Tutorial Campionatul european - Partea 1 - 2012

Discuție în 'Arhiva FAQ' creată de EllaBalerina, 17 Noi 2013.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Tutorial din 08.06.2012

    Titlu.png

    La fermă are loc un mare meci de fotbal cu starurile Looney Tunes™. Mistreţii din gaşca lui Porky i-au provocat pe celebrii Looney Tunes™ la un meci de fotbal, iar aceștia visează să câştige meciul împotriva mistreţilor. Dar, pentru ca visul lor să devină realitate, trebuie să îi ajutați, să-i echipați cu tricouri și să-i hrăniți cu mei. Tricourile și plantele, precum și fructe, animale și unelte, va trebui să le donați la locul special amenajat în fața cooperativei:

    Poza 1.png

    Fiecare prieten închiriabil Looney Tunes™, cumpărat pe parcursul eventului, va oferi, pe lângă toate celelalte beneficii, 5 tricouri (o singură dată, la achiziționare).

    ------------------------------------------------------------------------------


    Cos mic.png
    Coș mic pentru sportivi


    Conţine: 250 mei, 20 tricouri, 50 super compost.
    Preţ: 2.60 € prin SMS sau 1,99 € prin celelalte metode de plată.
    Poate fi cumpărat o singură dată per cont.


    Cos mare.png
    Coș mare pentru sportivi


    Conţine: 1000 mei, 100 tricouri, 100 super compost, 2 chutney de mere și morcovi.
    Preţ: 10 €.
    Poate fi cumpărat o singură dată per cont.


    ------------------------------------------------------------------------------

    Mei.png
    Mei


    Fiecare jucător va primi câte 10 semințe de mei la începutul eventului. Jucătorii care vor rămâne cu stoc 0 în cazul plantelor eventului, vor primi alte 5 semințe după 4 ore.


    Tabel-mei.png

    Meiul va oferi pe parcursul eventului 32 PE pe parcelă normală 2x2 și 64 PE pe super-parcelă.


    Meiul
    va rămâne în fermă după
    încheierea eventului cu următoarele caracteristici:

    Timp de maturare: 1 oră și 15 minute
    Accesibil: de la lvl 4

    Oferă 7,52 PE pe parcelă 2x2
    Prețul seminței: 7,5 GG

    ------------------------------------------------------------------------------


    Tricou.png
    Tricou

    Acestea vor apărea în urma recoltării din orice plantă, adăpost sau arbore de la fermă și insulă și le veţi putea trimite și cadou. Le veţi regăsi în secţiunea "Articole de sezon" din lista de cadouri.

    Dacă doriţi să finalizaţi misiunile mai repede, aveţi posibilitatea să le achiziționaţi şi de la Complexul comercial:

    Tabel-tricouri.png

    Fiecare tricou rămas în şură după încheierea eventului, va fi schimbată în 10 PE şi 10 GG.
    Schimbul se va realiza în data de 14.06, începând cu ora 8:00 ora serverului - o oră mai târziu în România.


    ------------------------------------------------------------------------------

    Tabel-sarcini.png

    Sarcinile pot fi realizate în ce ordine doriți. La finalizarea tuturor sarcinilor, veți primi ca recompensă: 300 PE x nivel joc, 5 steluțe și 1 abțibild tematic.

    ------------------------------------------------------------------------------


    Schimb de tricouri.gif
    Schimb de tricouri
    Oferă 320 PE / 7 ore
    Ocupă 1x2


    Sutează gol.gif
    Șutează gol
    Oferă 345 PE / 7 ore
    Ocupă 1x2


    Administrator echipament.gif
    Administrator echipament
    Oferă 285 PE / 12 ore și 30 min.
    Ocupă 1x1


    Abtibild.png

    Abțibild

    Linie de vrej.png

    Noua linie la Vrejul Magic: 2 nori 1x1, 2 nori 2x1, 1 nor 2x2 Oferă bonus: 70 PE x Nivel / 24 ore,

    Această linie este una tematică și comună cu cea de la a III-a parte a eventului. Linia va putea fi activată doar după ce veți obține itemurile de la a III-a parte.




    NOTĂ: Pentru că jocul se află într-o continuă dezvoltare și are parte mereu de transformări, vă rugăm să aveți în vedere faptul că tutorialele de forum din secțiunea FAQ reprezintă mijloace de ajutor complementare puse la dispoziție de moderatori. Compania Bigpoint își rezervă dreptul de a modifica ulterior datele prezentate, fără a anunța în prealabil acest lucru.

    Pentru informațiile cele mai recente, urmăriţi în permanență secțiunea //Anunțuri oficiale//.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.