Arborii minune - ce pomi ati obtinut?

Discuție în 'Diverse' creată de Chronos, 31 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Deiu11

    Deiu11 Scriitor activ

    Am reusit sa achizitionez si eu 60 de puieti misteriosi (30 la ferma si 30 pe insula).In urma recoltarii din cei 30 de pe insula mi-a iesit: 1-arbore de mango XL;4-nuc brazilian XXL;2-roscov;2-nuc brazilian XL;2-rodiu XL;1-arbore de fistic XL;1-arbore de mango XXL;2-arbore cu pene de papagal;2-banan XL;1-mana lui buddha;4-arborele flacara;2-arbore de tamarin;1-rodiu XXL;1-arbore papaya XL;1-mandarin XXL;1-Amherstia.

    La ferma din cei 30
    de puieti dupa recoltare am obtinut:3-arbore sakura ; 1-brad XL ; 1-brad XXL; 4-soc XXL; 5-lamai XXL; 3-mosmon japonez ; 3-cais XL ; 2-soc XL ; 1-catalpa XXL ; 1-prun XXL ; 1-curmal XXL ;1-stejar XXL ; 2-fag XL; 1-marXXL; 1-Porumbar.

    Spor la recoltat si mult noroc la eventurile viitoare!
     
    MicuNicu, Transylvania, mariag98 și alți 7 apreciază asta.
  2. sammy_mih2

    sammy_mih2 Scriitor activ

    ohoho santeti bine eu am 5 (cinci) mamudele si am luat un pomisor nu am alte posibilitati ce o iesi om vedea parca era mai bine inainte treceai nivelul hop venea si planta sau pomul nou dar asa.... cine poate oase roade cine nu.... succes tuturor
     
    MicuNicu, alexsilviu11, Deiu11 și alți 7 apreciază asta.
  3. ~Maestru~farmar~

    ~Maestru~farmar~ Novice forum

    din cei 6 rio mi-a iesit 1 pieric xxl,1 lamai xxl,1 gutui xxl,1 stejar xxl,2 soc xl iar din cei 3 tiki mi-au iesit 1 mango xxl,1 arbore flacara si un rodiu xl sunt cat de cat multumit am sa ma opresc aici
     
    MicuNicu, Transylvania, Deiu11 și alți 7 apreciază asta.
  4. Maryus1999

    Maryus1999 Începător forum

    Salutare tuturor ! Din 60 puieti misteriosi ferma am obtinut : 1 kawhai / 2 porumbar / 10 sakura / 8 m . japonez / 3 soc xxl / 3 lamai xxl / 5 curmali xxl / 2 cais xxl / 1 portocal xxl / 2 brad xxl / 1 cires xxl / 3 lamai xl / 3 caisi xl / 1 fag xl / 1 soc xl si restul pomi xl cum ar fi mar , nuc etc . Sunt multumit de rezultat .
     
    MicuNicu, rusu.stefi, yoneela2 și alți 10 apreciază asta.
  5. -hugio-

    -hugio- Profesionist forum

    deci azi dimineata am cam fost surprins de rezultat ff multi xxl de nivel mare pe insula in sf a venit si tamarinul dupa 150 de puieti cumparati si pe ferma la fel ff multi porumbari sunt cam multumit de rezultatat am mai cumparat cate 10 din fiecare si ma opresc imi ajunge
     
    MicuNicu, rusu.stefi, Transylvania și alți 9 apreciază asta.
  6. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Am luat 16 puieti misteriosi pentru insula si rezultatul a fost...
    2-Rodiu xxl
    2-Arborele flacara
    2-Arbore cu pene de papagal
    1-Mana lui Buddha...1Roscov
    1-arbore de guava xl si 1arbore de guava xxl
    1-arbore de lychee xxl.....1 arbore de avocado xxl
    1-arbore kaki xl...1 pitaya xl
    1-nuc brazilian xxl..1palmier de cocos xxl.
    Un rezultat multumitor...mult succes..
     
    MicuNicu, Transylvania, roliana57 și alți 16 apreciază asta.
  7. razvan27

    razvan27 Novice forum

    Am luat si eu 5 ''puieti misteriosi'' la ferma si 5 in Baharama iar rezulatul a fost : 1xMana lui Budha , 1xArbore de cacao XL, 1xArbore de pene de papagali, 1xPapaia XXL ,1xRoscov iar la ferma :1xLamai XXL, 1xBrad Xl, 1xPiersic XXL ,1XCais XXL , 1xSoc XXL ! Ma declar foarte MULTUMIT! Mai pastrez 25 de mamudele pentru edititia viitoare :D !
     
