Ce adaposturi ati obtinut la Fermier Expres?

Discuție în 'Diverse' creată de Chronos, 31 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. mara62

    mara62 Conte forum

    Din aproximativ 20 de incercari am obtinut scena de elani ,parfumeria, culturi de trufe portocaliu,ateliere portocalii si nelipsitii biberi care nu ma ocolesc deloc, pana acum nici un adapost roz
    Ma declar multumita, dar nu ma opresc aici ;)
    Mult noroc va doresc
     
    Miguel, petcu_cos, donnadmn și alți 15 apreciază asta.
  2. -D-mon-

    -D-mon- Novice forum

    Din peste 15 incercai am luat numai caini de toate culorile, multi biberi si singura chestie buna-albina roz
     
    Miguel, donnadmn, adriana_eu și alți 10 apreciază asta.
  3. SOSYGMA

    SOSYGMA Profesionist forum

    Dacă nici cu acest adăpost nu iau parfumerie sau țesătorie,
    Mă las de meserie! Pa, Ilie!
     
    Miguel, donnadmn, adriana_eu și alți 20 apreciază asta.
  4. adria2

    adria2 Maniac forum

    Imi este jena sa mai anunt, acum am 4 parfumerii (altii nu au nici macar una), deja sunt multe... as fi preferat o testoasa sau ornitorinc... biberi am avut vreo 2, in schimb am avut multi ciini...
     
    Miguel, donnadmn, adriana_eu și alți 15 apreciază asta.
  5. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Si eu sunt foarte multumita;m-am hotarit,ma mut la Polul Nord si imi inhamez ciinii la sanie,sau la doua,ca,imi ajung sigur.E frumoasa culoarea roz la adaposturi sau ateliere?...eu nu am vazut-o pina acum,nu-mi dau seama....cred ca este.Hai ca se poate,mai ii dau elefantului niste resturi din depozit,chiar si ciini,poate ii plac si imi aduce un cadou frumos.Hmm.
     
    Miguel, EVE.violetta, adriana_eu și alți 16 apreciază asta.
  6. mariag98

    mariag98 Scriitor activ

    Dupa multe, multe incercari...eu urcam cainii si biberii in tren iar ei coborau inapoi sau lasat pagubas si mi-au dat pana la urma o
    parfumerie si o moara:D. Felicitari celor care au obtinut multdoritele recompense "vedeta", succes in continuare celor care inca
    nu le-au obtinut, insistati...;)
     
    Miguel, petcu_cos, AMMA72 și alți 18 apreciază asta.
  7. RADY91

    RADY91 Expert forum

    Edit 7 : Din alte 6 marfuri am obtinut: adapost de caini portocaliu, adapost oi rosu , adapost magar galben , adapost strut portocaliu , statie colectare pene portocaliu si o scena elani :mad::mad::mad: ....deja pot spune ca mi se pare o situatie jenanta sa fac peste 20 de marfuri si sa obtin un singur rezultat notabil acea scena de elani(mai aveam 4 in inventar)....mi se pare prea de tot si nu pot intelege cum alti au "noroc" sa obtina 2-3-4 parfumeri :oops:...de 5 ani de cand joc acest joc nu am fost mai dezamagit de un event de cum a fost acesta....:(

    Edit 8 : Alte 3 marfuri sau transformat in adapost caini, stupina portocalie si moara de confecti(sa zicem ca sunt multumit de aceasta moara pt ca mai aveam doar una in inventar), dar nici urma de acea mult dorita parfumerie....incep sa cred ca contul meu e blestemat o_Oo_Oo_O....poate dupa atata dezamagire se va indura si trenul acela sa imi aduca o marfa care sa se transforme in parfumerie, desi nu cred ca se va intampla la cum merg lucrurile....:oops:
     
    Modificat ultima dată: 15 Mai 2015
    Miguel, AMMA72, donnadmn și alți 15 apreciază asta.
  8. SunnyGarden

    SunnyGarden Profesionist forum

    De ce sa-ti fie jena ca ai 4 parfumerii ?...Le-ai castigat nu le-ai furat, ceea ce inseamna ca esti foarte norocoasa! Ceea ce nu inteleg este cum vrei sa castigi testoasa si ornitoring la San Gigantica Expres cand ele nu sunt oferite ca premiu ? (probabil ai cumparat stolere si pentru asta exista alta tema. (Ma iarta daca consideri ca-ti fac observatie, dar chiar si pentru un moment am avut impresia ca "trenul" imi poate aduce testoasa si ornitoringul chiar de stiam ca nu este asa si atunci fara sa ma gandesc imi spuneam nici eu n-am castigat). Mult succes in continuare, tie si tuturor fermierilor !
     
