Cartierul Meșteșugăresc - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 10 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Reteta la (Chutney de morcovi si miere) se poate cumpara cu MM ? A fost vreodata la shop sa o poti cumpara?
     
    CLAUDIU_T, paulici_01, giuly1969 și alți 5 apreciază asta.
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Da, dacă este atins nivelul necesar.
     
    paulici_01, giuly1969, -iulia1992- și alți 2 apreciază asta.
  3. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Multumesc frumos pentru raspuns k0!
     
  4. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Seara buna! In cadrul unei misiuni de la cooperativa s-a obtinut reteta pentru masca din plante. As dori sa stiu cate puncte de productie pentru Spa ofera acest produs, dat fiind faptul ca este singura reteta ce lipseste din tabelul de pe forum aferent Spa Bahami. Va multumesc :)
     
    paulici_01, MicuNicu, -iulia1992- și alți 5 apreciază asta.
  5. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    AICI gasesti ce te intereseaza.
     
    paulici_01, MicuNicu, -iulia1992- și alți 6 apreciază asta.
  6. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Acele informatii le citisem deja, am rasfoit tot forumul pana sa postez :)))).

    [​IMG]

    Asta caut eu. Nu imi dau seama daca apare undeva asta iar eu chiar nu vad
     
  7. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    506.25 PE meșteșug oferă acest produs.
     
    paulici_01, MicuNicu, -iulia1992- și alți 5 apreciază asta.
  8. eugeniu67

    eugeniu67 Novice forum

    cum deblochez nivel 5 confiturier?
    multumesc anticipat
     
    paulici_01, giuly1969, MicuNicu și alți 3 apreciază asta.
  9. matusam

    matusam Legendă vie

    Cand se umple banda verde, apare semnul exclamarii. Click pe el si vei avea de indeplinit misiuni la Cooperativa.
     
  10. eugeniu67

    eugeniu67 Novice forum

    la mine este plina de mai bine de un an si mai departe nu-mi spune ca am finalizat.
    daca tin cursorul deaspra benzii ( la celelalte meserii, ex. brutar, etc. ) imi indica nr. de puncte pana la final nivel.
    aici nimic, oi fi terminat si asa trebuie sa arate...?
    iti trimit atasat print screen.
    iti multumesc inca o data pentru raspuns.[​IMG]
    cum procedez pentru a atasa print screen...pentru ca nu mai stiu...?
     
    paulici_01, MicuNicu, -iulia1992- și alți 4 apreciază asta.
  11. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Efectueaza o stergere de cookies urmata de o relogare. Pune un produs la facut si vezi ce se intampla.
    Aici gasesti detalii despre Confiturerie si aici detalii despre postarea imaginii in forum.
     
    matusam, paulici_01, davidsiirina08 și alți 5 apreciază asta.
  12. (VioMig25)

    (VioMig25) Scriitor în devenire

    Am o problema! Am tras tare ca sa imi pot fabrica singura Chutney de morcovi si mere . Am reusit in sfarsit sa deblochez la Confiturerie nivel 4 si surpriza - surpriza : Nu am decat 2 retete pe care pot sa le fa:Jeleu de zahar si Vis de miere si banane. Lipsesc total retetele de Dulceata de trandafiri si draga de Chutney de morcovi si mere !!!! Oare de ce? In tutorialul pt Confiturerie sunt puse toate 4 ....Ma poate ajuta cineva?
    Si inca ceva . La nivelul 4 si la retetele de la 2, 3 sunt tot numai cate 2 retete...
    Am sters cookie si cache....Ma poate ajuta cineva?
     
  13. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Sunt retete care se achizitioneaza cu MD de la Magazinul din oras.


    retete.PNG


    Poti astepta oferte si o iei la jumatate de pret.
     
    matusam, paulici_01, Criselt și alți 4 apreciază asta.
  14. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Pentru a avansa la urmatorul nivel, folosesc cate 5 produse/ zi pentru upgrade, dar nu stiu cum sa calculez care ar fi cele mai eficiente. Se calculeaza dupa PE mestesug? https://board-ro.farmerama.com/threads/brutărie.7548/
    Nu inteleg daca penultima coloana de la FAQ arata punctajul daca produsul este consumat pentru upgrade sau in momentul "Coacerii"? Multumesc anticipat!
     
  15. tchupy

    tchupy Analist forum

    Penultima coloana "PE Mestesug" arata cate puncte primesti daca faci produsul. Ultima coloana arata bonusul care-l primesti daca vei consuma produsul.
     
  16. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Multumesc, dar mai am o intrebare :D. La produsele care ofera bonus fara PE. de ex: Paine cu ovaz - 8 ore 25% mai mult grâu recoltare si nu e specificat PE, aici nu se primeste niciun punct la upgrade?
     
    paulici_01, MicuNicu, Criselt și alți 2 apreciază asta.
  17. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ca exemplu, acest produs oferă 20 PE meșteșug atât la finalizarea producției unei unități, dar și la utilizarea pentru îmbunătățirea abilităților.
     
    paulici_01, Criselt, giuly1969 și alți 2 apreciază asta.
  18. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Multumesc mult ! :)
     
    paulici_01, Criselt, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  19. Criselt

    Criselt Legendă vie

    De cateva zile nu mai pot prepara chutney simplu, nici pe Unity, nici pe Clientul downloadabil. Mai intampina cineva aceasta problema?
     
    paulici_01, MicuNicu, mariuta48 și alți 3 apreciază asta.
  20. SidTheKid

    SidTheKid Locuitor permanent

    Deci si la mine cand dau click pe el nu e nimic acolo dar ies, intru la alt mestesug si revin iar totul e ok.
    Client downloadabil folosesc, asta merge brici la mine si arata si pomii in stadiul corect.
     
    paulici_01, Criselt, MicuNicu și alți 2 apreciază asta.