Arborii minune - ce pomi ati obtinut?

Discuție în 'Diverse' creată de Chronos, 31 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. azor67

    azor67 Scriitor în devenire

    Din 10 arbori pentru insula au iasit,:1 arbore flacara,1 mana lui buddha,1 roscov ,1arbore cu pene,2 nuc brazilian(1 xl),1 fistic restul sunt pomi xl.Sunt multumit,cred ca ma opresc aici.
     
    MicuNicu, Miguel, milina1970 și alți 7 apreciază asta.
  2. -hugio-

    -hugio- Profesionist forum

    azi dimineata si cred ca ultima tura insula am asa.15 pene de papagal.4 tamarn.9 roscov.7 mana lu budha.10 flacara si ff multi xxl cred ca e ok ma mai gandesc sa mai iau vrreo 50 sau nu am uitat si 6 amherstia
     
    MicuNicu, Miguel, milina1970 și alți 8 apreciază asta.
  3. .Vlady_V.

    .Vlady_V. Pretendent

    Am cumparat 11 puieti pentru Bahamarama. Sa vedem...
     
    MicuNicu, Miguel, rusu.stefi și alți 4 apreciază asta.
  4. trancesound

    trancesound Junior Expert

    Pe ferma am luat 2 pachete x 30 puieti si astept rezultatul
    [​IMG]
     
    MicuNicu, Miguel, roliana57 și alți 12 apreciază asta.
  5. mihaelaiuhas

    mihaelaiuhas Ambasador forum

    Din 20 puieti pentru Baha si 20 puieti pentru ferma nu mi-a iesit nici Amherstia nici Kowhai, doar pomi pe care-i mai aveam. Sunt foarte dezamagita!!:cry:Poate data viitoare voi avea mai mult noroc!!!
     
    MicuNicu, Miguel, roliana57 și alți 10 apreciază asta.
  6. -hugio-

    -hugio- Profesionist forum

    daca a cumparat transsound pomi am mai cumparat si eu cate 50 insula si 50 ferma sa vedem ce mai iasa orcum am de toate acuma
     
    MicuNicu, Miguel, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  7. .Vlady_V.

    .Vlady_V. Pretendent

    Cea mai buna editie de puieti!
    Din 11 puieti pentru Bahamarama, am ajuns la reusita de:
    2x pene papagal;
    2x arbore flacara;
    2x fistic xxl;
    1x rodiu xxl;
    1x roscov;
    1x mana lui budha;
    1x pitaya xxl;
    1x pitaia xl.
    E foarte ok! Poate voi mai cumpara?!
    [​IMG]
     
    MicuNicu, Miguel, robert-adila și alți 4 apreciază asta.
  8. trancesound

    trancesound Junior Expert

    Din cei 60 puieti plantati acum 5 ore (ce se vede fara xl) :
    multi XXL, Sakura si Mosmon japonez, 1 Fag XXL si 1 Porumbar + 2 Kowhai de la doua pachete de puieti cumparati :inlove:


    [​IMG]
     
    MicuNicu, Miguel, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  9. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    am luat un pachet de 30 puieti pt insula si 30 puieti pt ferma ca sa fiu sigura ca am unul din puietii noi. De data asta pe insula am plantat si cei 60 puieti cumparati la editia anterioara si cei 8 puieti primiti ca recompensa la unul din eventele recente si care nu i-am asezat pt ca am asteptat sa descopar prunul mombin lucru care l-am realizat ieri (noroc cu cele 10 banane de la ultimul event). I-am asezat strategic ca sa stiu ce am obtinut din fiecare grupa de puieti. :)

    Din 8 puieti minune tiki Sumatra am obtinut: 1 rodiu si 1 rodiu XXL, 1 guava XXL, 1 pene de papagal, 1 carambola, 1 kiwi XL, 1 cocos XL si 1 smochin XL.

    Din 60 puieti tiki Borneo am obtinut: 3 tamarin, 6 rodiu, 3 rodiu XL si 3 rodiu XXL, 8 fistic, 3 fistic XXL, 3 carambola, 2 pitaya XL si 1 pitaya XXL, 1 cocos XL si 1 cocos XXL, 1 kiwi XXL, 3 nuci brazilieni, 1 cacao XL si 1 cacao XXL, 1 smochin XXL, 2 prun mombin XL, 1 arbore flacara, 2 kumquat XL si 1 kumquat XXL, 3 mana lui buddha, 2 papaya XL, 1 roscov, 1 lichee XL si 2 lichee XXL, 1 pene de papagal, 1 mandarin XL, 1 guava XL, 1 mango XXL

    Din 30 puieti tiki Corsica am obtinut: 2 kumquat XL, 3 guava XL si 1 guava XXL, 2 papaya XXL, 6 roscov, 1 fistic XL si 1 fistic XXL, 1 banan XXL, 1 mandarin XL, 4 arbore flacara, 1 tamarin, 1 pene de papagal, 1 mango XL, 1 amherstia, 1 rodiu XXL, 2 nuc brazilian XXL, 1 mana lui buddha

    Din 30 puieti Rio am obtinut: 1 prun XXL, 5 sakura, 2 curmal XXL, 3 gutui XXL, 2 fag XL, 2 lamai XL si 4 lamai XXL, 1 dud XXL, 2 soc XXL, 1 mosmon japonez, 1 cais XL si 2 cais XXL, 1 kowhai, 1 migdal XXL, 1 nuc Xl, 1 par XXL.

