Cartierul Meșteșugăresc - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 10 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. icapayne

    icapayne Junior Expert

    Buna ziua,
    Am trecut la nivelul 5 la Confiturerie. Necazul este ca bara care arata nivelul de crestere este plina (verde) nu imi mai arata valorile, cat se aduna si cat ramane pana la terminarea nivelului. Mentionez ca am sters cache si cukies, am flash player bun, etc...Ce e de facut?
     
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Trebuie sa te duci la Cooperativa si sa indeplinesti misiunea dedicata nivelului 5 Confiturier. Abia apoi vei avea acces la retetele de la nivelul 5 iar bara de nivel va indica normal.
     
    donnadmn și ANDREEA011989 apreciază asta.
  3. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    sper sa imi ierti interventia dar cred ca de fapt este vorba de faptul ca nivelul 5 este ultimul si nu mai este nevoie sa contorizeze punctele ca si la celelalte nivele pentru a inainta in nivel motiv pentru care bara respectiva este verde
     
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Intr-adevar, asa este. Probabil eu am ajuns in mintea mea la nivelul 6 inaintea tuturor.:D Multumesc pentru interventie. O zi frumoasa.
     
    donnadmn și ANDREEA011989 apreciază asta.
  5. Chelsea_8888

    Chelsea_8888 Mogul forum

    Multumesc mult, m-am lamurit acum. Un weekend frumos.

    Edit (Chronos): cu mare drag. O dupa amiaza placuta.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 14 Noi 2014
  6. Dana_100

    Dana_100 Novice forum

    Sunt nivel foarte mic ( 23) si as dori sa-mi spuneti daca pot primi cadouri gemuri si de la ce nivel le pot folosi.
     
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Poti primi gemuri de la vecini indiferent de cat de mic este nivelul tau de joc. Si le poti si folosi. Sa ai pofta!
    :)
     
    adria2, donnadmn, soso2169 și alți 3 apreciază asta.
  8. -veronika69-

    -veronika69- Novice forum

    BUNA SEARA AS AVEA O RUGAMINTE LA CEI IN MASURA SA- MI RASPUNDA UNDE AS PUTEA GASI LA MINE
    IN FERMA RETETELE CARE LE-AM LUAT DE LA EVENTURI? NU STIU UNDE SA LE CAUT MUTUMESC
     
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! La fiecare meserie in parte pe care ai deblocat-o, cand accesezi meseria respectiva, gasesti acolo caietul cu retete pentru fiecare nivel in parte, presupunand ca esti la nivel 2, 3, 4 sau 5.



    [​IMG]
     
  10. -veronika69-

    -veronika69- Novice forum

    MULTUMESC MULT O SEARA LINISTITA

    Edit (Chronos): cu mare drag. O noapte linistita si odihnitoare iti doresc.

    MAI AM O RUGAMINTE SANT LA NIV 3 CONFI DE CE NU POT PRODUCE SIROP DE CIOCOLATA ?????
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 30 Noi 2014
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Acea reteta a putut fi castigata exclusiv la eventul Ziua Ungariei 1. AICI ai mai multe informatii.
     
  12. -veronika69-

    -veronika69- Novice forum

    AAAAAA OK POATE NU AMPRINS EVENTUL DAR SEPOATE COMPARA CU MM?
     
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Deocamdata nu. Cine a castigat-o la event are reteta, cine nu, nu. Te-as ruga sa scrii cu litere mici.;)
     
  14. Dana_100

    Dana_100 Novice forum

    Multumesc mult pentru raspuns! Problema este ca nu gasesc nicaieri de unde sa activez gemurile sau alte produse care dau bonusuri. Nici in sura nu gasesc ce am primit de la codul bonus THEDEAL2014.
     
  15. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    In camara, gesesti toate produsele mestesugaresti.
     
  16. Anna071990

    Anna071990 Novice forum

    buna seara, cum produce jeleu de bulbi oculari? multumesc
     
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! AICI gasesti informatiile despre retetele meseriei de Confiturier.
    Reteta respectiva este una exclusivista, oferita doar membrilor TGC.
     
  18. Anna071990

    Anna071990 Novice forum

    multumesc, dar nu sunt tgc chiar daca am nivel 90. credeam ca se poate in timpul noptii cu luna plina.
     
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Produsul mestesugaresc respectiv poate fi produs oricand, conditia fiind sa ai reteta disponibila.
     
  20. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    imi puteti spune dulceata de trandafiri se cistiga la vreun eveniment?sint confiturier 4 si nu o am inca?