Feedback Calendarul de iarnă

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 30 Noi 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest calendar?

Sondaj închis pe 28 Dec 2020.
  1. Îmi place

    92,0%
  2. Mi-e indiferent

    2,3%
  3. Nu-mi place

    5,7%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la ediția 2020 a calendarului de iarnă. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI anunțul, iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    Criselt, CLAUDIU_T, goldhe și alți 4 apreciază asta.
  2. SidTheKid

    SidTheKid Locuitor permanent

    E binevenit acest calendar, asteptam curiosi sa vedem si ce premii vom obtine.
     
    paulici_01, Ade-Leona, Criselt și alți 9 apreciază asta.
  3. scutica

    scutica Junior Expert

    sa vina cadourile si la sfarsit poate si un vrej..am fost cuminti si harnici tot anul 2020.
     
    paulici_01, Ade-Leona, zyf_laura și alți 12 apreciază asta.
  4. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Multumim pentru calendar BP!
     
    paulici_01, adriane45, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  5. Ade-Leona

    Ade-Leona Scriitor activ

    Arata foarte frumos calendarul de anul acesta...daca va aduce si cadouri frumoase, este tot ce-si poate dori un fermier pentru sfarsit de an..:)
     
    paulici_01, MicuNicu, Criselt și alți 6 apreciază asta.
  6. lentzica_blue

    lentzica_blue Avansat

    Multumim,BP!
     
    paulici_01, MicuNicu, Criselt și alți 4 apreciază asta.
  7. oanna0709

    oanna0709 Novice forum

    Buna dimineata
    Ce se intampla cu cadourile din Calendarul de iarna, pentru jucatorii care nu l-au accesat pe 8 decembrie dimineata?
    Am contat ca mentenanta se incheie seara, cam pe la 22, dar nu am avut acces pana la ora 01/ 9 dec., cand m-am culcat.
    Acum vad ca cere 8 MM ca sa o accesez.
    Nu mi se pare corect, nu pt cadoul zilei, ci ca nu voi putea accesa cadoul periodic, si implicit cele finale.
    O zi buna
     
  8. florentina99

    florentina99 Novice forum

    Buna ziua, in a doua parte a zilei de 08.12.2020 s-au efectuat lucrari de intretinere si nu m-am putut conecta in cont ptr a lua cadoul de la eventul Calendarul de iarna.
    Ce posibilitate este ca sa pot lua cadoul ptr ziua de 08 Decembrie?
     
    paulici_01, Ade-Leona, Criselt și alți 3 apreciază asta.
  9. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Buna ziua !

    Aceste lucrari de mentenata au fost anuntate AICI inca din data de 3 decembrie 2020, cu rugamintea ca toti jucatorii sa isi planifice activitatile de la ferma in asa fel incat sa nu fie afectati. Singura posibilitate este sa platiti cu mamudele pentru cadoul neridicat.
     
    paulici_01, Criselt, giuly1969 și alți 4 apreciază asta.
  10. florentina99

    florentina99 Novice forum

    Buna ziua si multumesc ptr raspuns si informatii, nu cred ca toti jucatotii avem atata timp sa stam logati pe joc mai ales in prima parte a zilei, lucrarile de acest tip de obicei se pot face noaptea sau atunci cand se considera ca sunt mai putin useri conectati,tocmai de aceea consider ca la lucrarile de mentenanta anuntate sa se ofere o posibilitate sau oportunitate in asa fel incat jucatorii sa fie cat mai putin afectati(ma refer la eventurile in desfasurare nu la posibilitatea de conectare la joc).
    PS: nu voi plati cu mamudele in acest caz.
     
    paulici_01, Criselt, davidsiirina08 și alți 5 apreciază asta.
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Fiind un caz special, cadoul de ieri va fi deschis automat, prin script, probabil în cursul zilei de azi.
     
