Ce adaposturi ati obtinut la Fermier Expres?

Discuție în 'Diverse' creată de Chronos, 31 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    din cel putin 30 stolere de la trenulet nici vorba de parfumerie, doar nelipsitii biberi( pe care nu stiu de ce mai sunt tinuti in joc din cauza ca nu se cer nicaieri dar ies la stolere cu nemiluita) si adaposturi galbene care au valoare de cel putin 7 ori decat cele suite in tren
     
    SunnyGarden, Miguel, lorentonton și alți 13 apreciază asta.
  2. RADY91

    RADY91 Expert forum

    Edit 9: In caz ca lumea nu s-a plictist de "super reusitele" mele, va mai tin la curent cu ultimele rezultate, deci avem asa: 3 adapost caine , 2 adapost caine portocaliu , adapost rata portocaliu , adapost magar galben , stupina galbena , cuib clocit oua portocaliu si o scena elani :wuerg::wuerg::wuerg:....

    Fara a supara pe cineva sustin si eu ideea ca e ceva neinregula la algoritmul de castigare a noului atelier parfumeria, nu e posibil ca jucatori foarte vechi in acest joc cu 5 ani experienta si nivel foarte ridicat de peste 95 sa aiba peste 25-30 de incercari si rezultatele obtinute sa fie aberante. Sunt de acord cu o parte din cele spuse de Chronos ca parfumeria nu se poate castiga foarte usor pt ca ar scadea interesul daca din 3 marfuri ai obtine 2 parfumeri dar totusi mi se pare de bun simt ca dupa 10-15-20 de incercari sa o primesti, dupa atata timp petrecut in joc nu pot sa mai cred ca "norocul" e singurul lucru care ma impiedica sa obtin acea parfumerie...cum alt jucator poate obtine 4-5-6 parfumeri din 15-20 incercari si eu din peste 30 nici una ?:sleepy:....sa zicem ca din nu stiu ce motiv parfumeria nu vrea sa cada pe contul meu , dar nici macar un adapost roz nu am vazut pana acum , pai alti primesc si parfumeri si adaposturi roz si alti nimic , pai unde e echitabilitatea in joc ??? Dazamagire , mare dezamagire provoaca acest minievent , ca sa ma rezum la cuvinte care sa nu incalce regulamentul:(:(:(....pacat ca acest lucru indeparteaza jucatori de joc , nu ii atrage....moderatori forumului ar trebui sa transmita mai departe gandurile noaste dezvoltatorilor si sa se remedieze "problema norocului " pana nu e prea tarziu si renunta lumea la joc :oops:
     
    Modificat ultima dată: 16 Mai 2015
    SunnyGarden, Miguel, Margo15 și alți 22 apreciază asta.
  3. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Bilant provizoriu dupa aprox 40 stolere:
    - 1 grajd cai roz, 4 scene elani, 1 moara de confectii, 1 cotet gaini rosu, 1 iaz pesti rosu, 1 cuib clocit struti rosu si .... 1 parfumerie :D:inlove:, restul nu mai conteaza.
     
    SunnyGarden, Miguel, Lorelei și alți 14 apreciază asta.
  4. georg2503

    georg2503 Cunoscător forum

    Dupa x la puterea n incercari exasperante in care am "descoperit" numai biberi si upgrade-uri de mica valoare am primit PARFUMERIA!
    Multumesc Zeitei Fortuna...xD
     
    SunnyGarden, Miguel, lorentonton și alți 18 apreciază asta.
  5. alinuta011970

    alinuta011970 Scriitor în devenire

    ma alatur si eu celor nenorocosi
    am folosit cel putin 20 stolere, si cel mai important am obtinut 2 mori de confectii, o scena de elani si doua adaposturi rosii de magari

    eu am propria mea teorie, nu are legatura cu ip-ul, ci cu mamudelele
    cu cat investesti mai multe mamudele, cu atat scade norocul
    la mine s-a confirmat
     
    SunnyGarden, Miguel, Lorelei și alți 16 apreciază asta.
  6. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    din 3 stolere a iesit unu de biberi ,unu strut galben si o scena de elani.Multumitor.Mai am un adapost la copt,sa vedem ce iese.
     
