul, inseamna ca aveam 15% sanse de a obtine resurse. Acum in arbore am cupa agriculturii 15/15 si cupa animalelor la 11/15. Asa ca, din cate vad, la runa respectiva scrie ca sansele de a obtine resurse cresc cu 26%. Asta ar insema ca aceasta runa nu numai ca ofera cupelor efect pe toate terenurile, dar le si uneste procentele?
    Adica sa zicem ca in cazul meu, la recoltarea plantelor nu imi mai ofera 15% sanse ca pana acum cand o plimbam, si de fapt acum imi ofera la recoltarea plantelor totalul celor 2 cupe la un loc? Adica am 26% sanse de a obtine resurse si la plante si la animale? Sau doar de arata adunate procentele, dar de fapt tot 15% sanse primesc, respectiv 11% sanse?
    Sper ca se intelege la ce ma refer in toata povestea asta :D