Cartierul Meșteșugăresc - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 10 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    In tuturial am vazut. Eu inca nu am nivelul 5, dar ma gandeam ca pot produce ceva inainte, si mai acumulez ceva puncte deasemenea.

    [​IMG]



    la celelalte produse se mentioneaza cununa de flori, doar la aceste doua este coronita
     
    donnadmn, kiri2270 și malagambafane apreciază asta.
  2. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Tutorialul il stiam. Va fi actualizat. Acesta era motivul pentru care inrebam unde scrie la tine la mestesug.
     
    matusam, donnadmn, kiri2270 și alți 2 apreciază asta.
  3. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Multmumesc
     
    donnadmn, davidsiirina08, kiri2270 și alți 2 apreciază asta.
  4. Steluta72

    Steluta72 Novice forum

    Buna ziua , caut informatii despre Deliciu de pepene si nu gasesc nicaieri, as dori un indiciu va rog.
     
    davidsiirina08 și malagambafane apreciază asta.
  5. tchupy

    tchupy Analist forum

    -mamaleone, davidsiirina08 și malagambafane apreciază asta.
  6. Otilica69

    Otilica69 Expert forum

    Buna dimineata, ce produse reduc timpul la super compost? Multumesc frumos!
     
    malagambafane apreciază asta.
  7. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Cozonac si aranjament puritate
     
  8. Otilica69

    Otilica69 Expert forum

    Multumesc frumos!
     
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cu precizarea că nu ”reduc timpul” super compostului, ci îl fac mai eficient :)
     
    raisa2005, malagambafane, pinok86 și alți 5 apreciază asta.
  10. priculici_priculici

    priculici_priculici Începător forum

    Buna ziua. Imi spune-ti va rog la ce foloseste colada tropicala? La ce se refera alte plante? Pot sa o folosesc la planta de event? Va multumesc !
     
    Eponge și malagambafane apreciază asta.
  11. Shepherd

    Shepherd Guest

    Bună ziua,
    Oferă un bonus de recoltă +3 . Dacă ţii cursorul deasupra plantelor înainte să plantezi îţi arată categoria din care fac parte.
    Se aplică doar pentru categoria alte plante. Nu merge pentru plantele de event.
     
    Eponge și malagambafane apreciază asta.
  12. raisa2005

    raisa2005 Talent de excepţie

    Buna ziua,
    Va rog frumos, se poate ca, in functie de timpul avut la dispozitie (nu e graba), sa actualizati tabelele cu bonusuri mestesug, in functie de tip, ... sau de mestesug, cu noile produse aparute ca de exemplu:
    - corn de ciocolata;
    - tarta de ciocolata
    - gem hibiscus;
    - jeleu cu eucalipt;
    - colada tropicala;
    - rasarit de vanilie;
    ... poate mai sunt eu atat imi amintesc?
    Multumesc foarte frumos!
     
    Modificat ultima dată: 21 Iul 2018
    davidsiirina08, donnadmn și yocoama apreciază asta.
  13. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Toate tutorialele de joc din forum vor fi actualizate in limita timpului disponibil. La fel si tabelele cu bonusurile mestesugaresti.
     
    davidsiirina08, Eponge, pinok86 și alți 2 apreciază asta.
  14. raisa2005

    raisa2005 Talent de excepţie

    Multumesc mult, Nik!
    O zi placuta!
     
  15. diaroxi1

    diaroxi1 Scriitor în devenire

    Buna ziua! De ce in regulament apar mai multe retete decat am eu la nivelul respectiv? De exemplu eu la nivelul 1 am doar gem de mere si marmelada de rubarba, iar in regulament scrie ca sunt si gem de agrise, gem de guave, etc. Cum fac sa am si eu retetele astea?
     
    adria2 apreciază asta.
  16. adria2

    adria2 Maniac forum

    Retetele respective se cumpara cu mamudele, le gasesti in oras la Provizii pentru ferma, mestesug, acolo ai retete pe alese, spor la duceturi si bunatati.
     
    malagambafane și kiri2270 apreciază asta.
  17. diaroxi1

    diaroxi1 Scriitor în devenire

    Am gasit :D Multumesc!

    Ce meserie trebuie sa deblochez ca sa prepar tarta pinkie pie?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 23 Sep 2018
    malagambafane apreciază asta.
  18. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Reteta de tarta pinkie pie, din pacate, nu mai poate fi achizionata, asa ca nu o vei putea produce indiferent de ce meserie deblochezi.
     
  19. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Buna ziua...nu stiu daca am postat bine aici,daca nu,rog stergeti postarea.Vreau sa stiu daca se cunoaste ceva despre introducerea de noi sloturi de diamant si aur ptr bonusuri...Sa ma explic:stim ca la eventuri indiferent ca sunt in insula,pe ferma principala sau clar de luna nu putem folosi decit chutney de morcovi si mere ptr bonus recolta dar noi mai folosim(daca tot s-au introdus)produsele mestesugaresti:ghirlanda paradis,colada tropicala etc.Toate acestea pot fi introduse doar in slot de diamant iar noi nu avem decit un singur slot de diamant,astfel ca folosim aceste produse doar citeva ore dupa care suntem nevoiti sa le scoatem,sa le pierdem si sa punem chutney si tot asa..De ex acum eu am pe ferma principala plantate flori si am produsul "ghirlanda paradis" iar pe terenul clar de luna am nevoie de chutney...intrucit produsele mestesugaresti au preturi astronomice,nu pot sa dau la gunoi ghirlanda si sa pun chutney,astfel ma vad nevoita sa astept inca vreo ora pina sunt gata florile si pe urma sa intru pe terenul clar de luna...Si pe urma,ce fac,ptr ca eu tot flori vreau sa plantez pe ferma?????Chiar este nevoie de mai multe sloturi...Multumesc anticipat ptr raspuns..
     
    catapen, gaboneza61, davidsiirina08 și alți 4 apreciază asta.
  20. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nimic concret, dar se află în atenția dezvoltatorului.
    Asta este o problemă de strategie cu soluții de la caz la caz.