Arborii minune - ce pomi ati obtinut?

Discuție în 'Diverse' creată de Chronos, 31 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. irinadimulescu

    irinadimulescu Avansat

    1 pom cumpărat = 1 trompetă de aur
     
  2. maryan_spataru

    maryan_spataru Novice forum

    Si eu sunt dezamagit, tot cumpar cate 4 cu 4, plantez si m-am umplut cu mar cerat, socotra, etc.. respectiv plop, migdal, artar, dar arbore de ras sau trompeta de aur, macar cate unul din fiecare- pauza, cred ca nu sunt pe lista favorurilor. Cineva a plantat 4 pomi si a si primit 2 arbori de ras si un arbore trompeta. Bafta lui !
     
    in.the.rain, вα∂вσу, hoya_ și alți 6 apreciază asta.
  3. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Trompeta de aur -2.
    Arbore de ras -1.
     
  4. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    5 pe baha ,am unul nou Arbore de ras si pe ferma cred ca am luat vreo10 nu mai stiu ca nu i-am luat toti o data ,am si aici Trompeta de aur,super multumita!
     
    matusam, tudor1966, geta57 și alți 6 apreciază asta.
  5. cp58

    cp58 Ambasador forum

    5 pe ferma si 5 pe baha. Nimic interesant pe ferma. Pe baha interesant boojum XXL si arbore de ras. Mai ma gandesc daca mai iau. Weekend minunat!
     
    in.the.rain, zeepinkstar, derby54 și alți 9 apreciază asta.
  6. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Palmier Pasarea paradisului -2.
    Pin Bristlecone -1.
     
  7. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Din 2 pachete de arbori minune numai ptr.ferma(60 arbori minune)nu mi-a iesit nici macar un pom nou.Nu mai cumpar alta data,prefer sa astept 4 luni si sa iau la D&C viitorii pomi noi;nu se merita investitia de 199 mm ptr.un pom care ti se da din start si cu restul umplii inventarul.
     
    Modificat ultima dată: 24 Iul 2022
    in.the.rain, -katnik-, crysta și alți 11 apreciază asta.
  8. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Am luat un pachet pentru baha (ma interesa Jacaranda XXL) si nu am obtinut nici un pom nou. In schimb au iesit 3 Jacaranda XXL si unul XL. In rest nimic interesant. Nu mai cumpar data viitoare.
     
    in.the.rain, -katnik-, geta_numai_eu și alți 9 apreciază asta.
  9. dolory

    dolory Novice forum

    Dintr-o singura serie : 2xPin Bristlecone; 1xMagnolie Albastra; 3xMimoze, 2xTrompeta galbena; 2xPalmier Pasarea paradisului; 3xArbore Clopotnita; 1xJacaranda XXL.Ma declar foarte multumita! :p
     
    in.the.rain, -katnik-, -iulia1992- și alți 7 apreciază asta.
  10. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Am cumparat cate 8 din fiecare ,pe ferma am 3 Pin Bristlecone de care duceam lipsa nu aveam nici unul, si unul Magnoline Albastra,si pe baha tot 3 Palmier Pasrea paradisului care la fel nu aveam,diferenta e ca nu-l am pe cel nou,nu-i bai o sa-lam si pe el!
     
    in.the.rain, -katnik-, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  11. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Pomii Franklinia de la ultima editie, nici nu-i vad pe teren...Ii am pusi in luminis, acolo totul este verde iar ei sunt micuti si verzi; nici macar cind sunt gata de recoltat nu-i vad ptr. ca nu are nimic distinct...In schimb pomii din Valea Florilor, imi plac toti...mari, frumosi, luminosi..Se intimpla ceva cu terenurile insulare si continentale, cred ca s-a deteriorat solul, nu mai este bun ingrasamintul la ele ptr. ca de un bun timp toti pomii aparuti sunt piperniciti:(
     
    zyf_laura, in.the.rain, .mpond. și alți 7 apreciază asta.
  12. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Lepidodendron - 2
    Franklinia-3
     
    in.the.rain, .mpond., -iulia1992- și alți 7 apreciază asta.
  13. -alexutza14-

    -alexutza14- Scriitor activ

    Am cumparat 40 de pomisori, 20 din fiecare, si nici un copacel nou. Ce noroc pe mine.
     
    in.the.rain, matusam, -iulia1992- și alți 3 apreciază asta.
  14. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Din 30 de arbori minune pt.ferma, nu a iesit niciun copac nou.
    Din 30 de arbori minune pe Baha, nu a iesit niciun copac nou.

    Edit: Am recoltat inca 20 de arbori minune si au iesit 9 artari XXL, 7 sequia albinos si inca 4 neimportanti(toromiro, franklinia,...) Nu se poate asa ceva, am si uitat numarul de artari care au iesit din toti cei 50 de arbori minune pe care i-am pus pe teren. Am aproape 500 de artari XXL; ce-oi face cu atitia, nu inteleg, habar n-am.
    Gata, nu mai cumpar arbori, ma voi multumi cu cite unul nou pe care ilvoi lua peste o luna doua dupa ce apare, de la vreun event sau de la sezon.
     
    Modificat ultima dată: 23 Mar 2024
    jacobs_fy, -oana5500-, cp58 și alți 7 apreciază asta.
  15. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Incearca sa pui arborii minune in jurul pomului nou! Nu stiu daca ajuta dar eu asa pun si adaposturile si parca , parca e mai bine!
     
    MicuNicu, jacobs_fy, dulcica1970 și alți 5 apreciază asta.