Feedback Ce recompense frecvente considerați că trebuie îmbunătățite?

Discuție în 'Păreri despre joc' creată de k0, 20 Ian 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Care din recompensele frecvente considerați că trebuie îmbunătățite?

Sondaj închis pe 24 Ian 2015.
  1. PE - Punctele de experiență

    5 vot(uri)
    3,2%
  2. PET - Punctele de experiență tropicale

    85 vot(uri)
    55,2%
  3. GG - Gologanii

    17 vot(uri)
    11,0%
  4. Itemii

    6 vot(uri)
    3,9%
  5. Liniile de vrej

    12 vot(uri)
    7,8%
  6. Abțibildurile

    0 vot(uri)
    0,0%
  7. Altele (precizați care)

    29 vot(uri)
    18,8%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Continuăm seria de sondaje cu această întrebare care face referire la recompensele primite în cadrul evenimentelor sau sarcinilor de la Cooperativă. Vă rugăm să vă exprimați opinia alegând la sondaj răspunsul care vi se pare cel mai potrivit și să utilizați opțiunea de a posta doar dacă aveți ceva important de adăugat, și, în cazul sondajului actual, pentru a specifica la care recompense faceți referire.

    Întrebarea săptămânii, precum și variantele de răspuns pot fi găsite mai sus. Sondajul se va încheia vineri în jurul orei 19.

    Mulțumim!
     
    Modificat ultima dată: 20 Ian 2015
    MicuNicu, donnadmn, _Chihuahua_ și alți 4 apreciază asta.
  2. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna seara,
    Am votat "altele" pentru ca, personal, imi plac recompensele utile si rare.
    Mi-as dori sa putem castiga cate un pom din fiecare (cei rari si cei xxl, bine-nteles functie de nivel pe care il avem)
    De asemenea mi-as dori sa otinem si cate un adapost rar si colorat (roz daca se poate :)) si binenteles ateliere colorate.
    Mi-a placut foste mult ca s-a putut castiga atelierul de cratite roz la misiunea de la cooperativa.
    Nu sunt de acord cu premiile care se pot vinde la piata (gen produse mestesugaresti sau septel)pentru ca acestea dau stocurile (si implict resursele) noastre peste cap.
    Cu respect ...
     
    donnadmn, Ursoaica, ~Sunshine și alți 10 apreciază asta.
  3. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna seara,

    Am vazut modificarile facute si imi cer scuze de greseala facuta.
    Dar sa revin la subiect.
    Ce imi doresc ca recompensa în cadrul evenimentelor sau sarcinilor de la Cooperativă.
    Procente mai mari si diferentiate, functie de nivelul de ferma, respectiv insula.
    Retete noi pentru produsele de mestesug.
    PET-uri. -Mi-am insusit termenul.-
    Itemi suplimentari liniilor de vrej, ca majoritatea sunt chiar frumoase si merita sa le avem si in parc.
    Cu respect, matusam
     
    MicuNicu, donnadmn, _Chihuahua_ și alți 14 apreciază asta.
  4. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    buna dimineata
    desi stiu ca aceste variante de raspuns sunt date pentru a vedea mai clar ce e mai urgent de regandit cred ca e cam vag raspunsul

    am votat altele deoarece mi-as dori ca la eventuri sa primim si ceva raritati ca de exemplu pet-urile- nu a mai fost de mult timp obtinut la un event un pet (doar cele achizitionate cu moneda reala), pomii sau animalele noi - asa cum am putut achizitiona acum adapostuile de cameleoni- am fost super incantata ca nu au fost introdusi cameleonii in cadrul unui event cu adaposturi misterioase si de ce nu si upgrade-urile celor existente in joc

    deasemenea punctele primite ca recompensa atat la liniile de vrej cat si la event , itemi etc ar trebui sa fie oferite in functie de nivelul fiecaruia caci sincer pe mine la nivelul 95 nu ma mai "incalzeste" un item care da 250 de pe sau pet pentru ca nu ma mai ajuta atat de mult cum il ajuta pe unul care are nivel 50

