Ce ați obținut din cutiile magice "Piccolo"?

Discuție în 'Diverse' creată de Cruella, 12 Apr 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Daca nu era pomul cu MM, tot foarte multumit erai cu ce ti-a iesit din cele 19 cutii?
    Eu pina nu string 100 de cutii, nu pun niciuna la copt..Nu de alta dar sa am dezamagirea o singura data nu de mai multe ori..
     
    paulici_01, derby54, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  2. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Da! Tot eram multumit! Sunt 500 de MM totusi!Am incercat si eu , nu cu 100 ci doar cu 60 dar nu am fost asa de multumit ca acum!
     
    mara62, paulici_01, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  3. gutuita

    gutuita Începător forum

    Din cele 3 cutii pe care le-am cistigat la event,au iesit 2xJoben Magic si 1 umbreluta cu PE..;)Sunt foarte multumit.M-am oprit aici..Succes tuturor!
     
    paulici_01, in.the.rain, derby54 și alți 9 apreciază asta.
  4. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Am avut strasne 28 de cutii picollo, le-am pus pe toate odata, acum sa va spun ce a iesit :
    - 5 x flori capcana
    - 3x geniu multitasking
    - 2 x dansul frunzelor
    - 2 x umbrelute
    - 2x cantece florale
    - 2 x loveste viermele
    - 2 x vanatoarea eterna de comori
    - 2 x comoara strigoilor
    - 2x festivalul luminii
    - 2 x jobenul magic
    - distactie la inot
    - copac fermecat
    - pogo show
    - cosas
     
    derby54, paulici_01, in.the.rain și alți 15 apreciază asta.
  5. cp58

    cp58 Ambasador forum

    7 cutii picollo = 1 dansul frunzelor, 1 umbreluta, 1 cantece florale, 1 copac fermecat, 1 copac de MM, 1 vanatoarea eterna, 1 distractie la inot. Speram la arta pulverizarii florilor ...
     
    mara62, paulici_01, derby54 și alți 15 apreciază asta.
  6. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    4 cutii de la eventul marea urmarire = 3 cadoul lui jack si 1x festivalul lumini !
     
    mara62, paulici_01, derby54 și alți 13 apreciază asta.
  7. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Am pus si eu 7 cutii Picolo la copt; mi-am incercat norocul.Au iesit urmatoarele:
    - 2..."Prietenul meu urs"
    - 2..."Ape termale"
    - 1..."Distractie la inot"
    - 1..."Cintece florale"
    - 1..."Loveste viermele"
    Sunt foarte "multumita"..Bineinteles ca cele 2 cu "prietenul meu urs" si cele 2 cu "ape termale", le-am sters imediat de pe teren.
    Eu chiar ma bucur ca au iesit aceste itemuri pt. ca mi-am dovedit mie insumi ca am avut dreptate in ceea ce ma priveste, sa nu mai dau importanta cutiilor Picollo si sa alerg dupa ele; nu o mai fac demult si nici nu o voi mai face.Mai am vreo 40 si le voi pune la copt curind si pe acelea, toate odata, ca sa am o singura dezamagire.


    Gata, am scapat de toate cutiile...am pus inca 40.Din acestea 40, cele mai importante sunt 3 pulverizarea florilor, 1 festivalul luminii, 5 jobenul magic..restul nesemnificativ pt. mine. Din atitea cutii nici macar 1 cadoul lui Jack, de pom cu MM nu mai vorbesc ca ala nu vine la mine.Ramin la parerea mea ca nu se mai merita sa alerg dupa cutii, totul a devenit prea aleatoriu.
     
    Modificat ultima dată: 10 Apr 2023
    stiucarul, black_snow69, paulici_01 și alți 16 apreciază asta.
  8. cp58

    cp58 Ambasador forum

    10 cutii Picollo = 1 dansul frunzelor, 4 prietenul urs, 2 pogo show, 1 cadoul lui Jack, 1 ape termale feerice, 1 vanatoarea eterna de comori. Dezamagitor!
     