    MicuNicu, Transylvania, Deiu11 și alți 11 apreciază asta.
  8. Deiu11

    Deiu11 Scriitor activ

    Aseara dupa ce am postat pe forum am mai achizitionat inca 60 de puieti misteriosi (30 la ferma si 30 pe insula).

    In urma recoltarii din cei 30 de pe insula mi-a iesit: 1-arbore de avocado XXL ; 2-roscov ; 1-banana XL ; 2-arbore cacao XXl ; 1-arbore de kiwi XXL ; 2-arbore de mango XL ; 6-arbore cu pene de papagal ; 1-arbore de fistic XL ; 2-mana lui buddha ; 2-arborele flacara; 1-arbore de tamarin ; 2-rodiu XXL ;2-arbore papaya XL; 1-mandarin XL ; 1-Amherstia ; 3-Palmier de cocos XXL.

    La ferma din cei 30 de puieti dupa recoltare am obtinut: 2-arbore sakura ; 1-brad XL ; 1-brad XXL; 1-soc XXL; 4-lamai XXL; 2-cais XL ; 1-cais XXL; 3-soc XL ; 1 –migdal XL ; 2 -prunXL ; 1-dud XL ; 3-fag XXL; 1-gutuiXL; 2-Porumbar; 1-lamai XL; 1-portocal XL; 2-Kowhai.

    Cam asata a fost pentru aceasta data ;va doresc tuturor mult spor la recoltare si un weekend placut in continuare!
     
    MicuNicu, Transylvania, yonelaa și alți 10 apreciază asta.
  9. -hugio-

    -hugio- Profesionist forum

    am mai facut rost de vreo 2 roscov flacara mana lu budha dar numai 1 de tamarin asa ca am decis ca sa mai cumpar 30 insula si 50 ferma sa imi fac stoc de porumbari am deja 10 cred de ieri
     
    MicuNicu, Transylvania, yonelaa și alți 9 apreciază asta.
  10. вα∂вσу

    вα∂вσу Conte forum

    buna ziua din 16 puieti pe insula am luat mai importanti: 2 arbore tamarin, 1 mana lui buddha, 2 roscov, 1 flacara, 1 pene papagal, 1 moringa xxl, 1 nuc brazilian xxl, 3 rodiu xxl, 1 avocado xxl ;)
     
    MicuNicu, rusu.stefi, mariag98 și alți 8 apreciază asta.
  11. yoneela

    yoneela Începător forum

    am cumparat pentru inceput cate 4 in ambele parti. si am obt pe ferma: curmal xxl, gutui xl, lamai xxl, kawhai. si pe insula din cei 4 am obt: rodiu xxl, smochin xl, fistic xl si tamarin. am fost multumita, dar am mai luat 4 pe ferma pentru ca imi doream foarte mult un arbore de sakura. din ceilalti 4 am obt: 2x soc xxl, mar xl, cais xl. la tura asta nu am fost multumita. am zis ca mai incerc odata si am mai luat 2 pe ferma si 2 pe insula si din cei de pe ferma am obt: kowhai si sakura. iar din cei de pe insula: amherstia si banan xxl. sunt foarte foarte foarte multumita. succes tuturor!!
     
    MicuNicu, Transylvania, yoneela2 și alți 9 apreciază asta.
  12. Lorelei

    Lorelei Junior Expert

    Sunt foarte incantata de aceasta editie. Asadar, chiar daca mi-am atins obiectivul de a obtine toate speciile pe care nu le aveam inainte de acest minievent, dintr-un total de 70 puieti pe fiecare categorie, tot o sa mai iau cate 2 sau cate 4 de pus pe cele 2 terenuri pana la final. Foarte generoasa distributia pomilor. O gramada de XXL-uri, si pe ferma, si pe insula, unde chiar nu ma deranjeaza nici XL-urile :).

    Pe insula am acum 3 Amherstia, 2 Mana lui Buddha, 4 Tamarin, 11 Arbori cu pene, 4 Roscovi, in afara de XXL-uri, iar pe ferma 5 Kowhai, 3 Mosmoni japonezi, 8 Sakura si 4 Porumbari. Plus multi alti pomi foarte draguti in Inventar, fiindca am in stoc destule fructe din categoria lor.
     
