Cafeneaua Farmerama

Discuție în 'Colțul vorbitorului' creată de Chronos, 5 Noi 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. maimutica

    maimutica Supervizor forum

    Buna tuturor ! Fumos scris Doina!Felicitari ptr anii petrecuti impreuna si la multi ani frumosi in continuare , la multi ani tuturor care iubeste!Zeepinkstar multumim de urare , asemenea si tie , multa iubire in primul rand si cadou frumos sa primesti ! cp58 imi place mult ceasca ta de cafea si cafeaua excelenta , mai vrem :)sa treci prin cafenea .
     
    MicuNicu, ani.vajai, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  2. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Multumim de cafea cp58. Foarte buna a fost !


    Te asteptam cu drag Doina ! Cand incepi o calatorie in 2 si dureaza atat de mult, n-are cum sa nu existe nori si furtuni. Important e ca rasare soarele din nou si calatoria continua. Important este ce lasi in urma ta. Daca vrei sa faci un cadou cuiva nu-ti trebuie o zi anume, trebuie sa simti sa daruiesti. Si apoi iubirea o poti arata in multe alte feluri, nu printr-un cadou...

    Sa ne amuzam putin... Ce face masca ....

    [​IMG]
     
  3. valemnd158

    valemnd158 Junior Expert

    Buna dimineata, dragilor! Azi am adus eu cafea pentru toata lumea si cate o briosica roz :)
    Sa fim fericiti si iubiti! :inlove:
     
  4. maimutica

    maimutica Supervizor forum

    Buna dimineata , valemnd158 multam de cafea ,va doresc o zi frumoasa sa aveti sanatate si iubire!
     
  5. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Buna dimineata! O ceasca de ceai .... scade glicemia....
    [​IMG]
     
    derby54, dydyana97, valemnd158 și alți 4 apreciază asta.
  6. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Buna dimineata, vecina !
    Pai sincer? Chiar avem nevoie sa facem ceva in privinta dulciurilor.
    Asa ca multumim, ne-ai salvat xD.
    Duminica insorita!
    Daca nu aveti soare, va trimit de la mine :inlove:
     
    ani.vajai, stoiantudorel, derby54 și alți 7 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Buna dimineata fetelor! (merge si mai pe la pranz, azi doar !!!)
    E bun si ceaiul, dar eu tot pe cafea merg!
    As putea primi un refill in ceasca asta? Oricum trec des pe aici, dar mai pe muteste asa!
    Multumesc, duminica placuta dupa ce va savurati otrava aleasa!
    [​IMG]
     
    ani.vajai, derby54, popik70 și alți 7 apreciază asta.
  8. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Ahaaa, deci si domnii mai trag chiulul dimineata si dorm mai mult. Deja ma simteam lenesa forumului xD.
    Daca tot m-ai prins in flagrant, fac eu cinste cu o cafea, doar ca a mea e un "latte" ca e deja a2a pe azi.
    Din cate vad, domnii nu prea frecventeaza Cafeneaua. Propun sa deschidem dupa ora 19:00 si o Berarie / Crama.
    Se poate cu terasa? Ca unii mai avem si vicii xD

    [​IMG]
     
    ani.vajai, stoiantudorel, derby54 și alți 9 apreciază asta.
  9. noname_ro

    noname_ro Novice forum

    Buna fetelor, va multumesc pentru toate urarile si postarile voatre frumoase. Ma bucur sa va regasesc vesele si cu chef de.... cafeluta. Ar fi frumos sa poposesca in cefenea si barbati dar e frumos si asa, coltisorul nostru de relaxare. Sa servim un capucino, o ciocolata calda..... yammy. Dar cred ca o berarie sau o crama chiar ar fi fain. Sper ca ati avut un sfirsit de saptamina cit mai placut. Sa aveti o dupa amiaza de duminica cum va doriti. Si sa stiti ca eu fac cinste cu clatite...... umplute cu crema de ciocolata. Va pup, pe curind.:inlove::D
     
    ani.vajai, stoiantudorel, derby54 și alți 7 apreciază asta.
  10. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Daaaa ! Vinul dupa bere-i o placere .... ! :)
    Nici eu nu puteam sa zic mai bine.

