Arborii minune - ce pomi ati obtinut?

Discuție în 'Diverse' creată de Chronos, 31 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Chronos

    Chronos Guest

    [​IMG]

    Salutare dragi fermieri



    Cum era si normal, nu putea lipsi in forumul nou topicul unde fermierii nostri pot ridica valul de mister raspandit de puietii misteriosi si pot impartasi cu ceilalti fermieri reusitele lor.

    Mult noroc va doreste,


    Echipa voastra Farmerama!
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 12 apreciază asta.
  2. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    Am cumparat 6 puieti misteriosi si mi-au iesit: migdal XL, capsun, mar XL, lamai XXL, artar japonez si artar XXL. N-am avut prea mult noroc asa ca am mai cumparat 6 puieti.:D
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 14 apreciază asta.
  3. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    Buna dimineata,am luat şi eu 2 puieti pe insula şi 2 pe pajişte din care mi-au ieşit 1 mandarin şi cacao xl...dar ceilalti 2 au fost multumirea ..un moşmon şi un sakura..bafta tuturor
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 9 apreciază asta.
  4. maxxy

    maxxy Rutinat

    un rodiu xxl :)
    ma gandesc sa mai cumpar...
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 9 apreciază asta.
  5. ~Sunshine

    ~Sunshine Scriitor în devenire

    Am cumpărat 10 pentru fermă și 5 pentru insulă. Revin cu rezultatele.

    Mult noroc tuturor!
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 7 apreciază asta.
  6. thefallingangel13

    thefallingangel13 Comandant forum

    De la a doua runda de puieti am obtinut: mosmon, artar japozez, soc XXL, migdal XXL si 2 lamai XL.
    Astept sa vad ce voi obtine si de la puietii de la insula.
    Sper sa am mai mult noroc acolo.
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 11 apreciază asta.
  7. iuliatrif

    iuliatrif Începător forum

    am cumparat 5 puieti, am obtinut : par xl, lamai xl, arbore de lapte de capra, pom cu oua xxl si ultimul...un sakura....ma declar foarte multumita, vroiam sa cumpar si pentru insula dar cu nu am acces, poate mai tarziu....am sa mai cumpar 5 puieti sa vad ce mai castig
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 7 apreciază asta.
  8. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Din 10 puieti, doar 2 lamai XXl si un sakura, restul pomi xl, iar din 10 puieti ptr, insula doar pomi xl Destul de dezamagitor.
     
  9. murat_anca

    murat_anca Locuitor permanent

    Mi-am luat si eu 8 puieti la ferma si 6 pe insula.Am obtinut arbore de lamaie,arbore flacara,rodiu xxl si pitaya xl pe insula si sakura,2 mosmoni,mosmon japonez,2 pomi cu oua xxl,soc xxl si lamai xxl.Am mai luat 2 pe insula. Revin cu rezultatele. Bafta tuturor!
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 8 apreciază asta.
  10. Deiu11

    Deiu11 Scriitor activ

    Am reusit sa achizitionez 40 de puieti misteriosi (pentru insula) si inca 30 (pentru ferma).
    Revin cu rezultatele. Bafta tuturor și spor la recoltat!8):music:
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 7 apreciază asta.
  11. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Am luat 10 puieti pe ferma si 8 pe insula. M-am imbogatit cu 2 artar japonez, lamai XXL, gutui XXL, 2 mosmon, si 4 pin iar pe insula kaki XL, rodiu XXL, pandanus XL, fistic, 2 rodiu, carambola si banan XL. Mai am la "copt" 4 puieti pe ferma si 3 pe insula. Poate...poate si un pom nou . Succes tuturor si o zi buna.
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 7 apreciază asta.
  12. cristina9400

    cristina9400 Junior Expert

    1 artar japonez si arborele de lamaie..destul de bine zic eu
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 8 apreciază asta.
  13. tudor1966

    tudor1966 Împărat forum

    Din 5 puieti pe insula,m-am ales cu 1arbore cu pene de papagal,1arbore cacao XXL,arbore carambola,arbore de strugure de mare XL,smochin XL.
     