    MicuNicu, Transylvania, yonelaa și alți 9 apreciază asta.
  13. yonelaa

    yonelaa Novice forum

    am luat si eu prima data cite 4 am fost multumit pe insula deoarece am obtinut tamarinul pe ferma fah xxl , mar xxl , piersic xxl si soc xxl nu am prea fost multumit am mai luat 4 pe ferma si nu mia venit a crede ce am obtinut portocal xl , masnon japonez , PORUMBAR SI KOWHAI , DECI FOARTE FOARTE MULTUMIT , am mai luat inca 4 pe insula poate am si acolo noroc daca nu asta e ca nu mai am mm
     
    Modificat ultima dată: 21 Feb 2015
    MicuNicu, Transylvania, _Chihuahua_ și alți 7 apreciază asta.
  14. georg2503

    georg2503 Cunoscător forum

    Sunt multumita...nu-i mai insir pe toti; am luat 40 pe ferma si 40 pe insula si am castigat ce ma interesa - 2 Kowhai si 1 Amherstia. In afara de asta am primit si Fag XXL si Fag XL (nu aveam nici un fag!) si, dupa ce m-am chinuit multa vreme cu doar 1 Mana lui Buddha acum am castigat 4!!
    Am mai luat 19 pe insula, poate mai "pica" Amherstia si Tamarin, poate si Roscov... n-ar fi rau. Mi-ar mai fi placut Porumbar (am 2)....
    Sa aveti noroc la arbori cat mai buni, dupa dorinta fiecaruia :D
     
    MicuNicu, Transylvania, _Chihuahua_ și alți 5 apreciază asta.
  15. bibiutzza2

    bibiutzza2 Începător forum

    din 4 puieti pe insula am obtinut nuc brazilia xxl , banan xxl , rodiu xl , smochin xxl si pe ferma din 3 am obtinul sacura , lamai xxl si prun xxl ma declar dezamagit nu stiu daca mai cumpar
     
    MicuNicu, Transylvania, Deiu11 și alți 4 apreciază asta.
  16. bibiutzza3

    bibiutzza3 Începător forum

    in tura a doua din 4 pe ferma si 4 pe jnsula a iesit cais xl , piersic xxl , fag xl si gutui xxl pe insula roscov , rodiu xxl , fistic xl si cocos xxl nu stiu daca voi mai cumpara
     
    MicuNicu, bibiutzza2, Transylvania și alți 3 apreciază asta.
  17. grasu_tul

    grasu_tul Scriitor în devenire

    34 ferma: 2 Sakura,3 Mosmon japonez. 1 Kowhai, 3 Fag XXL si in rest XL si XXL
    50 insula: 5 Nuc XXL, 5 Flacari, 4 Mana lui Budha, 5 Pene papagal, 3 Tamarin, 1 Amherstia si in rest Xl si cateva XXL
     
    MicuNicu, Transylvania, Deiu11 și alți 2 apreciază asta.
  18. flores46

    flores46 Novice forum

    am luat 13 pomi bha 13 pomi ferma nici un pom de event numai xl.xxl .sai tt asa pina la 26 pomi dezamagit total26 pomi cumparati nici 1 esit pentru a termina misiunea nu se poate asa ceva bafta voua ca eu nu am avut noroc tura asta
     
    MicuNicu, Transylvania și Deiu11 apreciază asta.
  19. yoneela2

    yoneela2 Începător forum

    din 10 pe ferma am obtint dud xl , brad xl , gutui xxl , stejar xl , cais xl , soc xl , 2 soc xxl , lamai xxl , si masmon japonez pe insula din 8 puieti am obtinut 3x arbore cu pene de papagal , roscov , 2x banan xl , banan xxl si fistic xxl am mai luat 5 pe ferma si 4 pe insula revin cu rezultatele
     
    MicuNicu, bibiutzza2, Transylvania și alți 2 apreciază asta.
  20. yonelaa

    yonelaa Novice forum

    din ultimi 4 pt insula am obtinut 2x mina lu budda un nuc brazilian si un cocos xxl gata la editia asta nu mai cumpar ca nu mai am mm
     
    MicuNicu, bibiutzza2, yoneela2 și alți 2 apreciază asta.