Arborii minune - ce pomi ati obtinut?

Discuție în 'Diverse' creată de Chronos, 31 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    [​IMG] L-am prins, din prima. Minune, arbore minune...:D
     
    bmw123bmw, Papy, donnadmn și alți 12 apreciază asta.
  2. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    2 dintr-o miscare :)

    [​IMG]
     
    bmw123bmw, Papy, doro090767 și alți 11 apreciază asta.
  3. traian1971

    traian1971 Analist forum

    din a 4 incercare a venit si la mine ambarella:D
     
    bmw123bmw, Papy, doro090767 și alți 9 apreciază asta.
  4. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Dupa 80 MM cheltuite, am primit si eu o ambarella ..
     
    bmw123bmw, Papy, doro090767 și alți 10 apreciază asta.
  5. mara62

    mara62 Conte forum

    La a doua incercare a aparut o ambarella xD
     
    bmw123bmw, Papy, doro090767 și alți 8 apreciază asta.
  6. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Din prima cumparare de la inceputul eventului am in gradina si ultimul copacel aparut..la adăposturi nu am noroc, imi lipsesc furnica, bazinul de pisica si ultimul aparut, nu disper, o sa soseasca si ele.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 5 Oct 2019
    bmw123bmw, Papy, doro090767 și alți 9 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mi-au trebuit 5 incercari, dar e OK, am prins si eu Ambarella. Unul chior, pana fac misiunea...Dar macar nu-mi lipseste nici un copacel...
     
    bmw123bmw, Papy, doro090767 și alți 11 apreciază asta.
  8. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Din copacii misterioasi primiti la acest event am primit 3 copaci pawpaw si 2 mahoni alaturi de un arborele lui Jack XL.
     
    bmw123bmw, traian1971, Papy și alți 7 apreciază asta.
  9. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Am cumparat 14 puieti misteriosi Flores, si mi-a iesit un pom cu pene de papagali. Am mai cumparat inca 26, si ce sa vezi? Niciun pom cu pene de papagal. Aia e...poate sunt mai norocos data viitoare. :)
     
    bmw123bmw, traian1971, Papy și alți 8 apreciază asta.
  10. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Din 10 continentali si 10 tropicali, nici un arbore nou. Doar un Wollemi si un Arbore feriga, ca o slaba consolare (oricum ii aveam!) :p
     
    MicuNicu, bmw123bmw, traian1971 și alți 9 apreciază asta.
  11. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Din 7 si 7 am primit 2 Arbore de fasole inghetata si 2 Sigillaria, 2 Arini Rosii si 1 Arbore de bumbac.
    Sunt foarte multumita, multa bafta si voua!!!
     
    MicuNicu, Criselt, bmw123bmw și alți 10 apreciază asta.
  12. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Din 30 pentru baha + 30 pentru ferma principala am obtinut asa : 4 arbori bumbac , 6 arini, 3 arbori fasole, 4 rambutani , 3 Wollemi si 2 arbori feriga . Pot spune ca am avut noroc :))
     
  13. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Salut. Cu 5 puieti pe Baha si 5 pe continent, am prins si arinul si fasolea, cate unul, dar am si investit putin. Fasolea nu are valoare buna in sura, asa ca unul pentru misiune ajunge. La Arin nu stiu, ca nu l-am recoltat inca. Au fost mai multi puieti la iesit pe continent, inclusiv cei din event. Dintre valorosi a mai picat un bumbac si un Wolemi (pe continent) si 2 pawpaw pe Baha, unul xl. E OK, pentru 50 MM. Succes si voua!
     
    bmw123bmw, donnadmn, cp58 și alți 8 apreciază asta.
  14. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Ce aiureeeea!!! Dupa 4 ture de cate 10 arbori pe insula, din care nu am obtinut "minunea" noua, am cumparat un pachet din care a iesit 1 Arbore de portocal al maimutelor + cel garantat. Pe continent, dupa prima tura de 10 arbori am luat pachetul si nu am obtinut decat Alunul garantat. Prea multe MM cheltuite, pe viitor voi lua direct pachetele. :cry:
     
    dulcica1970, -iulia1992-, kiri2270 și alți 9 apreciază asta.
  15. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    din 120 baha /120 ferma principala 12 aluni / 15 portocali . Si pot zice ca din primii 3 arbori am luat doar aluni :D noroc .
     
    marcela_f69, donnadmn, -iulia1992- și alți 11 apreciază asta.
  16. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    Am cumparat si eu dupa multi ani un pachet de pomi(mauritius).Sunt curios sa vad ce o sa iasa din cei 30 de puieti ,.Mentinem legatura.......Am revenit cu specificatii.Din cei 30 de puieti a rasarit 4 portocali ai maimutelor,o feriga(pe care o doream fffff mult),4 rombutani ,pawpaw xxl 4 si restul mahoni,trandafiri ,chiparosi9XXL SI XL0 etc ,nu a iesit o fasole inghetata dar ,de nu poti sa le ai pe toate.Sunt multumit de investitia pe care am facuto la ferma,Spor la toti fermieri.
     
    Modificat ultima dată: 4 Ian 2020
    bmw123bmw, eZ-Jay, marcela_f69 și alți 10 apreciază asta.
  17. deea4u

    deea4u Analist forum

    Din 10 pomi pe ferma n-a iesit nimic care sa merite sa fie mentionati.
    Din 10 pomi pe insula au iesit o feriga , 4 pomi cu fasole inghetata si un rambutan. Aici am avut noroc, chiar daca n-a iesit pomul cel nou ma bucur de ceilalti, ca nu ii aveam, aveam un singur rambutan. :)
     
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Care are nevoie de Pecani XXL, la mine s-a rasturnat caruta...Si ceva maslini XXL... Si lychee XXL. Nici o minunatie noua, cam 15 incercari am facut, pe fiecare teren. Slaba consolare cu 2 Ferigi, pe care o sa le scot pe taraba, la D&C viitor. Dezamagire, de data asta.
     
  19. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Am luat si eu 20buc pe ferma si am obtinut 3 artari XXL, 2 migdali XXL, 2 bumbac, 1 lalea XXL, 2iuda XXL, 3salcie salix XXL, 1salcie salix XL, 1 wolemi, nuc pecan XXL, 2 iuda XL, 1 par Beurre si 1 ALUN.
     
    deea4u, pinok86, donnadmn și alți 11 apreciază asta.
  20. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Am dat o incercare cu MM sa vedem rata de drop si am reusit sa obtin cate 1 din fiecare :)))) mai am 29 de puieti pe ambele continente ! Spor sa avem!
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    marina23455, MicuNicu, amy46 și alți 7 apreciază asta.