    MicuNicu, -katnik-, luci-georgiana și alți 11 apreciază asta.
  14. murat_anca

    murat_anca Locuitor permanent

    din ultimii 2 de pe insula mi-a iesir un rodiu si un nuc brazilian..Mi-ar mai trebui roscovul.Este singurul pe care nu-l am.
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 8 apreciază asta.
  15. ~Sunshine

    ~Sunshine Scriitor în devenire

    S-au copt mititeii: 1 pin, 1 moșmon, 1 sakura(îmi plac la nebunie acești pomi), 1 soc xxl, 1 curmal xxl, 1 căpșun, 2 pomi cu oua xxl si 2 xl-uri. Cei de pe insulă n-au fost satisfăcători deloc! 2x rodiu si 3 xl-uri.

    M-am mai avântat o tură, cumpărând câte 10 pentru fiecare.

    Să curgă norocu'!
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 12 apreciază asta.
  16. Deiu11

    Deiu11 Scriitor activ

    Din cei 70 de puieti misteriosi pe care i-am achizitionat mi-au iesit urmatorii pomi;o sa ii colorez cu rosu respectiv violet pe cei mai valorosi:

    La ferma :Migdal XXL- 1 ; Soc XL-3; Gurui XXL-2; Lamai XXL-4; Lamai XL-4 ; Soc XXL-2; Portocal XXL-1; Pin-3; Dud XL-2; Mosmon-1; Artar Japonez-1; Mar XXL-1; Sakura-2; Artar XXL-1; Pom cu oua XXL-1; Brad XXL-1.

    Pe insula : Arbore Papaya XL-3; Rodiu-4; Arbore de guava XL-2; Mandarin XL-3; Roscov-2; Arbore de carambola-6; Arbore de lamiae-2; Pitaya XXL-1; Arborele flacara-3; Rodiu XXL-1; Arbore de mango XL-1; Arbore de kiwi XL-1; Arbore Papaya XXL-1; Pitaya XL-1; Arbore cu pene de papagal-2; Palmier cocos XL-1; Arbore de avocado XL-1; Rodiu XL-2; Arbore de mango XXL-2; Arbore de kiwi XXL-1.
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 12 apreciază asta.
  17. trancesound

    trancesound Junior Expert

    Din prima tura de ieri de 15 puieti plantati ( 13 Arbori fermecati ''Mistral'' + 2 Puieti misteriosi castigati la eventurile trecute ) au iesit:

    [​IMG]

    Iar astazi din 9 Arbori fermecati ''Mistral'' au iesit:
    1 Soc XXL
    2 Lamai XXL
    2 Pomi cu oua XXL
    1 Artar XXL
    3 pomi XL

    (nu am mai facut poza!)
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 6 apreciază asta.
  18. Deiu11

    Deiu11 Scriitor activ

    Aseara am reusit sa mai achizitionez inca 44(24-ferma si 20-insula) de puieti misteriosi ; din care mi-au iesit urbatorii pomi:

    La ferma:
    Pom cu oua XXL-2;Gutui XL-1;Mosmon-2;Lamai XXL-2;Par XL-1;Pin-2;Arbore de lapte de capra-1;Catalpa XXL-1;Sakura-3;Brad XXL-1;Capsun-1;Prun XL-1;Artar Japonez-1;Artar XXL-1;Portocal XXL-1;Lamai XL-3.

    Pe insula:Arbore de carambola-1;Arbore cu pene de papagal-1;Banan Xl-2;Arbore de lamaie-1;Arbore papaya XL-2;Mandarin XL-1;Arbore de guava XL-3;Rodiu-4;Arbore de fistic-1;Roscov-1;Palmier cocos XL-1;Arbore flacara-1;Rodiu XXL-1.

    C
    am asta mi-a iesit din puieti misteriosi pe care am reusit sa ii achizitionez pe , parcursul acestui event.

    Spor la recoltat!

    ;)
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 11 apreciază asta.
  19. mariucuta

    mariucuta Pretendent

    Din puietii misteriosi au rezultat:1 Mosmon japonez,1 Artar japonez,2 Sakura,2 arbori lapte de capra,1 lamai xL,1 Soc xxL,
    1 migdal xxl,Mango xl si Arborele flacara.
    Bafta tuturor si o zi calduroasa !
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 11 apreciază asta.
  20. svjek10

    svjek10 Scriitor în devenire

    Am cumparat 9 puieti si au rezultat 3 pomi oua XXL, un mar XXL, un mar XL, 1 par XXl, 1 par XL, un piersic XL si un arbore de lapte de capra. Sunt cam dezamagit de ceea ce am obtinut... Sper sa am mai mult noroc data viitoare.
     
    MicuNicu, -katnik-, adimiz și alți 2 apreciază asta.