    -iulia1992-, -katnik-, matusam și alți 12 apreciază asta.
  9. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Am fost surprins sa primesc pomul din ultima cutie pe care o aveam in stoc.
    Am pus doar cate o cutie la fiecare 4 ore, nu toate la gramada. :)

    [​IMG]
     
    Reiko14, derby54, -iulia1992- și alți 16 apreciază asta.
  10. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Pentru mine ar fi jackpot! Din ultimele aproximativ 150 de cutii n-am mai vazut nici macar una singura, cu exceptia ultimei serii de 24 de cutii, din care mi-a iesit in sfarsit una!
     
    cp58, -iulia1992-, mara62 și alți 9 apreciază asta.
  11. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Eu la ultima tura de cutii am primit 3 arta pulverizarii florilor, la penultima 3 copaci cu mm, si la antepenultima 2 cadoul lui Jack + 1 arta pulverizarii. Pe langa ele pica bine si itemii care dau mm si sh.
    Eu deschid cate 20-22 cutii odata, si-mi pica bine, chiar daca probabilitatea de a obtine asa ceva e mai mica (probabilitatea conditionata) decat procentul stabilit prin joc. Eu as zice sa incercati sa puneti mai multe cutii odata, si sa testati sa vedeti la cate obtineti rezultate mai bune. La mine o vreme a mers cu 15-16 cutii, si apoi n-a mai vrut, asa ca am trecut la 20-22. Sper sa nu ma puneti iar la zid, e o sugestie. De ce pica mai bine la mai multe cutii cand probabilitatea e mai mica ? Nu stiu, dar asa e. Si pe mine `aleatoriul` nu ma prea iubeste...
     
    cp58, -iulia1992-, vinfiert și alți 8 apreciază asta.
  12. -alexutza14-

    -alexutza14- Scriitor activ

    E foarte usor de explicat de ce pica mai multe lucruri cand sunt mai multe cutii :

    Daca pui doar o cutie : cu siguranta iti va iesi un singur obiect.
    Daca pui 20 de cutii, probabilitatea ca sa primesti lucruri diverse e mai mare.
    :D :music:

    Am deschis 3 cutii de la evenimentul trecut, cred.. sau acum 2 evenimente.

    Din prima mi-a dat un item cu cutii de animale, din a doua Cantece florale si a treia un copacel cu mamudele. :D
     
    paulici_01, luciabara, cp58 și alți 11 apreciază asta.
  13. mara62

    mara62 Conte forum

    Din cele 2 cutii obtinute la eventul " As in pilotaj " am obtinut Vanatoarea eterna de comori si jobenul magic ;)
     
    derby54, paulici_01, matusam și alți 7 apreciază asta.
  14. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    De obicei le deschid cand se aduna 16-18, dar am sa astept si eu sa se adune peste 20-22.
     
    paulici_01, matusam, kameliana59 și alți 9 apreciază asta.
  15. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Eu am pus 11 ! Sa vedem ce iese!
    [​IMG]
     
    paulici_01, matusam, kameliana59 și alți 6 apreciază asta.
  16. geta57

    geta57 Rutinat

    Să vedem dacă iese vreun copac cu MM!
     
    paulici_01, kameliana59, cp58 și alți 5 apreciază asta.
  17. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Nimic deosebit!:(
    [​IMG]
     
    oni2012, derby54, paulici_01 și alți 10 apreciază asta.
  18. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Din cele 9 strinse am primit:2 cintece florale,1 pogo show,1 ape termale,1 geniu,1 cintece florale,1 jobenul magic,1 cadoul lui jack,si 1 copac cu mm.Sint foarte multumita de premii mai ales ca demult nu am mai primit ceva semnificativ din cutiile picollo.
     
    in.the.rain, matusam, cp58 și alți 8 apreciază asta.
  19. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Am avut 22 si am primit: 3 dansul frunzelor, 2 umbreluta cu puncte, 2 floare capcana pentru hamster, 2 comoara strigoilor, 2 loveste viermele, 2 jobenul magic, 1 cintece florale, 1 pogo show, 1 geniu, 1 prietenul urs, 1 elevul lui Ingrid, 1 distractie la inot, 1 vanatoarea eterna de comori, 1 cosas, 1 arta pulverizarii florilor.
     
    in.the.rain, вα∂вσу, derby54 și alți 4 apreciază asta.
  20. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Din 38 de cutii au rezultat: 9 cântece florale, 5 geniu multitasking,4 comoara strigoilor, 3 prietenul urs, 3 pogo show, 2 elevul lui Ingrid, 2 dansul frunzelor, 2 festivalul luminii,1 buchet de flori, 1 joben magic, 1 vânătoarea eternă de comori, 1 distracție la înot, 1 umbreluță cu puncte, 1 arta pulverizării florilor și în sfârșit primii 2 cadoul lui Jack care au poposit la ferma mea!
     
    -iulia1992-, in.the.rain, matusam și alți 7 apreciază asta.