Cartierul Meșteșugăresc - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 10 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    In acest moment nu sunt probleme la cartierul mestesugaresc, de tipul celei reclamate de tine. In cazul in care esti sigura ca nu ai consumat nimic, ai curatat browser-ul si tot ai probleme, trimite un tichet la Serviciul Suport. :)
     
    -ciocollate-, EVE.violetta, matusam și alți 3 apreciază asta.
  2. osenaris1962

    osenaris1962 Novice forum

    iti multumesc am curatat browser.ul si acum merge bine,un Craciun fericit:D;)
     
    malagambafane și _Agathon_ apreciază asta.
  3. mara031991

    mara031991 Expert forum

    reteta flaconul cresterii luat de la misiune coop de ce nu-mi apare sa-l pot face?Am niv 4 la SPA ? va arog frumos ma psoate ajuta cineva? Multumesc
     
    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  4. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Buna dimineata !

    Ti-am mutat intrebarea aici, unde ii este locul. Pe viitor te rog sa folosesti temele de discutie existente pentru a semnala o problema, a pune o intrebare etc. Multumesc !

    Reteta Flaconul cresterii este de nivel 5 la Alchimist ! Detalii despre Alchimist gasesti // AICI // !
     
    donnadmn, matusam, roliana57 şi o altă persoană apreciază asta.
  5. mara031991

    mara031991 Expert forum

    Multumesc frumos si multe scuze
     
    donnadmn, roliana57 și malagambafane apreciază asta.
  6. ddoinatm

    ddoinatm Novice forum

    care este necesarul (plante, fruce, produse ... etc) pentru a putea produce ceai de iasomie si vapori aromatici ?
     
    malagambafane și Claudia apreciază asta.
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Asa cum apare(acum:p) si AICI:
    Ceai de iasomie cu bule

    30 Jasmine de iarna
    10 Apa
    50 Ceai verde
    30 Aloe vera
    20 Jovellana
    40 Elixir de plante
    Vapori aromatici argintii
    60 Mandragora
    30 Abanos
    50 Gheara diavolului
    75 Lavanda
    75 Salvie
    50 Scortisoara
     
    Modificat ultima dată: 14 Mar 2017
    roliana57, donnadmn, matusam și alți 2 apreciază asta.
  8. ddoinatm

    ddoinatm Novice forum

    multumesc frumos.
    o seara placuta
     
    malagambafane și _Agathon_ apreciază asta.
  9. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    eu am preparat amble produse déjà ,undeva este o gresala la vaporii aromatic imi trebuie 80 mandragora ,nu 60 ?!? Si Inca ceva ,unde pot Vedea valoarea produsului finit ? La piata se Poate vinde momentan cu 22 gg [​IMG] xDAsa sigur nu merita produs, consumi deageaba ingredientele >:(
     
  10. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Ai dreptate, necesarul este de 80 mandragora. :oops:
    Daca ai fi postat in topicul de piata>:( si, eventual ai fi citit postari(nu toate!!!) de acolo, ai fi aflat ca valoarea unui produs creste la piata in momentul in care apare concurenta. Momentan, fiind foarte putine produse de acest fel, pretul este mic. Dar este in crestere. :D
     
    roliana57, donnadmn, dadan și alți 2 apreciază asta.
  11. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Foarte bune aceste ultime 2 retete (vapori aromatici argintii si ceai de iasomie cu bule).
    Ar fi super daca s-ar mai face alte asemenea retete si pentru alte animale existente :)
     
    cristel.d, -mamaleone, dadan şi o altă persoană apreciază asta.
  12. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    Hristos a inviat !
    Imi permit si eu sa deranjez cu o intrebare : am deblocate -spa, alchimist ,confiturerie si nu stiu cum as putea debloca alta meserie (as dori floraria )
     
    roliana57, matusam și malagambafane apreciază asta.
  13. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Adevarat a inviat!
    Totorialul il gasesti AICI. Daca nu te descurci, poti citi prin acest topic - dedicat, in care te-am mutat. :)
     
    roliana57, matusam și malagambafane apreciază asta.
  14. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    scuze ca am postat gresit dar, sincer ,chiar nu stiu ce sa fac sa deschid floraria sau brutaria
    cand apas pe ele imi cer bani reali pentru a le deschide -doar asa se poate?
     
    malagambafane apreciază asta.
  15. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

     
    roliana57, matusam, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  16. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    Multumesc pentru lamurire
     
    malagambafane, -mamaleone și k0 apreciază asta.
  17. marianz

    marianz Scriitor în devenire

    buna seara , am si eu o rugaminte, daca se poate ca cine din moderatori sa imi raspunda si mie la intrebarea de ce la retetele de la brutarie tarta pinkie pie apare la liber ? am inteles ca sa castigat la un event si acum noi care avem nivelul 5 la brutarie nu putem produce tarta , nu se poate face o cerere la dezvoltatori ca sa fie pusa la vanzare reteta ? multumesc anticipat
     
    blackangel773 și geckofeet666 apreciază asta.
  18. derby54

    derby54 Veteran Forum

    buna seara.am si eu o nelamurire daca ma poate ajuta cineva cu in sfat.am deblocat alchemist niv 3 si florar niv 4 de ce nu pot debloca alta meserie decit cu bani.am inteles ca dupa niv 3 la doua meserii a treia se deblocheaza automat.dar nu si la mine.va multumesc
     
    alexsilviu11, marianz și malagambafane apreciază asta.
  19. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Colaborarea cu My little pony este incheiata, nu se mai pot utiliza noi produse cu aceasta marca.

    Buna seara!
    Este adevarat, dar vorbim de Confiturier, Florar si Brutar. Meseriile deblocate cu stelute de la Arborele intelepciunii nu intra in aceasta regula.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 23 Apr 2017
    matusam, malagambafane, geckofeet666 și alți 2 apreciază asta.
  20. marianz

    marianz Scriitor în devenire

    multumesc de raspuns , totusi nu ai idee cum pot face rost de ea ?
     
    malagambafane, donnadmn și Cruella apreciază asta.