Arborii minune - ce pomi ati obtinut?

Discuție în 'Diverse' creată de Chronos, 31 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. .elena76.

    .elena76. Novice forum

    Buna! Din pomii primiti la event cei mai importanti sunt: 2 artar japonez, 1 porumbar, 1 capsun, 2 sakura. Eu zic ca-i foarte bine. Astept sa vad adaposturile.
     
    MicuNicu, theomanditza și tudor1966 apreciază asta.
  2. -hugio-

    -hugio- Profesionist forum

    din pomii de la event sakura artar japonez 4 moson capsun si ceva xxl parca super bine
     
    MicuNicu, theomanditza și tudor1966 apreciază asta.
  3. Stefan].

    Stefan]. De-al casei

    Din pomii de la event,eu am fost mulţumit de aceşti pomi:moşmon japonez şi cais xxl.
     
    MicuNicu și tudor1966 apreciază asta.
  4. Amicul2002

    Amicul2002 Novice forum

    Pomii de la acest event primiti au fost :Moşmon Japonez ,Cais XL si XXL,Soc XL,Arbore de Sakura,Cais XL,Porumbar,Lămâi XXL si Arţar Japonez :D Cred că de la acest event am cumpărat 20 de pomi printre care 80% sunt numai rari :)
     
    MicuNicu și tudor1966 apreciază asta.
  5. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    in sfarsit am apucat si eu sa plantez cei 10 puieti misteriosi obtinuti la ultimul event. :) rezultatul: 1 mosmon, 2 soc XL si 2 soc
    XXL, 1 curmal XL si 1 curmal XXL, 2 capsuni, 1 catalpa XL si 1 lamai XL. :p
     
    MicuNicu, trancesound și tudor1966 apreciază asta.
  6. -hugio-

    -hugio- Profesionist forum

    am cumparat cate 120 de pomi din fiecare adik 120 ferma 120 baha sa vedem ce ne ofera
     
    MicuNicu, mihaelaiuhas, trancesound și alți 3 apreciază asta.
  7. maxxy

    maxxy Rutinat

    20 rio
    15 corsica
    vedem ce iese daca e ok mai iau 25, 25
     
    MicuNicu, Agro80, trancesound şi o altă persoană apreciază asta.
  8. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    Sunt foarte incantata deoarece,din 15 puieti misteriosi pe ferma si 15 pe insula,am obtinut Kowhai si Amherstia :inlove:
    Am mai luat cate 20 de puieti din fiecare,sa vedem ce va iesi.
    Mult succes tuturor!
     
    MicuNicu, matusam, Agro80 și alți 6 apreciază asta.
  9. trancesound

    trancesound Junior Expert

    Pentru inceput 72 puieti pentru Bahamarama : poza de start !! Sa fie cu noroc ;)
    [​IMG]
     
    MicuNicu, mihaelaiuhas, georg2503 și alți 11 apreciază asta.
  10. 09kis

    09kis Baron forum

    nu am iteles logica ofertei de puieti misteriosi. Daca cumparam la bucata 30 puieti =150MM de unde deduc ca acel puiet special valoreaza 60MM.
     
    MicuNicu, mihaelaiuhas, Agro80 și alți 5 apreciază asta.
  11. Margo15

    Margo15 Maestru forum

    Am luat 5 pe baha si a iesit:
    arbore mango xl
    arbore mate xl
    arbore fistic xxl
    kumquat xxl
    arbore mate xxl

    Dezamagire mare, nici nu speram la cel nou, dar macar un tamarin sau sau mana lui buddha tot speram. :(
    Vorba aia: La cel sarac si pisica e .....
     
    MicuNicu, mihaelaiuhas, Agro80 și alți 4 apreciază asta.
  12. bibiutzza3

    bibiutzza3 Începător forum

    am luat 4 pe ferma si am obtinut: kowhai, curmal xl, soc xxl, si lamai xl. si 4 pe baharama si am obtinut: 2x mana lu buddha, arbore pene de papagal si cocos xl. am mai luat 2 pe ferma si 4 pe baharama. oricum sunt foarte multumit. revin cu rezultatele dimineata , Am revenit din cei doi de pe ferma am obtinut un cais xxl si un curmal xl pe insula din cei 4 puieti am obtint 2 roscov un arbore flacara si un cocos xxl am mai luat cite 4in anbele parti vdm dim
     
    Modificat ultima dată: 21 Feb 2015
    MicuNicu, matusam, yonelaa și alți 6 apreciază asta.
  13. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    Nici la mine nimic nou :( din 5 puieti -doi sakura ,fistik xxl,un soc xxl,un prun xl.
     
