Feedback Banchet de sărbători

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 21 Dec 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 4 Ian 2021.
  1. Îmi place

    63,0%
  2. Îmi este indiferent

    10,4%
  3. Nu-mi place

    26,6%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Banchet de sărbători. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
  2. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    O sa dau un vot pozitiv. Este nevoie de multe plante, dar si timp vad ca este suficient, la colindat nu mergem, deci avem timp sa facem lumanarele. Eu sunt mega incantata de punctele pentru Sezon. Ma informez si ce ofera Lada de surprize si cred ca o sa fac si vrejul. Spor tuturor :)
     
    CLAUDIU_T, davidsiirina08, Criselt și alți 9 apreciază asta.
  3. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Linie de vrej cam slabuta, premii chiar si mai slabute, plante cu timpi diferiti, dar din cate imi aduc aminte de la un event similar, nu puteai obtine acces la o a doua planta de event pana nu terminai misiunile ce apartineau de prima planta, deci probabil nu se vor planta in paralel. Probabil si de aceea se lungeste eventul pe o perioada atat de lunga. Inca nu sunt sigur ca merita sa fac eventul, trebuie sa ma mai gandesc.
     
    CLAUDIU_T, davidsiirina08, Criselt și alți 12 apreciază asta.
  4. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    La prima vedere par multe plante... ținând cont că primim doar 5 lumânări incolore din 5 în 5 ore!Și asta doar dacă stocul este 0 .Mare atenție la stoc!
     
  5. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Destul de multe, avand in vedere ca trebuie facute pe rand, si fiecare fel pe cate un singur teren. Daca am calculat bine, necesarul este:
    -lumanare galbena (teren principal Baha, 7 ore) - 5330 buc.
    -lumanare verde (teren principal Continent, 6 ore si 1/2) - 8000 buc.
    -lumanare violet (teren principal Clar de luna, 6 ore) - 8000 buc.
    -chibrituri (drop, de pe terenurile mentionate mai sus) - 1480 buc.
    Cred ca in ordinea asta am sa le si fac.
    P.S. N-am vazut sa scrie undeva, dar banuiesc ca terenurile Clar de luna vor fi deschise pe toata perioada eventului. Altfel, ordinea in care va trebui sa facem plantele ar putea fi impusa de aceasta perioada.
     
    Modificat ultima dată: 21 Dec 2020
    cryss, CLAUDIU_T, davidsiirina08 și alți 15 apreciază asta.
  6. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Multumim pentru calcul, dam o cafea. E specificat in tutorial ca trebuie facute pe rand? Adica fiind 3 terenuri, nu se planteaza concomitent pe fiecare culoarea necesara? Bine, eu am dat de 3 ori refresh ca nu am vazut ca incepe maine si eram pregatita de azi, deci sanse sa fi omis ceva exista.:oops:
     
    CLAUDIU_T, davidsiirina08, Criselt și alți 8 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    N-ai cum sa le faci simultan...Folosind lingura obtii o singura culoare (galben, verde sau violet) si te apuci de treaba pe culoarea respectiva...Cand termini obtii o alta culoare de ceara, colorezi cele 5 seminte si treci la culoarea urmatoare! A mai fost event de tipul asta, la fel a trebuit facut !
    Nu uitati sa puneti la moara mereu cele 5 seminte de lumanari dupa ce vi se crediteaza (5 h), la coada, sa nu se faca, de ex. dupa 3-4 SH, si cand apar creditate altele schimbati cantitatea si din nou le puneti la moara la coada...Scopul e sa se fure startul la culorile urmatoare, nu pleci cu 5 seminte ci cu cate ai acumulat pana atunci...
     
    gily2019, cryss, Papy și alți 17 apreciază asta.
  8. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Multumesc mult pentru lamurire, acum am inteles. Sigur am lipsit cand a fost eventul asemanator anterior, de aceea nu am inteles de la inceput.
     
    cryss, CLAUDIU_T, davidsiirina08 și alți 8 apreciază asta.
  9. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Sa zicem un vot pozitiv.
    O sa-l fac pentru lazile alea ... ca in rest nu pare interesant.
    Succes tuturor !
     