    cat despre liniile de vrej sincer cand erau mai putine parca le adunai cu mai mult drag chiar daca erau la intervale diferite dar acum cand au si unele recompense referitoare la micsorarea timpului, marirea numarului de puncte , etc parca nu ma mai incanta ca la inceput deoarece datorita timpului mare de activare a liniei pentru obtinerea bonusului trebuie sa faci cam multe calcule si fie pierzi bonusul fie pierzi din timp ca sa faci altceva pana poti lua bonusul plus ca eu personal ar trebui sa scriu pe hartie ca sa pot sti acum care ce ofera si la cat timp (ca sa pot aduna sau planta in functie de ele )de aceea cred ca ar fi mai utila o recompensa oferita la un timp mai scurt care pentru mine personal ar fi ideal undeva la 10 /20 ore ca sa poti avea timp sa aduni si in cazul in care intarzii 5 minute -sa nu fi nevoit sa sari o tura peste acel bonus
    si cred ca mai util ar fi la arbore niste rune noi legate de timpii si de punctele acumulate la recoltarea diverselor caci ce sa fac eu cu o linie de vrej pentru micsorarea timpului la animale sau ateliere pe care o pot activa la 10-15 ore daca nu am decat plante sau pomi pe ferma iar liniile de vrej sa ofere doar un anumit numar de puncte pentru insula sau ferma; si aici chiar as dori sa intreb pentru ce mai exista produsele metesugaresti daca liniile de vrej le preiau din sarcini caci ele au fost introduse initial pentru a mari spatiul de "etalare" a itemilor, pentru a putea beneficia de punctele oferite de itemii ce nu mai au loc in parc; sau de ce nu ne sunt oferite linii de vrej pe care sa putem aseza noi ce itemi dorim nu doar 2/3 itemi de la event ci cate 6 chiar 8 itemi sau mai multi si cu un bonus mai mare la timp mai scurt
    ar fi benefica o runa noua si pentru Howie ca sa nu ii mai plimbi de colo colo pe ferma dar care sa ofere posibilitatea bineinteles sa ii poti darui, schimba etc daca doresti
    deasemenea ar fi bine sa mai intre si pomii in atentia dumneavoastra in privinta timpului caci nu exista decat compostul pentru ei si pentru marirea punctelor ar fi ceva produse mestesugaresti
     
    donnadmn, _Chihuahua_, kris-ana80 și alți 6 apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Din pacate, ma vad nevoit sa amintesc jucatorilor urmatorul lucru: in acest sondaj este vorba doar despre recompensele de la misiuni de la Cooperativa si de la eventuri. De ce oare nu putem sa ne rezumam strict la acest lucru in sondaj? Scopul sondajului NU este de a se posta propuneri de implementari noi in joc, ci doar de a vota o varianta de raspuns in legatura cu premiile sau de a propune eventual premii noi, dar nu implementari in joc sau alte modificari ale jocului. Va multumim!
     
  6. Gogoasa

    Gogoasa Mare-maestru forum

    Salut,

    Eu as fi multumita foarte tare, daca la eventurile viitoare, se vor da ca premii Arborii nou introdusi - cei de pe Bahamarama, precum si cei din Ferma normala. Ar fi cadoul perfect pentru mine, ca nu ii am, si am cam ramas in urma cu ei... si nu cred ca sunt singura.
    La revedere
     
    MicuNicu, donnadmn, roliana57 și alți 18 apreciază asta.
  7. kris-ana80

    kris-ana80 Scriitor activ

    Mi-ar placea ca la eventuri sa se mai dea si mamudele din moment ce nu putem vizualiza filmulete. Sunt persoane care nu cumpara cu bani reali si le-ar prinde bine si cateva mamudele ca recompensa, asa cum se mai oferea in trecut. :)
     
    MicuNicu, donnadmn, Alexya75 și alți 13 apreciază asta.
  8. Ursoaica

    Ursoaica Mare-maestru forum

    Hello tuturor,

    In primul rind, ar fi minunat daca s-ar mai baga, fie ele si 2-3-4 unitati de MAMUDELE (asa cum a descris "kris-ana80"). Ar fi ceva care m-ar motiva si mai mult sa duc la final toate eventele.
     