    Miguel, Lorelei, misu_mama și alți 8 apreciază asta.
  7. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    am trimis multe adaposturi rare cu trenul (chiar nu mai stiu numarul )dar culmea ........nimic bun nu am primit ,citesc pe forum ca unii au primit si cate 3-4 parfumerii sau scene cu elani .cred totusi ca nu prea este corect si chronos indiferent de ceea ce spui cu norocul crede-ma ca totusi nu prea mi se pare corect cum se distribuie aceste adaposturi eu cred ca asta nu prea tine de noroc ci de cine ne trimite adapostul. inainte era mai usor sa castigi ceva ce iti doreai decat acum cand practic daca nu bagi bani nu ai sanse sa primesti ceva bun.
     
    SunnyGarden, Miguel, lorentonton și alți 13 apreciază asta.
  8. vasi57

    vasi57 Pretendent

    Multumesc, Chronos, ti-am ascultat "sfatul" si am reusit sa iau parfumeria...Sa vedem mai departe!...
     
    SunnyGarden, Miguel, Lorelei și alți 15 apreciază asta.
  9. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna dragii mei,
    Salutari din Africa!
    Am gasit elefantul.
    Dupa indelungi "negocieri", mi-a dat mult dorita Parfumerie.
    Trebuie sa ma intorc pe jos. Nu ma lasa sa ma intorc cu trenul.
    Bafta tuturor!


    Edit (Chronos): esti celebra, dar nu suficient de celebra, daca te-au scos de acolo...pe jos.:D:D
     
    _Chihuahua_, SunnyGarden, Miguel și alți 22 apreciază asta.
  10. adinutza_mada

    adinutza_mada Pretendent

    deci dupa ce am construit multe mausoleuri de lilieci galbene, tesatorii, productii de unt de arahide si fabrici de betisoare, dupa ce am trimis o gramada din ele cu trenuletul mi-au iesit si mie 2 parfumerii, 2 scene de elan, 5 moara de confectii, un iaz de rate rosu si unul de cratite rosii si vreo 2 caini portocalii
    restul au fost adaposturi galbene ( pe care le-am trimis inapoi) si biberi ++ ( si pe astia i-am trimis inapoi)
    cu ocazia asta am facut putina curatenie la biberii++ ca aveam 30, acum mai am 6
    ma declar multumita si inchei aici

    si acum am adunat ultima marfa misterioasa...........care de data asta chiar a fost misterioasa si mi-a dat capre roz, la asta nu m-am asteptat, nici macar nu il aveam
     
    Modificat ultima dată: 16 Mai 2015
    _Chihuahua_, SunnyGarden, Miguel și alți 20 apreciază asta.
  11. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    foarte misterioasa marfa asta! inca 6 stolere adaugate celor 30 dinainte si nici urma de PARFUMERII, SCENE sau adaposturi care sa merite efortul. inca un adapost vaci galben,2struti galbeni, 1 strut rosu, si 2 grajd cai porrtocalii+ colectare pene galben si laptarie galbena. gata , pun frana ca deja ma lasa nervii
     
    Modificat ultima dată: 16 Mai 2015
    _Chihuahua_, SunnyGarden, Miguel și alți 12 apreciază asta.
  12. SkumpikaNina

    SkumpikaNina Maestru forum

    Deci aseara am spus ca ma opresc :D:D:D si azi m-a mancat tastatura si am mai "clik-at" pentru 2 "bilete" de tren :D:D Si -s-au intors cu nasul plin de parfum:D:D ..deci inca o parfumerie de care ma bucur :inlove: Mai am un bilet nerazuit pe teren si peste doua ore aflu numerele castigatoare:D..... si poate ma mai razgandesc in 16 ore.... cine stie cu ce mai vine nenea nasul:p Poftiti in vagoane cu incredere ....... trenul pleaca de la linia 5xD:D 1250 biletul...ieftin:D

    Edit: .....xD Moara de confectii.... si inca un bilet de razuit ... revin cu edit 2 :D.....sigur am parfumerie.....zic eu xD
     
    Modificat ultima dată: 16 Mai 2015
    _Chihuahua_, SunnyGarden, Miguel și alți 16 apreciază asta.
  13. maxxy

    maxxy Rutinat

    După lupte seculare în sfârșit a apărut și la mine parfumeria, sper sa mai obțin încă una :) BAFTA !
     
