Ce as face cu...?

Discuție în 'Jocuri de forum' creată de veve47, 27 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. mimi***

    mimi*** Maniac forum

    L-as intreba daca s-a ratacit sau a venit doar in vizita........

    Ce ai face daca cineva te-ar provoca sa bei oua crude?
     
    adrianapatran, mereu_eu, roliana57 și alți 14 apreciază asta.
  2. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Nu as face asta,dar le pastrez pentru Ingrid sa isi regleze vocea la urmatorul spectacol.
    Ce ai face daca vin la tine si te rog sa imi dai cu imprumut un sirop de ciocolata?
     
  3. dadan

    dadan Împărat forum

    Ti-l ofer cu drag!

    Ce ai face daca ar trebui sa ii tot canti in struna sefului(desi este obositor ,seful!)doar pt ca sa te lase in pace sa faci ce vrei tu pt ca locul de munca si ceea ce faci iti place ft mult?
     
  4. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Nu stiu:oops:, grea intrebare ,cel mai probabil atata timp cat imi ofera posibiliatea sa-mi desfasor activitatea asa cum imi place mie, i-as trece cu vederea chestia cu 'obositor', avand in vedere ca sefi sunt cam 'obositori'xD .
    Ce ai face daca nu poti face un event din motive independente de vointa ta si totusi iti doresti foarte mult sa-l faci?
     
    adrianapatran, roliana57, adria2 și alți 12 apreciază asta.
  5. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Magii nu stiu sa fac, prieteni magicieni nu am, asa ca ce depinde de mine fac. Iubire mare farmerama asta, dar mai exista cate un "dar" uneori. ;)

    Ce faci cand spui ceva si se intelege altceva? :p
     
    mimi***, adrianapatran, roliana57 și alți 12 apreciază asta.
  6. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Mi sa mai intimplat ,de regula e foarte greu sa iti convingi interlocutorul ca de fapt tu ai zis altceva.

    Ce faci cind ai stat la coada sa cumperi ceva ai ajuns in fata si realizezi ca portofelul e acasa in cealalta haina ?
     
    mariuta48, adrianapatran, mereu_eu și alți 14 apreciază asta.
  7. ibike123

    ibike123 Începător forum

    l-asi admira toata ziua
    ce ai face daca ar fii doar noapte??
     
    mimi***, adrianapatran, roliana57 și alți 9 apreciază asta.
  8. teasteptlacotitura

    teasteptlacotitura Pretendent

    As face eu din noapte zi ! Ce ai face daca in curtea ta a venit un catel mic ,sta de o saptamana si nu stii al cui e ?Am deja un catel ,amandoi s-au imprietenit ,se joaca impreuna ,mananca impreuna si nu ma lasa inima sa-l duc la adapost !Voi ce ati face in locul meu ?
     
    mariuta48, adrianapatran, roliana57 și alți 10 apreciază asta.
  9. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    In principiu as cauta sa aflu cine l-a pierdut, dar daca timp de o saptamana nu l-a cautat nimeni si nu e nici de rasa pura, se poate sa fie abandonat. Eu una l-as pastra, dar totusi m-as mai interesa prin imprejurimi sa vad daca nu plange cineva dupa el. Iubesc cainii foarte mult si nu as suporta sa-mi ia altcineva catelul. Dar nici nu as abandona un puiut lasat de altii pe drumuri.Unde mananca unul sigur exista hrana pentru doi.

    Ce ai face cu un mosor ?
     
    mariuta48, mimi***, adrianapatran și alți 11 apreciază asta.
  10. matusam

    matusam Legendă vie

    Inalt un zmeu.

    Ce ai face daca ai fi bolnav grav si toti cei pe care ai conta dispar rapid din jurul tau?
     
    Viziune, mariuta48, mimi*** și alți 13 apreciază asta.
  11. stoiantudorel

    stoiantudorel Comandant forum

    A-si cauta sa imi fac alti prieteni si a le arata fostilor prieteni ca nu am murit ci nu sunt ca ei,dar viata nu e asa cum o vrem toti si decat o suta de priteni falsi mai bine zece si adevarati...si ar fi multe de argumentat dar aici ma opresc si spun tinetiva prieteni aproape maine puteti fi voi!!!!!!!!!!!!!

    Ce ai face daca ai primi 2 bilete la ce mai tare concert din orasul ta si tu in aca zi iesti plecat in concediu?
     
    mariuta48, mimi***, popescudana42 și alți 13 apreciază asta.
  12. adria2

    adria2 Maniac forum

    Te caut si ti le daruiesc :D
    Ce ai face daca ai fi prins/a cu minciuna ? :D
     
  13. George9292

    George9292 Mare-maestru forum

    Asta e recunosc,o minciuna recunoscuta esti iertat pe jumatate.
    Ce ai face daca vrei sa iti cumperi un catel iar ai tai nu iti da voie?
     
    mariuta48, mimi***, popescudana42 și alți 11 apreciază asta.
  14. EVE.violetta

    EVE.violetta Legendă vie

    Nu-mi cumpar. Un caine nu este o jucarie.

    Ce ai face cu 500 SH?
     
    mariuta48, mimi***, popescudana42 și alți 8 apreciază asta.
  15. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    As finaliza eventul !Pun pariu ca ai facut cel putin o data o omleta !
     
    mariuta48, mimi***, adrianapatran și alți 6 apreciază asta.
  16. maimutica

    maimutica Ambasador forum

    Da am facut .

    Ce ai face daca un vecin(a) ti-ar spune ca iti ofera ferma pe care o are cadou ?
     
    mariuta48, mimi***, adrianapatran și alți 6 apreciază asta.
  17. deea_rebella

    deea_rebella Rutinat

    Am o ferma si nu am timp pentru ea decat foarte putin,asa ca doua ferme nu pot face fata.Refuz politicos cadoul.
    Ce ai face cand trebuie urgent sa pleci si tu zaci in pat datorita unei raceli foarte puternice?
     
  18. mereu_eu

    mereu_eu Expert forum

    Stau acasa.
    Ce ai face cu 5000 de oua ?
     
    stoiantudorel, mariuta48, mimi*** și alți 7 apreciază asta.
  19. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Hrana pentru broscute ...in principal..
    Ce ai face daca cineva ti-ar oferi pe "ferma" 1000 E:D
     
  20. adrianapatran

    adrianapatran Comisar forum

    L-as intreba daca a batut vantul in zona si nu are toata tigla pe casa... :) clar nu as vinde-o.

    Ce ai face daca esti soacra /socru mic/a la nunta ,si nu te poti implica prea mult ??:D
     
    EVE.violetta, stoiantudorel, matusam și alți 7 apreciază asta.