    MicuNicu, donnadmn, AMMA72 și alți 10 apreciază asta.
  9. amalia2405

    amalia2405 Duce forum

    Buna Ziua ! As vrea ca din cind in cind sa se mai ofere si 1-2 banane aurii asa cum se ofera stelute,
     
    MicuNicu, donnadmn, Wing0797 și alți 10 apreciază asta.
  10. ardentlove

    ardentlove Talent de excepţie

    Ar fi frumos ca la fiecare event sa avem premii din toate, adica: banane aurii, pomii rari, stelute, compost super precum si adaposturile de Lupi, Broaste, Cocosi, Arici, Berze.
     
    MicuNicu, donnadmn, roliana57 și alți 13 apreciază asta.
  11. bondarul11

    bondarul11 Talent de excepţie

    Dupa parerea mea, cel mai nimerit premiu la evente, chiar si la misiunile din Cooperativa, ar fi ANIMALUTELE COLORATE. Si aici ma refer la cele de la Baby Boom. Mai ales cele care sunt printre ultimele, sa zicem asa, de la "nivelul 7" in sus. Cred ca ar fi multi fermieri multumiti cu aceste premii, care necesita si multe animale ca sa ajungi pina la cele de pe urma.
    Cu atit mai mult cu cit ni se cer la misiunile nou-introduse din Cooperativa, din aceste animalute.
    Numai bine
     
    MicuNicu, donnadmn, Alexya75 și alți 10 apreciază asta.
  12. _sirena

    _sirena Veteran Forum

    La eventuri mi-as dori sa primesc: mamudele (mai des), copaci definiti (dintre cei castigati din puieti misteriosi recenti), animale definite (dintre cele castigate din stolere recente), PET - uri, item/liniie de vrej cu surprize (septel, produse mestesugaresti), retete noi mestesugaresti.
     
    MicuNicu, Alexya75, matusam și alți 6 apreciază asta.
  13. llyillyi

    llyillyi Mare-maestru forum

    Ar fi binevenite printre recompense: mamudele, banane aurii, pet-uri, upgrade-uri puieti misteriosi si adaposturi misterioase.
     
    MicuNicu, donnadmn, Ursoaica și alți 4 apreciază asta.
  14. Lorelei

    Lorelei Junior Expert

    Am votat "altele". Din punctul meu de vedere, ar fi foarte atractive urmatoarele premii:
    -banane aurii pentru eventurile si misiunile care au legatura cu insula
    -produse noi mestesugaresti, utile si atractive pentru produs sau pentru cumparat la piata
    -stolere si puieti
    -foarte interesanta ar fi si introducerea unui premiu complet nou, de genul unui cupon de 1 ora de slot suplimentar de diamant sau aur, similar cupoanelor de combina.
     
    Modificat ultima dată: 21 Ian 2015
    MicuNicu, donnadmn, megastar_58 și alți 4 apreciază asta.
  15. petcu_cos

    petcu_cos Expert forum

    Am votat ''altele''.mamudelele si bananele aurii cred ca ar fii binevenite oricine dar si upgrade-urile la pomi si adaposturi.
     
    MicuNicu, donnadmn și Ursoaica apreciază asta.
  16. logofatu69

    logofatu69 Scriitor în devenire

    am votat ''altele''.
    cupoane combina si mamudele as dori sa fie mai multe.
     
    MicuNicu, donnadmn și mariucuta apreciază asta.
  17. LadyAdy

    LadyAdy Novice forum

    Am votat <altele> deoarece cred ca ar fi frumos si util sa primim mai ales banane aurii, mamudele, retete mestesugaresti, cupoane combina, pomi si adaposturi rare, pe langa premiile obisnuite de SH, SC, GG, PE si PET. Am remarcat cu bucurie ca in ultimul timp cantitatea acestora din urma a crescut considerabil, fiind mult mai bine corelata cu dificultatea sarcinilor.
     
    MicuNicu, donnadmn, Ursoaica şi o altă persoană apreciază asta.
  18. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Multumim și închidem.
     
    MicuNicu, donnadmn, roliana57 și alți 2 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.