calendarul de iarna

Discuție în 'Probleme generale' creată de mamica90, 18 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Le vei cumpara cu mamudele?Practic ne pui sa scriem Fratii Jderi.
     
    Gyolibera apreciază asta.
  2. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    4- aranjament puritate
    12-15 SH
    14-8 puieti
    16- 15 compost turbo
    17- 2 lichior de oua
    18-functiile combinei 48 h
    20- 2 chutney
    21-50 super compost
    22- 2 cozonac
    23-GG
    25-5 adaposturi misterioase
    26-25 super hrana
    27-2 placinta cu mere si zucchini
    28-pe insula

    cam astea sunt bafta steluto !
     
    Modificat ultima dată: 28 Dec 2015
    roliana57, SOSYGMA și -steaua2009- apreciază asta.
  3. -steaua2009-

    -steaua2009- De-al casei


    Multumesc pt raspuns sper sa reusesc sa le iau cu mm.
     
  4. elevator70

    elevator70 Novice forum

    Buna ziua. Nu imi apare item-ul Dorinta mea de Sarbatori. Ma puteti ajuta? Cand am deschis cadoul dupa prima saptamana, si nu aparea, am crezut ca va sta doar ascuns pana voi primi toate cadourile de la Calendarul de iarna. Acum nu il gasesc ca sa pot sa il amplasez pe randul de vrej. O zi buna. Multumesc.
     
  5. -zeea-

    -zeea- Novice forum

    nici eu n u il gasesc si am deschis cadourile zilnic

    scuze,o; aveam amplasat pe teren,era asa feumusel asa ca si tine te rog sa il cauti ca precis il ai
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 31 Dec 2015
  6. Claricel

    Claricel Scriitor în devenire

    LA MULTI ANI! 2016
    cu scuze ca nu postez unde trebuie ,nu gasesc un item de la calendar..am deschis in fiecare zi...
     
    lexus200, donnadmn, mariuta48 și alți 2 apreciază asta.
  7. Pixel

    Pixel Guest

    La multi ani!
    Despre ce item este vorba?
     
    lexus200, roliana57, lucapadu1 și alți 6 apreciază asta.
  8. elevator70

    elevator70 Novice forum

    L-am cautat de mai multe ori. Nu e.
     
  9. Claricel

    Claricel Scriitor în devenire

    la multi ani 2016!

    itemul este= dorinta mea de sarbatori.....
    felicitari celor care au terminat eventul! si bafta pt ceilalti
     
    lexus200, marianz, lucapadu1 și alți 5 apreciază asta.
  10. emadorel

    emadorel Începător forum

    LA MULTI ANI,AM SI EU O NELAMURIRE,NU GASESC IN INVENTAR AL DOILEA ITEM..PACHET -O-MATIC..MA POATE AJUTA CINEVA??MULTUMESC
     
    lexus200, marianz și donnadmn apreciază asta.
  11. Pixel

    Pixel Guest

    Acest item s-a oferit in momentul in care ai "mancat" toate fursecurile de pe prima linie (1-6). Dupa deschiderea acestora, aveai acces la cadoul special in care se afla itemul "Dorinta mea de sarbatori".
    La multi ani!
    In primul rand te-as ruga sa nu mai scrii cu caps lock.
    Pachet-o-matic s-a oferit la deschiderea completa al randului 4 de fursecuri (19-24), prin accesarea cadoului special.

    Daca sunteti siguri ca ati deschis cadourile speciale, va rog sa cautati cu atentie in inventar sau daca nu cumva sunt asezate pe linia de vrej.
     
    donnadmn apreciază asta.
  12. mariuska04

    mariuska04 Începător forum

    la rand vrej magic 2015 imi lipseste dorinta mea de sarbatori,specific ca in fiecare zi am deschiz cate un cadou printre care si acesta dar la rand vrej magic imi spune ca nu il am in inventar. de ce?
     
  13. emadorel

    emadorel Începător forum

    Scuze,am deschis toate cadourile,nici la linia de vrej nu e....
     