    Sunt multumita de rezultate. :) O sa mai iau cativa puieti, sa vad cat ma lasa inimioara si bugetul. Daca am si avea unde sa plantam atatia pomi ... :p
     
    Miguel, donnadmn, Georgel72 și alți 5 apreciază asta.
  10. yoneela2

    yoneela2 Începător forum

    am revenit din cei 5 pe ferma am obtinut brad xl , fag , piersic xxl , prun xl si masmon japonez din cei de pe insula am obtinut fistic xxl , nuc brazilian , cocos xxl si tamarin am acum 2 tamarin obtinuti la editia aceasta de puieti misteriosi am mai luat cite 4 in anbele parti poate poate vine macar un porumbar pe ferma si de ce nu un pom nou pe insula
     
    MicuNicu, Miguel, theomanditza și alți 2 apreciază asta.
  11. Sirena11

    Sirena11 Veteran Forum

    92 puieti cumparati ferma/insula iar rezultatul este: nici un tamarin, nici o mana lui budha, nici un arbore din cei nou implementati, 2 porumbari, 2 arbore cu pene, 2 flacara si restul xl sau xxl..Concluzii? N-am! Mult succes tuturor!
     
    MicuNicu, Miguel, donnadmn și alți 12 apreciază asta.
  12. yoneela2

    yoneela2 Începător forum

    si iata ca a venit si rezultatul asteptari din cei 4 pe insula am obtinut rpdiu xl , rodiu xxl , roscov si un tamarin la editia asta de puieti am avut noroc am acum 3x tamarin (nu aveam nici unu ) , pe ferma din cei 4 puieti am obtinut un gutui , nuc xl , migdal xxl si un sacura ma declar multumit la editia aceasta
     
    MicuNicu, Miguel, H3ra și alți 6 apreciază asta.
  13. Georgel72

    Georgel72 Mare-maestru forum

    Din pachetul de 30 au iesit o gramada de pomi xxl, un porumbar si 4 kowhai care nu sant xxl ce-i drept... :D


    [​IMG]
     
    MicuNicu, Miguel, H3ra și alți 5 apreciază asta.
  14. -hugio-

    -hugio- Profesionist forum

    nu am rezistat si am plantat cei 6 copaci de la event si mi-a iesit un capsun artar xxl soc xxl curmal xxl un sakura si un mosnom e ok
     
    MicuNicu, Miguel, Agro80 și alți 4 apreciază asta.
  15. Te3utzu_Gumball12

    Te3utzu_Gumball12 Începător forum

    Eu am castigat :2 caisi xxl,1 cais xl,1 porumbar,1mosmon japonez,1 prun xxl,1 fag xl,1 lamai xl:p:)
     
    MicuNicu, tudor1966, lorentonton și alți 3 apreciază asta.
  16. SkumpikaNina

    SkumpikaNina Maestru forum

    inca un porumbar care mi-a facut placere sa il "gazduiesc" ... in rest nu prea importante:sleepy:
     
    MicuNicu, Miguel, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  17. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Din cei 6 pomi pentru ferma, cel mai important (pentru mine) este sakura, iar din cei 21 pentru Baha (6 de la event si 15 de la castelul de nisip) a aparut in sfirsit tamarinul, yuppii.
     
    MicuNicu, Miguel, H3ra și alți 6 apreciază asta.
  18. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Pe ferma nimic nou, sakura, pin, cais, lamai, in schimb pe insula 2 roscov, care imi lipseau si 2 rodie, 2 fistic.
     
    MicuNicu, Miguel, H3ra și alți 3 apreciază asta.
  19. вα∂вσу

    вα∂вσу Conte forum

    din 11 puieti pe insula am luat: 1 mate xxl,1 rodiu xxl,1 fistic xxl,1 mango xxl,1 avocado xxl,2 fistic, 1 nuc brazilian si 3 xl-uri
    din 6 puieti pe ferma am luat: 1 mosmon japonez,1 mosmon,1 capsun,1 migdal xxl si 2 xl-uri
    e ok ;)
     
    MicuNicu, Miguel, H3ra și alți 3 apreciază asta.
  20. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    Am plantat in sfarsit puietii primiti recompensa la ultimul event. Nu sunt rele deloc rezultatele. :)
    Pe insula au iesit: 1 papaya XXL, 1 rodiu XL si 1 rodiu XXL, 1 roscov, 1 mango XXL, 1 fistic XXL.
    Pe ferma au iesit: 1 soc XXL, 1 mosmon, 1 mosmon japonez, 1 lamai XL si 1 lamai XXL, 1 gutui XXL.
     
    MicuNicu, Miguel, hinata884 și alți 2 apreciază asta.