    MicuNicu, matusam, Margo15 și alți 4 apreciază asta.
  14. bibiutzza2

    bibiutzza2 Începător forum

    pe ferma am luat 5 si am obt: prun xxl, mar xl, cais xxl si 2x fag xxl. pe baharama am luat 6 si am obt: kiwi xxl, banan xxl, mango xxl, rodiu xxl, cocos xl si tamarin. am mai luat 4 si 4. sunt multumit. Am revenit din cei 4 de pe ferma am obtinut soc xxl , sacura , lamai xl si lamai xxl pe insula 2x roscov rodiu si nuc brazilian am mai luat cite 4 in ambele parti vdm dim ce am obtinut
     
    Modificat ultima dată: 21 Feb 2015
    MicuNicu, matusam, bibiutzza3 și alți 5 apreciază asta.
  15. bibiutzza4

    bibiutzza4 Începător forum

    am luat 4 pe ferma si am obt: 2xsoc xl si 2x lamai xl si pe baharama am luat 12 si am obt: 2x nuc brazilian xxl, 3x nuc brazilian xl, 4 arbori de pene de papagali, mana lu buddha, arbore flacara si carambola. am mai luat 2 pe baharama si astept sa vad. nu sunt deloc multumit
     
    MicuNicu, bibiutzza2, tudor1966 și alți 2 apreciază asta.
  16. Maryus1999

    Maryus1999 Începător forum

    Am cumparat si eu 60 puieti misteriosi pe ferma . Sper sa am umpic noroc la recoltat . Bafta si voua !!!
     
    MicuNicu, matusam, tudor1966 și alți 3 apreciază asta.
  17. -hugio-

    -hugio- Profesionist forum

    din 1 tura pe baha cei mai inportanti au fost cam asa . 6 din cei noi 4 pene papagal 6 mana lu budha vreo 5 roscov 6 flacara 7 xxl mate kumkuat nuc brazilian dar nici nici un tamarin ast sa se faca maine tura urmatoare poate poate si pe ferma nimik special pana acuma pfff
     
    MicuNicu, tudor1966 și yonelaa apreciază asta.
  18. ~Maestru~farmar~

    ~Maestru~farmar~ Novice forum

    am cumparat si eu 6 rio si 3 corsica daca e sa fiu multumit am sa mai cumpar
     
    MicuNicu, tudor1966 și Agro80 apreciază asta.
  19. Lorelei

    Lorelei Junior Expert

    Din 20 de puieti pe ferma, mai importanti au fost 2 Kowhai, 4 Sakura (nu aveam niciunul) si un Mosmon japonez. In plus, 1 Fag XXL
    (de el nici nu stiam ca a aparut :)), 1 Lamai XXL , 1 Soc XXL, 1 Artar XXL, 1 Migdal XXL si restul "spam".

    Din 20 de puieti pe insula, 1 Amherstia, 4 Arbori cu pene (nu aveam), 1 Tamarin (idem), 3 Roscov, 1 Arbore cu struguri XXL, 2 Rodiu XXL, 1 Mate XXL, 2 Smochin XXL, 3 Arbori flacara si cativa XL foarte utili pentru vanzare la D&C, daca o fi macar anul acesta vreo editie :).

    E destul de binisor, asa ca am mai luat cate 10 pentru ferma si insula, poate - poate apare un porumbar, sau poate o Mana lui Budha...vedem maine.
     
    MicuNicu, matusam, mihaelaiuhas și alți 3 apreciază asta.
  20. trancesound

    trancesound Junior Expert

    Si poza de final, asezati cat de cat sa se observe:
    [​IMG]
    cei mai asteptati: 2 x Amherstia, 1 x Arbore de tamarin
    4 x Roscov, 1 x Mana lui Buddha, 9 x Arbore flacara, 6 x Arbore cu pene de papagal
    1 x Kumquat XXL, 1 x Banan XXL, 2 x Palmier Pandanus XXL , 1 x Arbore de mate XXL, 2 x Moringa XXL, 3 x Rodiu XXL
    1 x Arbore de avocado XXL, 1 x Arbore de mango XXL, 1 x Smochin XXL, 1 x Arbore kiwi XXL, 1 x Mandarin XXL,
    2 x Arbore de papaya XXL, 2 x Arbore de lychee XXL, 3 x Nuc brazilian XXL, 4 x Arbore de fistic XXL, 2 x Arbore de cacao XXL
     
    MicuNicu, Amicul2002, Lorelei și alți 10 apreciază asta.