  10. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Eu nu mai tin minte, prima lingura este creditata la inceput, dar celelalte...? In tutorial spune ca le vom obtine la finalizarea cailor, deci sa inteleg ca ni se vor da tot automat, pentru ca in tabel la recompense nu este trecuta?
     
    CLAUDIU_T, paulici_01, giuly1969 și alți 5 apreciază asta.
  11. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Cu prima lingura, "livrata " la inceput, se deblocheaza (la alegere) o culoare, cultivandu se lumanarea de tipul ales.
    Cand se doneaza un tip de lumanari, la fiecare este o pozitie care . la recompense da o lingura, cu care se ia alta culoare de planta, (pozitiile 7, 8 si 15)
    Datorita acestui mecanism, nu se poate cultiva o noua culoare de lumanare, pana nu termini livrarea la alta.
    Noapte buna tuturor,
     
    CLAUDIU_T, paulici_01, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  12. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Iti multumesc pentru raspuns, adevarat este ca nu m-am uitat ce ofera lazile. Si eu imi aduceam vag aminte ca trebuia sa termin o culoare pentru a ma apuca de alta.
    Mersi si bafta la event!
     
    CLAUDIU_T, paulici_01, MicuNicu și alți 5 apreciază asta.
  13. xeniaG53

    xeniaG53 Pretendent

    Bună ziua,eu nu am primit cele 5 lumânări incolore.
     
    Modificat ultima dată: 22 Dec 2020
    -katnik-, CLAUDIU_T, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  14. bobmic50

    bobmic50 Rutinat

    astept peste 5 ore sa primesc lumanari albe ,au disparut la moara .

    am inceput jocul pe insula si am ramas fara produsul de la moara.
    acum astept lumanari incolore sa mai produc alte lumanari albe.
     
    Modificat ultima dată: 22 Dec 2020
    -katnik-, CLAUDIU_T, paulici_01 și alți 3 apreciază asta.
  15. derby54

    derby54 Veteran Forum

    plantele de event se replanteaza sau trebuie facute din nou la moara
     
    -katnik-, CLAUDIU_T, paulici_01 și alți 3 apreciază asta.
  16. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Eu nu am primit plantele
     
    -katnik-, CLAUDIU_T, paulici_01 și alți 2 apreciază asta.
  17. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Plantele de event sunt cele 3 tipuri de lumânări. Acestea se pot replanta!
     
    gily2019, -katnik-, CLAUDIU_T și alți 5 apreciază asta.
  18. lumi53

    lumi53 Novice forum

    trebuie sa intri la moara, nu se primesc lumianarile albe.
     
    CLAUDIU_T, -katnik-, davidsiirina08 și alți 4 apreciază asta.
  19. Claudia

    Claudia Duce forum

    Nu se primesc direct plante, se primesc 5 lumanari incolore care se utilizeaza la moara impreuna cu ceara colorata (care se primeste din fereastra de event, la alegere, in schimbul lingurii) pentru producerea lumanarilor colorate.

    Eu am ales sa incep cu ceara galbena, de exemplu, ca sa termin mai intai cu lumanarile galbene de pe Bahamarama si sa-mi eliberez mai repede terenul.
     
    -katnik-, CLAUDIU_T, goldhe și alți 5 apreciază asta.
  20. Nemo5343

    Nemo5343 Începător forum

    Am dat un vot pozitiv. Am citit de 2-3 ori tutorialul pentru că nu am mai participat în trecut la un astfel de event, însă mi se pare interesant. E un prilej pentru mine să strâng mai multe plante și pe terenurile clar de lună. Însă, sunt puțin dezamăgit pentru că anul aceste dezvoltatorii nu au mai băgat un update care să decoreze harta și terenurile cu zăpadă. Cred că ar fi fost o adiție frumoasă. Sau orașul să fie decorat pentru acest event cu ghirlande și luminițe cum a fost acum mulți mulți ani.

    Edit: multumesc celor care mi-au spus ca decorul de iarna este valabil pe versiunea flash a jocului. Am intrat acum si imi apare si mie :)
     
    Modificat ultima dată: 22 Dec 2020
    -katnik-, CLAUDIU_T, malagambafane și alți 4 apreciază asta.