Ce adaposturi ati obtinut la Fermier Expres?

Discuție în 'Diverse' creată de Chronos, 31 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Chronos

    Chronos Guest

    [​IMG]

    Salutare dragi fermieri


    In acest topic puteti prezenta tuturor ceea ce v-a adus Express-ul din voiaj in urma reciclarii adaposturilor. Prezentarea poate fi facuta atat prin scris, cat si postarea unei imagini care sa nu depaseasca latimea forumului (maxim 1020 pixeli).

    Mult succes!

    Echipa voastra Farmerama!
     
    malagambafane, SkumpikaNina, Miguel și alți 9 apreciază asta.
  2. adinutza_mada

    adinutza_mada Pretendent

    momentan am obtinut un adapost de reni C++ si un porc urias portocaliu
    astept sa vad dimineatza ce imi v-a iesi din inca 2
     
    Modificat ultima dată: 18 Feb 2015
    malagambafane, Miguel, SkumpikaNina și alți 6 apreciază asta.
  3. ~Maestru~farmar~

    ~Maestru~farmar~ Novice forum

    Pana acum mi-a iesit doar un adapost de capre urias portocaliu si un iaz de pesti portocaliu ...am mai pus 3 sa vad ce imi ies daca sunt multumit mai continui daca nu ma opresc deoarece sunt bune si adaposturile rare
     
    malagambafane, Miguel, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  4. gaby_zarny

    gaby_zarny Scriitor în devenire

    salut.. eu am facut doar pentru : plan mic A.. da' nu am primit ceea ce cautam, si anume adapost urias porci..in schimb am primit 3 adaposturi uriase de capre (2galbene, si 1 portocaliu)..da' mi'e frica sa le sterg deoarece nu stiu daca au la baza adapostul urias simplu..adica daca le sterg, in inventar imi intra si adapostul urias simplu? sora mea a facut si ea cateva schimburi si tot asa, a primit adaposturi portocalii si galbene, le'a sters si a primit in inventar si adaposturile uriase simple..
    intrebarea este, daca sterg adaposturile portocalii &galbene, primesc in inventar si adaposturile simple ?
     
    malagambafane, Miguel și mara62 apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Pai daca sora le-a primit, tu de ce nu le-ai primi? Primesti si adapostul de baza, altfel nu vad rostul, sa primesti un adapost colorat si sa nu il poti folosi.
     
    malagambafane, Miguel, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  6. gaby_zarny

    gaby_zarny Scriitor în devenire

    @Chronos am mai deschis eu un topic acum vreo 2 saptamani.. ca aveam adaposturile colorate (de porci si de cai), da' nu si cele de baza.. ca stiu ca facusem cateva schimburi la eventul trecut, si aveam doar adaposturi colorate, nu si cele de baza..astept sa fie gata de recoltare, si apoi le sterg sa vad ce si cum... oricum, multumesc de raspuns
     
    malagambafane, Miguel, pisi27 şi o altă persoană apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Cand faci schimb de pomi xl, xxl sau adaposturi colorate, primesti doar articolul upgradat.
     
    malagambafane, Miguel, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  8. -april77-

    -april77- Scriitor în devenire

    Buna ziua!Va rog sa-mi spuneti si mie de ce nu putem baga la Gigantica Expres,toate adaposturile,ma refer la ateliere,la fabrici de lapte sau la cele de produs si nici monsoleurile de lilieci nu-mi apar cand vreau sa la incarc in tren.Multumesc!
     
    malagambafane, Miguel, pisi27 şi o altă persoană apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Este simplu: sunt acceptate doar adaposturile.

     
    malagambafane, Miguel, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  10. -april77-

    -april77- Scriitor în devenire

    Multumesc pentru raspuns.
     
    malagambafane, Miguel și mara62 apreciază asta.
  11. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    Vreau adapost cai uriaş II portocaliu :oops:acum am trimis comanda pentru plan mare C ,va fii ultima ıncercare:wuerg:Cam zgarcit Expresul,nu ne aduce ce ne-am dori:Dşi ıl aşteptam cu o aşa nerabdare :D.
     
