Feedback Bâlciul lui Renzo

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 20 Ian 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre noutăți?

Sondaj închis pe 24 Ian 2021.
  1. Îmi plac

    69,0%
  2. Îmi sunt indiferente

    4,8%
  3. Nu-mi plac

    26,2%
  1. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Efectul "Unity" Am stoc de 437 bilete, dar care ma exaspereaza sa le joc, cu delay-ul actual. Daca nu se mai poate optimiza, asta este. BAFTA
     
    ghitane, davidsiirina08, in.the.rain și alți 5 apreciază asta.
  2. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    La mine nu merge bine minijocul "ciocanul de forta",are joc,nici nu merge de la un cap la altul,dau clik sa-l stopez dar el mai zboara inca si automat ca nu nimeresc...Asta era jocul cu care am reusit intotdeauna sa fac jetoane,sa cumpar tot ce vroiam de la shop dar nu merge bine,e obositor..Am incercat si rindurile trecute dar m-am lasat pagubasa;acum vroiam sa cumpar ceva de la magazin,de aceea l-am reluat dar ma lipsesc in situatia asta...Mai are cineva problema aceasta ca eu nu stiu ce sa-i mai fac?:am descarcat windows-ul din nou,m-am relogat,am sters cookies,am schimbat browserul,...altceva nu vad ce sa-i mai fac...
     
    ghitane, OanaMihaela, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  3. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Doar cand folosesc ca si browser Microsoft Edge imi merge bine jocul.
     
    ghitane, OanaMihaela, malagambafane și alți 10 apreciază asta.
  4. mara031991

    mara031991 Expert forum

    Nu crd ca o sa putem luaPiccollo daca asa merge jocul. Voi cum va jucati ?
     
    ghitane, OanaMihaela, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  5. geta57

    geta57 Rutinat

    Pe mozilla merge perfect. Am windows 10
     
    ghitane, OanaMihaela, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  6. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Eu sparg baloane pe ''client'' si iau in medie 20/joc
     
    irinadimulescu, ghitane, stef85600 și alți 9 apreciază asta.
  7. Claudia

    Claudia Duce forum

    Multumesc de sfat, intr-adevar merge mult mai bine pe Client, am reusit sa iau si 24 de puncte uneori, dar in principal 20. Si eu am trecut de la motanul cu ciocanul de forta - fiindca a devenit instabil - la spartul baloanelor.
    Pe Cient apar in mod constant mai multe ca pe browser-ul Chrome, unde am reusit maxim 15 puncte fiindca apareau baloanele dupa cateva secunde bune si erau si mai putine pe parcurs, doar la final apareau zece odata si nu mai erau de niciun folos.
     
    ghitane, in.the.rain, OanaMihaela și alți 8 apreciază asta.
  8. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Ha..!!Am incercat si eu sa sparg baloane dar mai mult de 0-2 jetoane nu am luat..xDIn ritmul asta nu mai ajung eu la liman,cred ca mi-ar trebui vreo 2000 de tichete...Renunt la minijoc pina se vor mai imbunatati lucrurile...
    Eu nu joc pe client...Din ce citesc la comentarii,ar trebui,daca intru pe un minijoc,sa intru pe client,ptr. alt minijoc trebuie sa schimb browserul,iar cind intru pe ferma,sa intru pe browserul pe care m-am obisnuit si nu-mi face probleme...Sper ca am inteles bine...E prea mult..eu sunt conservatoare,ramin pe acelasi browser si prefer sa astept sa se rezolve imperfectiunile..
     
    Modificat ultima dată: 7 Ian 2022
    ghitane, paulici_01, in.the.rain și alți 5 apreciază asta.
  9. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Confirm ce a spus in.the.rain. Si eu merg pe varianta de balone in client si rareori iau mai putin de 20. In functie de cat de multe energizante am baut in ziua repectiva, uneori se intampla sa iau si mai mult.

    @kameliana59 desigur, cel mai bine este sa joci cum iti place. La mine intamplarea a facut sa joc pe client si sa se miste foarte bine jocul cu baloane. Probabil daca nu puteam sa joc nimic din client, m-as fi obosit sa downloadez si sa intru pe un anumit browser doar daca imi doream un premiu cu disperare :D
     
    Modificat ultima dată: 7 Ian 2022
    Adrian, ghitane, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  10. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Stiu ca trebuie sa urmaresc Anunturile oficiale , dar nicio veste despre Renzo ?
     
    clauliviu, MicuNicu, irinadimulescu și alți 4 apreciază asta.
  11. geta57

    geta57 Rutinat

    Au anunțat că se amână!
     
    clauliviu, MicuNicu, valemnd158 și alți 4 apreciază asta.
  12. Adrian

    Adrian Junior Expert

    Confirm si eu, folosesc clientul si se intampla foarte rar sa iau sub 20 , ca medie pot spune ca in jur de 22 la fiecare bilet. Celelalte joculete imi merg foarte rau si nu pot strange mai mult de 10 bilete..
     
