Cafeneaua Farmerama

Discuție în 'Colțul vorbitorului' creată de Chronos, 5 Noi 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Treaba ta:D dar mai intai sa verifici daca te poti loga in joc.8)
     
    maimutica, Ambra., llyillyi și alți 9 apreciază asta.
  2. tweety`

    tweety` Baron forum

    deci ma provoci sa iau lectii intensive de postat poze pe forum de pe telefon :p
     
    Ambra., stoiantudorel, llyillyi și alți 4 apreciază asta.
  3. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Dupa o cafea amara (traiasca filtrul) si alte treburi casnice, am trecut la clatite :inlove:. Mai citesc o fraza, mai intorc o clatita...
    Aghaton, ti-as recomanda romul pentru stafide sau macar esenta de rom daca nu vrei sa-ti ametesti prea tare invitatii :p.
    Tweety, ne poti da si noua reteta prajiturii cu mac?
    Super topicul si atmosfera asta destinsa! Felicitari celor care au avut ideea cat si celor care au implementat-o sa fie ca la carte !

    Na, ca mi s-a ars clatita !!
     
    Ambra., davidsiirina08, Agro80 și alți 13 apreciază asta.
  4. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu am rom, iar esente din comert nu folosesc:(. Singura "tarie" mai aromata este visinata:p. Tocmai ce le-am "degustat" putin si sunt grozave! :D Hâc!o_O
     
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Baga aici la baiatul.
     
    yocoama, maimutica, Ambra. și alți 12 apreciază asta.
  6. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    E bine umpluta cu ciocolata si cu putina inghtata deasupra?xD
     
    Ambra., adrianapatran, tudor1966 și alți 12 apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Binenteles ca este bine. Pam pam.
     
    yocoama, maimutica, Ambra. și alți 11 apreciază asta.
  8. tweety`

    tweety` Baron forum

    Chronos, am facut un mic efort pt tine si sper sa se ataseze si poza.
    Dyana, cand ajung acasa o sa iti dau si reteta, in caz ca mai am acces la forum.:p[​IMG]
    [​IMG]
     
    maimutica, Naty.....25, tudor1966 și alți 11 apreciază asta.
  9. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Ataseaza si reteta pozelor:inlove::inlove::inlove::inlove:
     
    tudor1966, adrianapatran, soso2169 și alți 9 apreciază asta.
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Dovleaaaac :inlove::inlove::inlove:. Este ultima zi in care mai postezi aici.:D:D:D
     
    yocoama, maimutica, Ambra. și alți 13 apreciază asta.
  11. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Salut initiativa, sincer de multe ori ma gandisem sa propun un topic destinat gospodinelor, dar mi-a fost teama de balaurul cel rau, (fireste Chronos :p), acum o sa va postez si eu doua poze destinate pofticiosilor.

    [​IMG]


    [​IMG]

    Retetele saptamana viitoare cand voi avea timp berechet. Pana atunci va multumiti doar cu pozele.
     
    roliana57, adrianapatran, soso2169 și alți 14 apreciază asta.
  12. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Pentru Chronos si nu numai :)

    [​IMG]
     
  13. goldhe

    goldhe Locuitor permanent

    hai ca va era dor de chat :) si mie:), salut ideea !
     
    davidsiirina08, roliana57, soso2169 și alți 9 apreciază asta.
  14. veve47

    veve47 Conte forum

    Dragii mei, daca o tinem tot asa cu poze din acestea, eu va spun sigur ca vor mai fi putini cei care vor mai putea scrie ceva aici, restul vor fi lesinati de pofta, cu slabe sperante de a putea degusta din bunatatile prezentate.xD Propun adaugarea unui avertisment de genul "nerecomandat pofticiosilor" caci ii veti avea pe constiinta, zau asa!:D
     
    davidsiirina08, roliana57, goldhe și alți 11 apreciază asta.
  15. tweety`

    tweety` Baron forum

    veve ce haioasa ai fost .dupa o zi obositoare cum am avut azi chiar iti multumesc. pacat ca de acum incolo va trebui sa stau la colt ca si vizitatoare :(
     
  16. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Doar dupa ce ne dai si retetele de prajituri sper xD. Totusi, cred ca nu va fi asa de rau Chronos, incat sa te faca doar vizitatoare...
     
  17. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    De-acum incolo este strict interzis a se posta poze cu prajituri. Numai mancaruri. Si alea cu oaresce cenzura ! Ce Dumnezeu, vreti sa ma vedeti in limba dupa ele ? Veve, "nerecomandat pofticiosilor" este putin spus ! Gaseste alta expresie, cel putin pentru mine ! :D
     
    -alexutza14-, yocoama, maimutica și alți 13 apreciază asta.
  18. Agro80

    Agro80 Conte forum

    Dragele mele, va bag pe voi in concursul renumit, vreti? :D Daca nu vreti asa, bagati si poze din timpul timpului vostru. Ca eu nu stiu, asa, cum sa facem tot felul de retete fara sa vedem retete, fara sa vedem poze din timpul pregatirilor. Dovezi, vrem dovezi!:D Citesc ceva interesant, spune asa: "O femeie inseamna pace in potopul razboaielor ce urla-n cor nelinistea" Nikolae28, obisnuieste-te:D
     
    llyillyi, Ambra., malagambafane și alți 12 apreciază asta.
  19. veve47

    veve47 Conte forum

    Nikolae, daca expresia asta e prea putin, atunci de ce doresti poze cu mancare? Vrei sa te extermini de tot? Eu iti sugerez ca, inainte de a deschide acest topic, sa fii foarte satul de sa nu mai incapa nicio farama in stomac, caci asa nu vei mai avea nicio problema, nu?;)
     
    llyillyi, Ambra., malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  20. tweety`

    tweety` Baron forum


    Agro daca faci un concurs de gatit vai :))))) iti dai seama ca domnii de pe aici nu suporta nici macar 2-3 poze cu prajituri?
     
    Ambra., malagambafane, dydyana97 și alți 4 apreciază asta.