Cartierul Meșteșugăresc - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 10 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Poti cumpara reteta de la Complexul Comercial, cu 75 mamudele.
     
    carmelita67, ANDREE și donnadmn apreciază asta.
  2. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    mersi de raspuns.deci slabe sanse sa o am.numai daca cistig la roata norocului cite un gem.
     
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Nu neaparat. Dulceata de trandafiri a mai fost oferita ca recompensa si la eventuri. Poti pandi insa momentul cand sunt reduceri la articolele achizitionabile cu mamudele si poti cumpara reteta cu 38 mamudele, in loc de 75. Pare totusi un pret mai accesibil.
     
    carmelita67 și donnadmn apreciază asta.
  4. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    Hop si eu ...cu o intrebare...stiti cumva daca Chutney de morcovi si mere va fi disponibil la Complexul Comercial pentru cumparare cu MM? Daca nu ma insel...parca era...candva.
     
    Farmerutza apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Este si acum, dar iti va fi accesibil si vizibil la Complexul Comercial abia cand atingi nivelul 4 la Confiturier.
     
    carmelita67 apreciază asta.
  6. _Chihuahua_

    _Chihuahua_ Profesionist forum

    am inteles.Multumesc Chronos. Seara frumoasa!

    Edit (Chronos): cu mare drag. Noapte buna!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 14 Dec 2014
    Farmerutza apreciază asta.
  7. icapayne

    icapayne Junior Expert

    Multumesc pt explicatie, dar e foarte frustrant ca nu pot sa imi dau deama cat mai am pana la terminare...In afara de asta mai e o problema tot aici la nivelul 5! Nu pot sa activez nici functia de Imbunatatire a abilitatilor si inaintare in continuare...Doar functia de piata, donat cadou si folosire imediata...Deci eu de cand am trecut la niv. 5, nu pot sa folosesc nici un gem pt imbunatatirea abilitatilor sau sa vad cum inaintez in nivel...doar fac retete in nestire ...Oare ar trebui sa incerc cu SUPORT? O sa astept mai intai ajutorul vostru. Multumesc!
     
  8. Me-Anna

    Me-Anna Guest

    Nivelul 5 este ultimul nivel la mestesuguri . Asa ca nu ai ce sa mai imbunatatesti .
     
    adria2 apreciază asta.
  9. icapayne

    icapayne Junior Expert

    Multumesc mult pt raspuns. Speram doar sa inaintez spre finish mai repede.


    edit Me-Anna : cu multa placere :) . Ai ajuns deja la finish . Felicitatri !
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Dec 2014
    adria2 apreciază asta.
  10. bobo2849

    bobo2849 Novice forum

    Am preparat aseara 10 smoothie de portocale si mango dar nu le gasesc. Va rog sa ma ajutati.
    Va multumesc.
     
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Le gasesti in Sura, in Camara, ca fiind ultimele produse afisate. Le poti gasi si in cadrul meseriei unde le-ai produs.
     
  12. bobo2849

    bobo2849 Novice forum

    Le-am cautat peste tot dar nu le-am gasit nicaieri. Nu s-a mai intimplat pina acum si nu stiu cum sa procedez.
    Va multumesc.
     
  13. marianz

    marianz Scriitor în devenire

    buna ziua , va rog frumos daca puteti sa-mi spuneti si mie unde pot sa produc mateeto verde , am reteta dar nu stiu unde as putea sa produc.. am cautat peste tot dar nu am gasit nici o informatie
     
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Atunci ai preparat probabil doar smoothie simplu si de aceea nu il gasesti, fiind un produs intermediar. Sau poate deja ai consumat produsele mestesugaresti respective.

    Buna ziua! La meseria Manager Spa poti produce, daca ai nivelul 5.
     
  15. marianz

    marianz Scriitor în devenire

    multumesc , am doar nivelul 4

    Edit (Chronos): cu mare drag. O dupa amiaza frumoasa.
     
  16. marianz

    marianz Scriitor în devenire

    acum am deblocat manager spa nivel 5 de la copacul din poienita , dar la spa bahami nu imi apare reteta mateeto verde , rog sa fiu scuzat daca stresez pe cineva , multumesc anticipat
     
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Iti spun eu ce ai deblocat. Ai deblocat probabil runa Senzatie Spa, la nivelul 5, ceea ce iti ofera un boost de 25% puncte in meseria respectiva.
     
  18. marianz

    marianz Scriitor în devenire

    buna ziua , ai dreptate , doar ca acum la copac scrie senzatie ,dar cand am dat eu 100 de stelute scria manager spa , si tu ai spus ca trebuie sa debloghez nivelul 5 la manager pt reteta . la cartier in cladire scrie spa bahami . atunci unde este manager spa ? scuze daca streses , pricep cam greu
     
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu este vorba ca pricepi mai greu, este vorba ca te exprimi extrem de greu si intortocheat. Deci pana la urma, ce vrei sa spui? Ca ai ajuns la nivelul 5 in cadrul meseriei, acolo la Cartierul Mestesugaresc si ca nu ai reteta respectiva? Pai ai castigat-o indeplinind acea misiune de la Cooperativa, care iti ofera ca recompensa acea reteta? Te-as ruga sa iti aduni bine gandurile si sa le postezi intr-un mod cursiv.
     
    Wing0797, soso2169, Agro80 şi o altă persoană apreciază asta.
  20. marianz

    marianz Scriitor în devenire

    abia acum am inteles unde trebuie sa produc reteta , multumesc de intelegere