    Hai, la culcare, ca maine incepe alta saptamana si avem de muncit la camp. Soare nu prea e, ploaie nici atat. Macar cafele si bere sa fie. :)
     
    ani.vajai, stoiantudorel, _Agathon_ și alți 12 apreciază asta.
  11. maimutica

    maimutica Supervizor forum

    Buna seara , citi si eu propunerea voastra , daca e sa fie bere , langa bere ar merge si niste mici cu mustar , trebuie si o bucatarie :)
     
    ani.vajai, stoiantudorel, lenutzyka și alți 3 apreciază asta.
  12. valemnd158

    valemnd158 Junior Expert

    +1 pentru bucatarie :p
     
    ani.vajai, lenutzyka, MicuNicu și alți 3 apreciază asta.
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    +1 pentru bere, mici si mustar!! La bucatarie nu ma bag, ca n-am deloc aptitudini, desi la micii aia pe gratar m-as descurca sa prestez. :)
     
    ani.vajai, stoiantudorel, lenutzyka și alți 6 apreciază asta.
  14. noname_ro

    noname_ro Novice forum

    Buna dimineata cafegiilor :D De mincare sa nu va faceti griji. Imi ofer eu serviciile. Azi Avem ciorbita de varza dulce cu bors si chiftelute de dovlecei cu brinza. Si mai pe seara cirnati si scarita la cuptor cu mamaliga si brinza de burduf. Sa aveti o zi minunata.:inlove::inlove::inlove:
     
    ani.vajai, lenutzyka, dydyana97 și alți 4 apreciază asta.
  15. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Ma bag! :) :)
     
    ani.vajai, lenutzyka, dydyana97 și alți 2 apreciază asta.
  16. cp58

    cp58 Ambasador forum

    [​IMG] [​IMG] Pofta buna!
     
    ani.vajai, lenutzyka, maimutica și alți 5 apreciază asta.
  17. noname_ro

    noname_ro Novice forum

    Ce de bunatati pe capul nostru. Si ce tare sunt eu ca iau masa cu 2 conti. :D:D:D Va doresc odihna placuta. Ne vedem miine la cafeluta.
     
    ani.vajai, lenutzyka, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  18. maimutica

    maimutica Supervizor forum

    Buna seara , cp58 ce pofta mi-ai facut acum la ora asta , bere si varza am si eu ,carnita arata foarte bine .Eu nu mai pun poze , am ciorba de vacuta (milka;)), tort ca ieri a fost ziua mea , cornulete fragede cu rahat , silvoita(magiun), si nuca , pizza si oua umplute , bauturi mai multe feluri ,maine cartofi pai cu mici si mustar. Noname_ro , bucataria sa fie a ta , sa ne faci si dulciuri :).
     
    dydyana97, ani.vajai, derby54 și alți 4 apreciază asta.
  19. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    La multi ani, cu mica intarziere! :)
     
    dydyana97, ani.vajai, lenutzyka și alți 4 apreciază asta.
  20. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Ziua buna !
    Vin cu urarile de luni, ca nu imi place ziua de marti xD.
    In avans va urez o primavara frumoasa cu liniste in suflet (si pace pe pamant ! ).
    Martisoare nu am, dar am cules cateva floricele de pe ferma. Sa ne facem ca mai si muncim sa avem bani de cumparat una alta :music:
    Saptamana usoara ![​IMG]

    La multi ani cu intarziere, maimutica ! Sa ai parte de tot ce-ti doresti.
    Urmam noi, sarbatoritii din Martie, sper sa ne strangem cativa, sa ne impartim cadourile xD.