Cartierul Meșteșugăresc - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 10 Sep 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. gabone02

    gabone02 Avansat


    Aveti dreptate, intradevar avem chetney-ul prelungit.
    Va rog sa-mi spuneti unde gasesc informatia referitoare la "neprelungirea produselor mestesugaresti deja prelungite".
    Sincer nu am gasit-o pana acum sau nu am cautat-o unde trebuie. va multumesc, Cu respect,Gabone
     
  2. Chronos

    Chronos Guest

    In tutoriale nu este precizat si acest amanunt, insa in forumul vechi (inca de la lansarea pet-ului Casa din nori, care l-a produs pentru prima data) s-au purtat zeci de discutii pe acest subiect, au fost zeci de postari cu intrebari si raspunsuri, au fost discutii, calcule, contradictii. Nu stiu daca activai in forum acum 2 ani sa zicem, insa cred ca toti jucatorii vechi cunosc acest amanunt ce completeaza informatiile despre bonusul oferit de tarta Pinkie Pie. Vom completa si noi in tutorial. O zi frumoasa.
     
    EVE.violetta, soso2169 și tuca4747 apreciază asta.
  3. SunnyGarden

    SunnyGarden Profesionist forum

    Buna dimineata ! Am si eu o nelamurire...cand a inceput eventul am consumat 3 chutney de morcovi si mere si o tarta pinkie pie, acum m-am uitat si mai aveam 1,14 min din bonus, am mai mancat un chutney si o tarta pinkie si am 19, 14 min. Intrebarea este trebuia sa las sa expire primul bonus si sa dispara din slot si apoi sa mai consum un chutney si o tarta. Eu credeam ca daca am mai consumat un chutney se va prelungi, dar nu s-a prelungit (stiu ca produsele deja prelungite nu se mai pot prelungi).
     
    AMMA72 și matusam apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! S- a prelungit timpul doar cu cel al chutney-ului adaugat. Tarta pinkie pie nu a mai avut efect de prelungire. Trebuia sa lasi sa expire de tot.
     
    AMMA72 și matusam apreciază asta.
  5. SunnyGarden

    SunnyGarden Profesionist forum

    Multumesc foarte mult Chronos, acum am inteles ca trebuie sa las sa expire primul bonus de tot pentru a avea tarta efect la alt chutney. O zi frumoasa iti doresc !

    Edit (Chronos): cu mare drag. O zi frumoasa asemeni.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 26 Feb 2015
    AMMA72 și matusam apreciază asta.
  6. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Buna ziua ! Azi am achizitionat, cu bani reali ,pachetul Brutar ,totul a fost in ordine ,dar am o nelamurire !Nu mi-a fost deblocata si floraria pt ca restul le am deblocate ! Acea promotie prin care daca achizitionezi cu bani reali un mestesug ti se deblocheaza inca unul, nu mai e valabila ?
     
    Modificat ultima dată: 28 Mar 2015
    donnadmn și Margo15 apreciază asta.
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    AICI gasesti toate informatiile de care ai nevoie.
    :)
     
    naivreasastii și donnadmn apreciază asta.
  8. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    mersi
     
    donnadmn și _Agathon_ apreciază asta.
  9. cipriandarius

    cipriandarius Începător forum

    buna!!! cum imi activez una din meserii de la cartierul mestesugaresc? am dat clic pe una din ele dar nimic :( , ma poate ajuta cineva va rog...
     
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Mai ai vreo meserie deblocata?
     
  11. cipriandarius

    cipriandarius Începător forum

    nu mai am, am reusit multumesc
     
  12. romseb

    romseb Novice forum

    Buna ziua. As dori sa stiu si eu de ce nu pot sa fac gem de dovleac
     
  13. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Si noi la fel ! De ce ? Ne poti oferi mai multe amănunte ?
     
  14. [jana2010]

    [jana2010] Începător forum

    buna ziua . am finalizat misiunea ceai de ceai si am obtinut reteta mateeo verde, dar nu stiu unde sa o gasesc .am nivelul 4 la acest cartier mestesugaresc
    multumesc
     
  15. Vladut

    Vladut Scriitor activ

    Salutari!

    Fiind o reteta de nivelul 5, nu o vei regasi decat in momentul in care ai avansat la acel nivel la SPA Bahami :)

    Mult spor!
     
    donnadmn și AMMA72 apreciază asta.
  16. [jana2010]

    [jana2010] Începător forum

    multumesc pt raspuns mai am ceva pana la niv.5
     
  17. Vladut

    Vladut Scriitor activ

    Cu placere si mult noroc la drop! :)
     
    donnadmn apreciază asta.
  18. BigJohn

    BigJohn Junior Expert

    va rog sa imi spuneti daca se mai poate achizitona/ dobandii reteta de sirop de ciocolata ? de cumparat nu o pot cumpara pentru ca nu apare ....stiu ca a fost o data ca recompensa la eventul Ziua Ungariei.....va mai revenii acest event ....va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns oricare ar fi el ca sa ma lamuresc ca de 2 luni caut si nu gasesc nimic despre ea
     
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Daca va mai fi sau nu acest eveniment, daca va mai fi sau nu oferita aceasta reteta ca recompensa, daca va fi sau nu implementata ca reteta permanenta la Complexul Comercial, achizitionabila cu mamudele, nu putem sti sigur. Orice noutate in joc va fi anuntata in sectiunea Anunturi Oficiale.
     
    matusam, AMMA72, donnadmn şi o altă persoană apreciază asta.
  20. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna ziua.
    Nu stiu daca aici ar trebui sa postez, dar as avea o propunere de produs mestesugaresc: un produs care sa dea un plus de productie pentru porumb. Tinand cont ca de suparhrana avem toti nevoie si o producem constant, iar pentru o SH e necesar porumb si nu intotdeauna avem timp sa-l cultivam, un produs care sa dea +1/2 pe parcela, poate pentru 4 ore (ca nu cred ca ar sta cineva mai multe ore sa faca porumb) ar fi binevenit.
     
    mariag98 apreciază asta.