Feedback As în pilotaj!

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 17 Mai 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 24 Mai 2022.
  1. Îmi place

    48,1%
  2. Îmi este indiferent

    12,4%
  3. Nu-mi place

    39,5%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul As în pilotaj. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    mara62, -iulia1992-, leutzu61 și alți 15 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Foarte slabe premii, item si vrej din punctul meu de vedere. Il fac fara vreun motiv anume...
     
    mara62, leutzu61, matusam și alți 18 apreciază asta.
  3. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Mda! Premii slabute , linie de vrej slabuta...itemul cu tot cu upgrade e bun! O sa-l fac din inertie...
    Pentru zeepinkstar :pPana la urma ai gasit PICCOLO? Eu nu!:(
     
    Modificat ultima dată: 17 Mai 2022
    mara62, -iulia1992-, leutzu61 și alți 20 apreciază asta.
  4. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Nici nu stiu cu ce sa incep.
    1. Ma bazam pe calendarul "farmerama" si m-ati facut sa cred ca azi e miercuri.
    2. Probabil cei experti in aviatie sa fie mai incantati (sau nu, aparent).
    3. Ma stiu juca avion de ala pe hartie, cu 2:5 m-ai lovit in aripa, aici mi-am cam prins urechile in tutorial.
    4. Eu m-am uitat la premiile alea, dar nu stiu zau, eventual sa le listez sa caut mai bine ceva interesant.
    Nu prea l-as face, habar n-am de cate plante e nevoie. La vot bifez dupa ce printez listele alea roz spalacit care mi-au stresat retina sa vad daca e un Piccolo, ca la prima vedere nu l-am "ginit" xD
    Mi-am bifat romanul de inceput de event, spor ! :D

    @in.the.rain nici urma de Piccolo. Numai daca desenez unul in Paint :))
     
    Modificat ultima dată: 17 Mai 2022
    mara62, -iulia1992-, leutzu61 și alți 22 apreciază asta.
  5. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Nu am fost niciodata as la tipul acesta de event;cred ca o singura data l-am facut acum citiva ani dar imi amintesc ca m-am incurcat la el...Itemul upgradat este bun dar efectiv nu mai am unde sa-l pun,nu am nici altceva sa scot dupa teren si sa-l pun,am scos deja o multime de itemuri,peturi...In concluzie,o pauza e binevenita.Succes fermierilor care fac eventul.
     
    mara62, -iulia1992-, tcmxxl1975 și alți 20 apreciază asta.
  6. fabian201070

    fabian201070 Scriitor activ

    avand nivel 600 pe baha,,mai are rost un vrej fara utilitate?vorbesc de mine ,cei care nu au nivel 600 merita sa il faca,
     
    mara62, -iulia1992-, tcmxxl1975 și alți 14 apreciază asta.
  7. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    De ce nu? Ai vazut ca PET se contorizeaza si dupa 600? S-a scris de multe ori pe forum ca in viitor e posibil sa fie ceva noutati si in Bahamarama.
    Rugaminte pentru dezvoltatori pentru terenul de joaca: poate mai adaugati ceva "patratele" pe undeva ca s-au cam inmultit itemuri-le tip PET de pe terenuri arabile.:)
    Premiile sunt asa, cam pentru incepatori ma refer la banane si stelute, dar eu il fac oricum, macar pentru cateva lectii de pilotaj:D
    Spor!
     
    Modificat ultima dată: 18 Mai 2022
    mara62, -iulia1992-, tcmxxl1975 și alți 20 apreciază asta.
  8. hellena21

    hellena21 Rutinat

    Cred ca o sa incerc din curiozitate sa vad ce anume tre' sa fac cu avionul ala (sus, jos, nu termini cursa.... nu prea inteleg nimic), desi premiile nu sunt cine stie ce. Presimt ca pana ma prind eu care-i schema, se termina si eventul. o_O
     
    mara62, -iulia1992-, tcmxxl1975 și alți 18 apreciază asta.
  9. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    putem vedea unde secontorizeaza pet si dupa 600 sau doar s-a scris multumesc
     
    mara62, -iulia1992-, tcmxxl1975 și alți 15 apreciază asta.
  10. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Pune (sagetica) mouse-ul pe bara de punctaj din Bahamarama.
     
    mara62, -iulia1992-, tcmxxl1975 și alți 16 apreciază asta.
  11. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    multumesc
     
    paulici_01, mara62, -iulia1992- și alți 14 apreciază asta.
  12. EDW963

    EDW963 Începător forum

    Nu piccolo,nu event.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 19 Mai 2022
    paulici_01, mara62, -iulia1992- și alți 14 apreciază asta.
  13. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    La acest tip de event nu se poate calcula exact necesarul de plante si drop, dar am facut un calcul minim si maxim. Cele 5 trasee au in total 299 pasi. Folosind cat se poate biocombustibil XL (3 pasi) si restul biocombustibil simplu(1 pas) este nevoie de;20980 planta event,1098 drop si 814 floarea soarelui. Folosind doar biocombustibil simplu,deci cate 1 pas este nevoie de ;23920 plante event,1196 drop si 1794 floarea soarelui.Numarul de plante creste daca doriti premii duble.in 20 de recolte se pot face plantele. Imi cer scuze daca calculele sunt gresite!
     
    Modificat ultima dată: 17 Mai 2022
    paulici_01, mara62, -iulia1992- și alți 19 apreciază asta.
  14. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    [​IMG]
     
    stiucarul, paulici_01, mara62 și alți 17 apreciază asta.
  15. irina_love200

    irina_love200 Împărat forum

    418 canistre
    Sa avem spor !
     
    stiucarul, paulici_01, mara62 și alți 15 apreciază asta.
  16. rjean777

    rjean777 Expert forum

    255 canistre
    Spor tuturor !
     
    stiucarul, paulici_01, mara62 și alți 16 apreciază asta.
  17. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    [​IMG] Succes!
     
    stiucarul, paulici_01, mara62 și alți 17 apreciază asta.
  18. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Linia nu ma intereseaza, dar voi face dubluri pentru 2 lazi de ingrasaminte IV. SPOR
     
    stiucarul, paulici_01, mara62 și alți 12 apreciază asta.
  19. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Pana acum, 497 canistre. Voi calcula necesarul de biocombustibil, apoi imi voi lua zborul... Sau poate zbor cate o cursa, pe rand... Inca nu m-am hotarat...xD
     
    stiucarul, paulici_01, mara62 și alți 14 apreciază asta.
  20. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Da-mi si mie pontul cu lazile alea de ingrasaminte IV, ca mie itemul imi da doar lazi de hrana pentru animale IV... Probabil ca ai pile la BP!
     
    stiucarul, paulici_01, mara62 și alți 18 apreciază asta.