    .mpond., clauliviu, zeepinkstar și alți 6 apreciază asta.
  13. -alexutza14-

    -alexutza14- Scriitor activ

    Dupa mult timp, avem din nou parte de el! A revenit carnavalul!:inlove:
     
    cp58, in.the.rain, Laurentiu909 și alți 4 apreciază asta.
  14. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Sa vedem cum merge la spart baloane! :)
     
    cp58, clauliviu, -katnik- și alți 3 apreciază asta.
  15. mara031991

    mara031991 Expert forum

    nu pot lua mai mult de4 Pana acum putem lua si 20, Asa este si la voi?
     
    in.the.rain, cp58, clauliviu și alți 4 apreciază asta.
  16. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum


    Ar fi cazul sa il amane de tot pana se rezolva problemele tehnice. Fara suparare, insa nu am mai jucat la acel event din 2014. Si cred ca nu sunt singurul.

    Daca s-ar concentra putin, i-ar da de cap, iar noi ne-am putea bucura de o experienta mai buna de joc.

    Nu mai zic ca la acel ciocan, nivelul 3 se misca la o viteza de neinchipuit. Apesi stop cand tu crezi ca este in mijloc, si se opreste in capatul celalalt. La baloane, la fel - ochesti si tragi pe un balon, nu se sparge desi tu vezi clar ca tinta era corecta, si asa pierzi punctele.

    Eventul trebuie corectat tehnic de la cap la coada, si dupa reintrodus cu premii decente.

    Doar opinia mea.
     
  17. Claudia

    Claudia Duce forum

    Acum nu mai merge bine nici pe Unity :(. Punctajele sunt deseori aleatorii la balonase; la cam tot atatea unitati atinse, ori e punctaj 4 ori 18. Aparitia balonaselor are si pauze in timpul jocului, uneori de 3-4 secunde.

    La motan primele doua nivele sunt destul de corecte, desi am prins un 10000 cand nu era chiar pe centru indicatorul si nu ma bucura asa ceva. La nivelul 3, nu mai merge ca un metronom ca sa poti sa anticipezi momentul in care se va opri in centru, acum merge foarte rapid si cu hopuri.

    La premii, in afara de cutia Picollo si pet, niciun alt premiu din randurile de sus nu reprezinta o noutate sau o atractie.

    Mai bine s-ar inchide balciul lui Renzo in vederea rezolvarii problemelor tehnice, fiindca asa cum e acum e treaba facuta de mantuiala.
     
  18. -alexutza14-

    -alexutza14- Scriitor activ

    Petul nu e nou. E printre primele peturi bagate.
     
    in.the.rain, paulici_01, MicuNicu și alți 2 apreciază asta.
  19. DW..

    DW.. Scriitor activ

    Cred ca il confunzi cu unicornul inaripat.Eu achizitionez cat pot mai mult tipul asta de pet (care da PE) si nu am decat doua bucati de oul zanei..Unul sigur l-am achizitionat cu mm ,al doilea ,sincer,nu stiu..Oricum,asta de la Renzo nu poate fi decat la maxim a doua aparitie
     
  20. hellena21

    hellena21 Rutinat

    Dupa 2-3 runde jucate devine plictisitor.

    La ciocan, a treia incercare este mult prea rapida sa poti nimeri mijlocul. Punctajul acordat difera, desi poate la una din incercari ai oprit indicatorul mult mai spre centru.

    La baloane, desi tintesti, balonul nu se sparge, ceea ce te face sa pierzi timp revenind la acel balon (pentru ca tu, logic, crezi ca se va sparge si treci la altul) si automat iti strica punctajul. In plus, merge cam in reluare. Ii ia ceva timp de gandire sa sparga balonul, iar recompensa lasa de dorit. Un numar foarte mic de monede...

    Nici cu cartitele nu ma pot lauda. Merge jocul ca la baloane...

    Premiile nu sunt wow, in sensul ca nu prea ai de unde alege.