  14. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Daca ati deschis toate fursecurile si cadourile, inseamna ca aveti si itemurile, cu siguranta. Ori in inventar, ori pe vreun teren, ori pe linia de vrej. Daca itemul respectiv nu este in inventar si nici pe linia de vrej, inseamna ca este amplasat pe vreun teren si nu-l vedeti. Pentru siguranta, puteti elimina toate itemurile de pe terenuri si apoi veti vedea ca le veti regasi in inventar.
     
  15. mariuska04

    mariuska04 Începător forum

    dupa lungi cautari in sfarsit l-am gasit la coco-cadouri estivale
     
  16. elevator70

    elevator70 Novice forum

    Unde ai gasit coco-cadourile estivale ? Nu dau de ele niciunde.

    Am gasit linia de vrej. itemul cautat nu e nici acolo.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 3 Ian 2016
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Inca de la prima postare a ta mi-am dat seama ca sigur ai facut ceva cu acel item. Nu esti primul jucator si cu siguranta nici ultimul care amplaseaza un item primit undeva, fara sa fie macar putin atent la ce face si apoi spune ca nu il gaseste sau mai bine zis, ca nu l-a primit. Daca vine un moderator insistent ca mine si ii spune ca nu exista asa ceva, sa nu fi primit itemul, jucatorul se supara oarecum dand de inteles ca moderatorul il face si mincinos. Au fost zeci de cazuri de asemenea "sesizari".
    Ia cauta tu, te rog frumos, acel item pe liniile tale de vrej si vezi daca il gasesti. Sa nu spui cumva ca ti l-a amplasat acolo elful cel nazdravan al lui Mos Craciun. Binenteles ca ma refer la o cu totul alta linie de vrej decat cea la care ai tu nevoie. La o linie de vrej care accepta itemi generali, nu la o linie de vrej tematica ma refer.

    Buna dimineata! Te-am mai rugat o data sa iti schimbi avatarul din cauza faptului ca avatarul tau este considerat reclama. Vorbitul singur uneori nu este rau, mai ales daca vorbesti acum singur dar stii ca te va asculta cu siguranta cineva, la un moment dat. Dar sa vorbesc singur si sa nu ma asculte nimeni sau sa nu citeasca nimeni sau sa citeasca si sa fie indiferent, nu imi place.
     
    donnadmn și matusam apreciază asta.
  18. elevator70

    elevator70 Novice forum

    Buna dimineata! Mi-s dragi moderatorii insistenti ! Inseamna ca ne chiar bagati in seama ! Am sa mai caut peste tot, si in momentul in care il gasesc am sa te anunt. Poate ochiul meu are o problema si nu il vede. Si chiar daca nu il voi gasi n-am sa fac o tragedie din asta. E un joc pe care il joc cu placere, cu sau fara acel item.
    Sa stii ca nu m-am suparat deloc si cer scuze daca asta a parut a fi.
    Daca tot am vorbit, si mi-a facut placere, va doresc mult succes mai departe si sa va fie bine. Sa aveti inspiratie si putere, sa fiti sanatosi si iubiti, sa va bucurati de rodul muncii voastre si de toti cei dragi.
     
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Nu trebuie sa te superi. Chiar daca uneori, prin scris, nu vorbit, tonul pare mai dur, el nu este. In cel mai rau caz este mai sobru sau serios.:D Iar "dojana" este una cu un scop constructiv, iar de multe ori, desi stiu raspunsul, raspund in asa fel incat sa stimulez jucatorul sa caute, sa se invete cu comenzile jocului, sa "isi invarta rotitele". Toata lumea ar trebui sa posede "rotite". Uneori, "mura in gura" ajuta aparent, dar pe termen lung, nu. Hai sa te ajut putin cu acea cautare. Undeva pe la pagina 14 a Vrejului arunca bine ochii.;)
     
    matusam, donnadmn și nicoleta_89 apreciază asta.
  20. elevator70

    elevator70 Novice forum

    Eu n-am nici o vina. Elful mi-a pus itemul la pagina 43.
    Multumesc de rabdare si ajutor.
    Sa aveti multe zile frumoase.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.