    Miguel, petcu_cos, AMMA72 și alți 15 apreciază asta.
  9. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Miguel, AMMA72, donnadmn și alți 13 apreciază asta.
  10. GERAMA

    GERAMA Începător forum

    Miguel, AMMA72, donnadmn și alți 15 apreciază asta.
  11. SkumpikaNina

    SkumpikaNina Maestru forum

    yupiii yupiii yeeeee .... m-am oprit la parfumerie... nu m-am lasat pana nu mi-a sosit comanda :D Am si sarit din canapea cand am vazut-o xD Am mai castigat 3- moara de confectii , 2- scena elani , upgrade roz cameleoni, 2- caini portocalii si in rest cateva upgrade-uri care au fugit inapoi cu trenuletul ca aveau ....defecte :D. Sa lasam veveritele sa munceasca pe muzica elanilor, in parfumul fluturasilor.... si sa trecem la misiuni:p Mult noroc celor care isi doresc sa primeasca noutati ! Ma declar multumita !
     
    adrianapatran, Miguel, mara62 și alți 20 apreciază asta.
  12. adria2

    adria2 Maniac forum

    Azi am avut invazie de biberi, prefer ciinii... macar au un punctaj mai mare cand ii urci in tren :mad:... in rest upgrade rosii, mai vedem miine dimineata ce vor iesi... sper ca de bine :oops:
     
    Miguel, mara62, AMMA72 și alți 12 apreciază asta.
  13. anutssa_a93

    anutssa_a93 Veteran Forum

    Miguel, mara62, adria2 și alți 16 apreciază asta.
  14. vasi57

    vasi57 Pretendent

    In afara de un grajd de cai rosu si un iaz de rate rosu, nu am luat nimic deosebit-galben, galben, galben...fara numar, si un caine... Cand ma gandesc ca am urcat in tren muuulte adaposturi rare...Ce sa-i faci norocului? Mai incec, poate, poate...


    Edit (Chronos): sa il treci putin prin roata (Roata Norocului), poate il ametesti nitel.:D
    Felicitari pentru optimism si pozitivism. O zi frumoasa.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Mai 2015
    SkumpikaNina, Miguel, mara62 și alți 12 apreciază asta.
  15. Lorelei

    Lorelei Junior Expert

    Azi dimineata am recoltat cele 11 stolere pe care le-am adunat ieri dupa pranz si pe care le-am asezat noaptea pe teren. Ma felicit pentru asta. Sa fi stat ora de ora sa descopar asa ceva...Fara exceptie, toate au fost adaposturi galbene, orange si (vreo 2) rosii. Toate. Fara biberi, dar si fara cele asteptate de noi toti la aceasta editie. E chiar ridicol.
    Dupa ce am vazut ferma cu 6 parfumerii si 4 Confectii din 18 stolere in total (chiar si din peste 40 ar fi fost enorm), imi dau seama ca e un efort absolut ridicol ca eu sa mai continui - e un algoritm dupa IP, pe care nu-l pot schimba. Ma minunez si ma bucur pentru parfumeria primita ieri, o sa ma ajute sa termin misiunea respectiva in 5 zile...si ma opresc aici cu acest event.
    Bafta tuturor!

    Edit: Multumesc Chronos pentru incurajari! Eu chiar cred in noroc, dar ma incred in statistica. Intre o ferma cu 55% coeficient de succes si una cu 4,4% e o diferenta care ma determina sa ma gandesc macar la un Id ferma daca nu IP. Simplul noroc e aleatoriu - primul venit, primul servit. Cand e sistematic...mai e ceva greu de definit care ajuta :). Sau nu.
    Oricum, cu aceasta ocazie, am mai suit niste caini in trenulet. Sa vedem ce noroc au :)
     