    Modificat ultima dată: 10 Dec 2020
    paulici_01, lila092003, Criselt și alți 7 apreciază asta.
  12. florentina99

    florentina99 Novice forum

    Ar fi super si foarte corect sa se poata deschide astazi cadoul de ieri.
    O zi buna,
     
    paulici_01, Criselt, davidsiirina08 și alți 5 apreciază asta.
  13. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Si daca unii deja au platit, va rog sa cosiderati si returul mm, daca e cazul...
    Multumesc pentru intelegere!
    Sa nu mai vorbim de faptul ca planificarea activitatilor in vederea pregatirii eventului a fost imposibil de efectuat, pentru ca eventul a fost anuntat tarziu (ieri la 09.00)... Prea tarziu cel putin pentru mine, la ora 08 deja aveam alte planuri cu ferma, am ramas cum s-a nimerit pana azi dimineata!
     
    paulici_01, 18miha18, Criselt și alți 6 apreciază asta.
  14. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Si sper sa nu conditioneze deschiderea cadoului final, cel din ultima zi. Eu am apucat sa-l deschid dimineata, la cei care n-au apucat ma refer.
     
    paulici_01, Criselt, davidsiirina08 și alți 5 apreciază asta.
  15. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Se are in vedere tot ce este legat de mentenanta de ieri.
    A fost anuntat la 11, nu la 9. Probabil pentru unii prea tarziu, pentru altii, indiferent, pentru altii a fost OK. Stii, este ca in viata, ca in politica, ca la fotbal, nu toata lumea poate fi multumita. Pe mine m-a prins cu castraveti si cu vanilie pe terenuri pana azi dimineata. Si ce sa fac ? Sa incep sa ma vait ? Pentru ce ? Abia acum am avut timp si mi-am pus si eu plante pentru drop. Si incep eventul de maine. Si daca te intrebi .... nu, nu o sa folosesc roata si nici un alt bonus. Vreau sa vad daca pot termina eventul cu o zi intarziere.
     
    paulici_01, Criselt, lucile71 și alți 8 apreciază asta.
  16. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Nu e atat pentru eventul asta, la care tot in dimineata asta m-am pregatit si eu. Si eventul chiar e dezirabil, imi doresc sa fac cat mai mult din el. Ma deranjeaza ca nu am putut sa-mi refac ceva stocuri pentru sezon. Calculasem sa pot intra seara pe la 22, 22:30 sa recoltez ce era gata si sa pregatesc cate ceva pentru event si stocuri (de sezon); foloseam tot soiul de bonusuri, cu pasii calculati, totul s-a dat peste cap... Si e prea curand dupa festivalul recoltei, sura e departe de a putea absorbi alte socuri, alfel eram mai ingaduitor...
    Asta este, o sa ma descurc si eu cumva, am facut remarca cu planificarea sa nu mi se dea ca exemplu, am incercat sa tin cont de ea dar n-a functionat, atat timp cat s-a terminat migrarea prea tarziu!
     
    paulici_01, 18miha18, Criselt și alți 5 apreciază asta.
  17. Papy

    Papy Avansat

    Si cei care au platit 8MM ptr deschiderea lui vor primi banii inapoi? Ultima incercare a fost la 23,07 si nu se putea intra pe cont.
    De altfel am citit mesjul d-voastra de la ora 2,30. Multumesc ptr raspuns.
     
    paulici_01, Criselt, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  18. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Da, tot automat prin contactarea serviciului suport.
     
    Modificat ultima dată: 10 Dec 2020
    paulici_01, Criselt, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  19. testhack70

    testhack70 Începător forum

    Buna seara . Nici pana acum nu sa deschis cadoul de ieri mai are cineva problema asta ?
     
    Papy, paulici_01, -katnik- și alți 4 apreciază asta.
  20. alexandra270

    alexandra270 Începător forum

    la mine este la fel cel de ieri din cauza mentenantei care a durat foarte mult nu am putut deschide cadoul de ieri cel cu lada de provizii sper sa se deschida si acesta automat nu am MM sal deschid si ar fii pacat
     
    18miha18, Papy, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.