    _Chihuahua_, SunnyGarden, Miguel și alți 17 apreciază asta.
  14. yonelaa

    yonelaa Novice forum

    BUNA tuturor am citit parerile si opinile la majoritatea si pot sa zic ca multi au dreptate alti nu dar nu dau nume sau alte treburi ca nu vreau sa incalc regulamentu pot sa zic ca am ascultat sfatul unui fermie si din 14 incercari am primit : 2x bibieri , laptarie galbena , frizerie angora dar nu mai stiu de care , cultura trufe galbe , statie pene portocaliu laptarie capre portocaliu , mixter culori portocaliu , atelier ciori portocaliu , adapost caini, sciena elani , moara confecti si 2x parfumeri mai am 3 de pus si poate mai fac citeva daca mai am timp dar pina acum pot sa zic ca sunt super multumit bafta tuturor
     
    _Chihuahua_, SunnyGarden, Miguel și alți 11 apreciază asta.
  15. Aleksa

    Aleksa Pretendent

    In sfarsit am obtinut parfumeria, nu m-am lasat.. :music:pana nu am obtinut-o!!!
     
    _Chihuahua_, yonelaa, SunnyGarden și alți 18 apreciază asta.
  16. maxxy

    maxxy Rutinat

    Bună tuturor s-a întâmplat ceva aseară nu știu ce și nici numa interesează dar vreau sa va spun ca mi-a mai ieșit o parfumerie acum dimineață, m-am mai calmat un pic :) bafta va doresc și vouă, și o duminică plăcută!
     
    _Chihuahua_, yonelaa, SunnyGarden și alți 15 apreciază asta.
  17. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Felicitari!!!.Aseara m-a mincat palma si am facut totusi 2 misterioase pe care le-am recoltat dimineata;si la mine s-a intimplat ceva,stiu ce,ca am avut o surpriza mare:un cotet gaini galben si un cotet iepuri galben.Ma felicit din toata inima;bine ca acum ma maninca picioarele ca sa o tai la plimbare.Succes norocosilor!
     
    _Chihuahua_, yonelaa, SunnyGarden și alți 16 apreciază asta.
  18. ghidus1954

    ghidus1954 Novice forum

    m-ar interesa daca dupa incheierea timpului pt reciclarea adaposturilor la eventul san gigantica express, putem sa punem pe pajiste adaposturile obtinute prin reciclare, multumesc!
     
    SunnyGarden, Miguel, mara62 și alți 3 apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Le poti amplasa oricand.
     
    Miguel, mara62, matusam şi o altă persoană apreciază asta.
  20. Lorelei

    Lorelei Junior Expert

    Ultimile rezultate: dupa cainii portocalii pe care i-am pus ieri (rezultat biberi++), am pus un vagon cu biberi si lilieci (rezultat caine) si ultimul - din mausolee galbene si adapost insula (rezultat un glorios atelier galben de vaci). Pe al treilea l-am pus ca sa nu aiba biberii sau cainii ultimul cuvant de spus la acest event, pe ferma mea :).

    La final de event, pot sa spun ca am consumat toate cele 25 de mausolee galbene pe care aveam in Inventar, toate cele 18 ateliere insula construite cu acest prilej, doar ca sa nu cred ca nu am incercat toate retetele prezentate, plus extrem de multe adaposturi misterioase din inventar. Rezultatele notabile - o parfumerie si o scena de elani - au iesit doar alaltaieri, printr-o magnifica exceptie. Moara de confectii tot nu am, dar e irelevant - nici nu am remarcat ca se cereau produsele ei la noul event, aveam destule in stoc si sunt deja pe piata la preturi rezonabile, de mult timp.
    In concluzie, la acest event am facut parte dintre ghinionisti. Nu dintre marii ghinionisti, fiindca am totusi o parfumerie. La efort egal, altii nu au avut, din pacate, aceasta sansa. La alte eventuri am facut parte dintre norocosii editiei respective. La cel care a contat pentru mine cel mai mult - cel cu copacii de mamudele - unde nu se gasesc produsele la piata :), am fost printre marii norocosi. Poate functioneaza un algoritm, sau poate doar legea compensatiei.
    Astept cu placere noul event de acest gen, cu speranta in legea compensatiei.
    Bafta celor care mai lucreaza pe ultima suta de metri!
     
    _Chihuahua_, yonelaa, SunnyGarden și alți 11 apreciază asta.