Feedback Bazarul de pe flancul navei

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 23 Iul 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 30 Iul 2019.
  1. Îmi place

    70,0%
  2. Mi-e indiferent

    15,8%
  3. Nu-mi place

    14,2%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Bazarul de pe flancul navei. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    amtinar, popescudana42, yocoama și alți 6 apreciază asta.
  2. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Rechini, caracatite, pesti am stoc excedentar, cantitatea de plante de event este rezonabila… sa vedem rata dropului. Vot pozitiv, in special pentru lazile de momeli!
     
  3. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    La cerinta nr 1 din setul din stanga se cer 1.500 plante de event, iar la cerinta nr 5 se cer doar 200? Sau trebui sa fie 2.000?
     
  4. cerbul

    cerbul Locuitor permanent

    se cere drop popcorn,nu planta de event
     
  5. amy46

    amy46 Comandant forum

    cred ca este o gresala,se cer 150 drop,nu 1500...
     
    popescudana42, cerbul, roliana57 și alți 8 apreciază asta.
  6. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Nu stiu de ce dar eram sigura ca popcornul era planta de event xD oricum, tot mi se pare mult... adica avem nevoie de 1.700 drop doar pt a indeplini sarcinile din stanga.... e suspect sau mi se pare doar mie?!
     
  7. cerbul

    cerbul Locuitor permanent

    asta pentru a castiga sh in plus
    nu este obligatoriu sa faci misiunea din stanga
    cred ca la asta s-a gandit dezvoltatorul,vrei mai mult donezi mai mult
     
  8. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Da, stiu ca nu este obligatoriu. Doar au mai fost event-uri de acest gen :)
     
    popescudana42, cerbul, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  9. cerbul

    cerbul Locuitor permanent

    este vb de 150 nu de 1500 ,este o greseala de redactare
     
  10. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    chiar era mult popcorn mai ales ca mai trebuie 1925 si la eventul principal.
     
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Corectată, mulțumim.

    Am adăugat și precizarea că dropul Scoici de zahăr apare doar la reproducerea peștilor.
     
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Multumesc si eu pentru precizare, as fi fost in eroare altfel.
     
  13. maitrey_york

    maitrey_york Scriitor în devenire

    buna ziua!

    "necesită resurse obișnuite din fermă"
    Dropul eventului nu mi se pare ca e resursa oisnuita din ferma.
    Cantitatea de animale si pesti pt. cateva unitati de SH cred ca e cam mare. (parerea mea)
     
    MicuNicu, popescudana42, roliana57 și alți 12 apreciază asta.
  14. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Trebuie sa facem 21 reproduceri de pesti sau putem folosi si septel de pesti, pentru a primi drop?
    La piata noastra caracatite nu mai sunt si rechinii sunt tare scumpi.
    Vreau sa fac si setul din dreapta, dar stau prost la rechini, caracatite, pesti.
    O sa stau in piata sa cumpar ce-mi trebuie si caracatite am sa fac pe parcurs.
    La acest event primim 18 Lazi de momeli S.
    Sper sa si pot!
    Astept sa inceapa distractia!xD
     
    popescudana42, pinok86, cerbul și alți 12 apreciază asta.
  15. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    "Momeala" nu tine. Cu stelutele de la pescaresc nu prea am ce face, linia este neatractiva, supercompost il fac mai mult de la copaci, pentru ceva SH, nu merita, mai bine vindem la piata si ne ocupam de completarea resurselor "obisnuite". Mai bine economisim cupoanele. SPOR sa aveti
     
    roliana57, MicuNicu, t_ina_e și alți 12 apreciază asta.
  16. Vot pozitiv, imi plac recompensele, cu exceptia lipsei cupoanelor, numarul de plante nu este foarte mare, avand in vedere ca se obtine de pe cele trei terenuri continentale, popcornul - drop- in numar de 1925 il vom obtine din ferma si insula, pestii gumati -drop-1150 bc numai din ferma si 21 scoici de zahar obtinute din 21 de reproduceri de pesti si cred ca si septel de pesti.In ceea ce priveste resursele din ferma, pesti, rechini si caracatite nu sunt cantitati mari de livrat, ( cate 150 din fiecare) stau foarte bine la aceste specimene. Astept sa inceapa si acest event, caci Ursulache al meu sta cu undita in balta si nu ,,trage,, nimic. Sa auzim vesti bune despre drop de la acest event!
     
    amtinar, popescudana42, cerbul și alți 11 apreciază asta.
  17. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Cred ca cupoanele nu mai sunt asa de interesante ca premii, pentru mine.
    La numarul din ce in ce mai mare a plantelor de event, Bonusul de recoltă plante de +100%, este mai folositor.
    Eventurile sunt din ce in ce mai dificile si trebuie sa le privim cu interes si poate sa mai schimbam strategia invechita.
    Sunt sigura ca sunt solutii pentru orice event, dar poate nu le-am descoperit noi.
    Oricum la acest event daca merge bine dropul este un event ok.
    Se putea si mai rau!xD
    Eu sunt "obligata" sa fac setul din partea dreapta pentru Lazile de momeli, fare de care nu voi putea finaliza celalalt event.
    Hai sa inceapa eventul si vedem noi ce facem.
     
    MicuNicu, amtinar, popescudana42 și alți 10 apreciază asta.
  18. nycola70

    nycola70 Cunoscător forum

    Linia de vrej neatractiva , premiile nici ele nu ma dau pe spate....singurul motiv sa ma "inham" la acest event sunt lazile cu momeala pentru celalalt event...bietul urs a prins radacini de cand sta cu batul in balta si pestele nu mai apre...
     
    bmw123bmw, amtinar, popescudana42 și alți 9 apreciază asta.
  19. yocoama

    yocoama General forum

    Vot pozitiv,cel putin acest event aduce un pic de relaxare:D
    Spor sa avem si noroc la drop;)
     
    amtinar, popescudana42, pinok86 și alți 10 apreciază asta.
  20. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Nici un zvon despre BB ?