    Modificat ultima dată: 16 Mai 2015
    SkumpikaNina, Miguel, alexsilviu11 și alți 14 apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu este un algoritm dupa IP. La cate IP-uri exista pe aceasta lume, ehe. Daca mergi pe aceasta premiza, poti vorbi cu firma de internet sa iti ofere IP dinamic:D si vei observa ca "norocul" nu se va schimba brusc. Este intr-adevar vorba de niste algoritmi, de matematica, de sanse stabilite. Este si normal ca un premiu nou, cum ar fi Parfumeria, sa aiba sanse mai mici de iesire, pentru a fi "vanat" si a mentine interesul pentru joc si pentru joaca. Sunt multe adaposturi si ateliere care pot iesi, sunt multe disponibile. Unele au sanse mai mari sa iasa, altele sanse mai mici. Hai sa luam un exemplu: ai un bol cu 20 bile inauntru din care numai una este castigatoare. Si sa zicem ca pe o masa stau 20 de astfel de boluri. Te duci la fiecare, bagi mana, amesteci si extragi o bila. Cam asa stau lucrurile si aici. Iti dau un exemplu de la mine: primul adapost de la Fermier Expres mi-a oferit Parfumerie. Al doilea a oferit o scena de elani. Ma gandeam: "taci ca este bine". La fel ca si tine si ca alti jucatori am continuat, desi ma puteam opri. Dar ceva nu m-a lasat, acel ceva care nu ne lasa pe multi din noi, pe aceia cu adevarat pasionati de joc. Pana la urma de ce m-as opri, daca am placerea sa continui si o viata nu foarte lunga la dispozitie. Aveam o parfumerie, ma puteam multumi, dar nu a fost asa. Si din alte 10 adaposturi misterioase de la Expres sau mai multe poate, nu a mai iesit decat o Scena de elani, celelalte fiind diverse adaposturi colorate, insa nimic care sa fie "wow". Insa cum canta el Freddie Mercury, "The show must go on". Au fost editii ale Puietilor misteriosi sau ale Adaposturilor misterioase unde am avut mai mult noroc, la altele mai putin. Unor jucatori le iese pomul sau adapostul nou impementat dupa ce au cumparat 10 bucati, altora dupa 20, altora dupa 30, dar niciodata nu ti-a iesit la fel. Pentru mine, daca o iau logic, aceste diferente intre jucatori, constituie cea mai buna dovada de noroc. Unii sunt norocosi, altii mai putin norocosi sau poate mai putin norocosi doar la unele editii. Nu degeaba sunt melodii, povesti, poezii, legende despre noroc.

    Imi cer scuze pentru intreruperea topicului, nefiind o tema de discutii, dar am simtit nevoia sa intervin, pentru ca nu imi place sa citesc ca unii jucatori nu cred in acest factor, numit noroc, care face parte din viata noastra. Nu vreau sa va schimb neaparat perceptia, ci doar sa va arat ca sunt si jucatori care vad altfel lucrurile, desi norocul nu tine mereu cu ei.

    O zi frumoasa va doresc si multa bafta (in caz ca nu credeti in norocul, care "este"- vorba unui personaj celebru)
     
    Miguel, SkumpikaNina, anutssa_a93 și alți 10 apreciază asta.
  17. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Am recoltat dimineata cele 7 stolere la care muncisem ieri,recunosc ca le-am recoltat cam cu sufletul la gura...de frica.Si,cind ce vad?Mult asteptatul biber(mai am vreo 25),restul neimportant,le-am sters imediat.Ma opresc si eu aici ptr ca,consider ca ptr mine e pierdere de timp indiferent cit as fi eu de ahtiata dupa acest joc.Si eu consider,ca si un alt jucator care a postat putin mai sus,ca este un algoritm dupa IP si consider asta avind in vedere experienta mea in acest joc de vreo4-5 ani in care nu am vazut norocul.In viata reala am intilnit norocul dar in cea virtuala nu.E drept ca eu am o vorba:cind a dat Dzeu norocul eu nu eram acasa,dar acum am constatat ca lipseau cam multi de acasa.Felicitari norocosilor si speranta celorlalti.
     
    Modificat ultima dată: 16 Mai 2015
    SunnyGarden, Miguel, anutssa_a93 și alți 15 apreciază asta.
  18. ginahozoc

    ginahozoc De-al casei

    Foarte dezamagitoare aceasta editie , am incarcat trenuletul decand a inceput si pana acum in continuu, nici nu mai stiu de cate ori , dar pana in prezent nici o parfumerie. Indiferent de noroc eu cred ca ar trebui sa se tina cont un pic si de investitia pe care o face fiecare fermier. Cu parere de rau acesta va fi ultimul pe care il astept si apoi renunt.
     
    SunnyGarden, Miguel, petcu_cos și alți 12 apreciază asta.
  19. ramonyka99

    ramonyka99 Pretendent

    noroc am avut si eu,am luat parfumeria din primul tren,apoi nimic interesant
     
    SunnyGarden, Miguel, mara62 și alți 9 apreciază asta.
  20. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    In sfarsit, incep sa pun fluturasii la treaba. Cred ca incep cu G**** apoi T*** M***. Sper ca nu am incalcat vreo regula, euforia sosirii parfumeriei si in ferma mea, dupa atatea marfare incarcate ca nici nu le mai stiu numarul. Bafta si voua.
     
    SunnyGarden, Miguel, SOSYGMA și alți 5 apreciază asta.