    malagambafane, Miguel, pisi27 și alți 5 apreciază asta.
  12. mona030663

    mona030663 Scriitor în devenire

    Expresul de acum mi-a adus un adapost urias de porci simplu su unul portocaliu,un adapost urias de cai galben,un adapost urias de capre portocaliu,un mausoleu de lilieci portocaliu,un adapost de cameleoni portocaliu si mai am un stoler care se face peste 4 ore.daca ar fi sa iasa un adapost de cai portocaliu ar fi super,dar nu conteaza ce va fi,voi vedea,oricum sunt multumita
     
    malagambafane, Miguel, pisi27 și alți 4 apreciază asta.
  13. mara62

    mara62 Conte forum

    Expresul mi-a adus ce mi-am dorit - adapostul urias de porci portocaliu - , un adapost soricei portocalii, pesti galbeni,capre uriase galbene , mai am puse 4 stolere si mai este si maine o zi.
    Mult noroc sa aveti
     
    malagambafane, Miguel, pisi27 și alți 7 apreciază asta.
  14. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Expresul a fost foarte dezamagitor, am pus 3 adaposturi uriase de capra si mi-a adus un soarece galben. Sa nu zici niciodata - niciodata, caci se poate intampla. Succes celor care mai aveti marfa in trenulet.
     
    malagambafane, Miguel, pisi27 și alți 4 apreciază asta.
  15. bobocvali11

    bobocvali11 Veteran Forum

    pe langa urias de cai portocaliu,un adapost de cameleoni portocaliu si multe altele.
     
    malagambafane, Miguel, pisi27 și alți 2 apreciază asta.
  16. ~Maestru~farmar~

    ~Maestru~farmar~ Novice forum

    sunt destul de dezamagit de a doua transe adica 4 stolere din care mi-a iesit 1 pesti gaben,1 vaci galben,1 adpost urias de capre galben si un adapost de cai urias gablben plus primele adaposturi 1 iaz de pesti portocaliu si capre uriase portocalii in total am bagat 2 adaposturi de caini,2 de sconcsi,1 bufnita si 2 de vulpe (am fost mult mai multumit la reciclarea pomilor de ca acum)
     
    malagambafane, Miguel, pisi27 și alți 2 apreciază asta.
  17. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    1-adapost urias de porci, 1 adapost urias cai | galben,adapost urias capre | galben.Multumit .
     
    malagambafane, mara62, Miguel și alți 4 apreciază asta.
  18. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    A fost primul event de acest gen de cand joc. Parca a mai fost cel cu pomi, dar eram prea la inceput ca sa inteleg ce am de facut. Din trei adaposturi am obtinut un adapost urias de porci, unul urias galben de capre si un adapost portocaliu de oi, dar care a fost "reciclat". Multumita, toata treaba e sa ajungem sa folosim tot ce avem in inventar. Ca mereu vrem cate ceva nou.
     
    malagambafane, mara62, Miguel şi o altă persoană apreciază asta.
  19. georg2503

    georg2503 Cunoscător forum

    Foarte dragut (mai ales ca e prima oara cand folosesc trenuletul)
    Plan mic A - Mausoleu de lilieci oranj:D
    Plan mic B - Adapost urias capre x2
    Adapost urias cai galben
    Adapost urias porci portocaliu
    Plan mic C - Adapost urias capre galben
    Plan mediu A - Adapost urias porci
    Plan mediu B - Adapost urias porci galben
    Plan mare A - Adapost urias capre portocaliu
    :D;):p
     
    malagambafane, mara62, Miguel și alți 5 apreciază asta.
  20. Cristela81

    Cristela81 Cunoscător forum

    in sfarsit am adunat si ultimele adaposturi de pe teren. am obtinut asa la acest event din 3 planuri mari si 5 planuri mici:
    - 2 adaposturi uriase de cai: 1 normal + 1 galben
    - 2 adaposturi uriase de capre: 1 galben + 1 portocaliu
    - 2 adaposturi uriase de porci: 1 normal + 1 galben
    - 1 mausoleu lilieci portocaliu
    - 1 adapost de strut galben
    a fost primul event de genul la care am participat si nu am stiut cum va fi si m-a luat si putin pe nepregatite. data viitoare voi fi mai pregatita. ma bucur ca am reusit sa scap de cateva upgrade-uri galbene, cateva adaposturi vechi +/++ si cateva adaposturi normale simple care erau pe plus. am folosit din adaposturile portocalii ca sa completez valoarea, dar nu m-am atins de niciunul din adaposturile rare din care am putine, intre 1-8 bucati din fiecare si nu am vrut sa ma ating.
    Multumim BP. :)
     
    malagambafane, mara62, Miguel și alți 2 apreciază asta.