Feedback Ce tip de rune preferați?

Discuție în 'Păreri despre joc' creată de Chronos, 10 Mar 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce tip de rune preferați?

Sondaj închis pe 15 Mar 2015.
  1. Rune legate de reproducerea animalelor

    5 vot(uri)
    2,6%
  2. Rune legate de meșteșuguri

    1 vot(uri)
    0,5%
  3. Rune care să ofere mai mult spațiu

    111 vot(uri)
    58,1%
  4. Rune legate de Insula Bahamarama

    28 vot(uri)
    14,7%
  5. Rune care să ofere bonusuri

    18 vot(uri)
    9,4%
  6. Rune care să ofere diverse articole (pomi, adăposturi, itemi)

    9 vot(uri)
    4,7%
  7. Nu folosesc Arborele Înțelepciunii

    0 vot(uri)
    0,0%
  8. Imi plac toate tipurile de rune

    19 vot(uri)
    9,9%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Salutare dragi fermieri

    Proaspat iesit din cuptor, soseste sondajul acestei saptamani, unde va asteptam sa votati cu mare drag si determinare.


    Parerea voastra conteaza!
    Echipa voastra Farmerama!
     
    MicuNicu, trancesound, robert-adila și alți 7 apreciază asta.
  2. whiky

    whiky Novice forum

    Am votat pentru mai mult spatiu. Mi se pare ca o astfel de runa ar oferi un avantaj celor cu nivel mai mare si i-ar motiva pe cei mici. Nu ma gandesc neaparat la rune care sa ofere mult spatiu ci la unele care sa se deblocheze in trepte, de ex la prima treapata s-ar debloca spatiu pt 5 parcele mari, la urmatoarea pt 6 si tot asa.
     
    MicuNicu, DanaDor, trancesound și alți 9 apreciază asta.
  3. bobocvali11

    bobocvali11 Veteran Forum

    de preferat rune de sloturi suplimentare (diamant si aur ),cum s-a promis la introducerea sloturilor ca se vor avea in vedere ca pe viitor sa poata fi obtinute la arborele intelepciunii.



    nu am votat pentru spatiu deoarece in viitorul apropiat vom primi spatiu in bahamarama-insula de corali.mai astept promisiunea pentru un spariu tip linie de vrej in care sa punem pomii probabil cu oreducere de recolta s-au timp mai mare la fe si pentru animale .
     
    Modificat ultima dată: 11 Mar 2015
    MicuNicu, trancesound, Ambra. și alți 9 apreciază asta.
  4. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna seara,

    E greu de ales, ca aproape toate runele sunt tentante. Si folositoare.
    Cu totii avem nevoie de spatiu ( in inventar tinem pomii, adaposturile si cumparam din piata fructe, animale, produse), dorim sa "inaintam" usor pe insula.
    Bonusurile sunt intotdeauna binevenite ( indiferent ca vorbim de PE, PET, animal reprodus si de ce nu, produse mestesugaresti )
    Am optat in cele din urma pentru Spatiu.
    Cu respect, matusam
     
    MicuNicu, blackspace77, trancesound și alți 9 apreciază asta.
  5. MIHAELA57

    MIHAELA57 Începător forum

    Doresc la fel ca ceilalti mai mult spatiu, desi la fel de mult as dori bonusuri sau alte facilitati. Oricum eu va multumesc pentru interesul pe care il manifestati. Cu respect si seara buna va doreste BOBO1506.
     
    DanaDor, trancesound, Ambra. și alți 9 apreciază asta.
  6. Alex[N.A.A]

    Alex[N.A.A] Novice forum

    Chiar daca am doar level 47, am votat pentru "Rune care sa ofere mai mult spatiu" si le dau dreptate celor cu level inaintat, le-ar trebui mai mult spatiu.
     
    DanaDor, trancesound, Ambra. și alți 9 apreciază asta.
  7. SunnyGarden

    SunnyGarden Profesionist forum

    Buna seara,
    Nu sunt sigura ca mai mult spatiu ar fi in interesul nostru, asta ar insemna mai multa "munca" si mai mult timp pentru a culege mai multe terenuri, eu as prefera ceva comasat, adica un teren sau o parte dintr-un teren din cele existente sa se poata debloca asa cum considera dezvoltatorul (cu MM, gg, stelute, banane, etc.) unde sa putem pune un anumit nr. de pomi, adaposturi sau ateliere unul peste altul. Am votat rune care sa ofere mai mult spatiu, deocamdata de asta am eu nevoie. Felicitari pentru feedback, intotdeauna il astept cu nerabdare. Toate cele bune !
     
    MicuNicu, trancesound, Ambra. și alți 9 apreciază asta.
  8. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    nu stiu daca mai mult spatiu este in interesul nostru caci automat la eventuri vor fi cerinte mult mai mari asa cum s-a intamplat la introducerea mestesugurilor cand de la 5000 de plante s-a ajuns la 15 0000 si atunci ar fi si mai mult de munca ceea ce implica un timp mai mare petrecut la calculator iar cele 10 minute la bufnite nu ar fi de ajuns pentru a aduna o singura data de pe toate terenurile
    am votat pentru bonusuri care sper ca se refera la puncte exp ferma si insula , timpi, howie etc pentru ca fata de vrej unde trebuie sa le activezi o data la un anumit timp si sa tot duci grija lui runa o data deblocata e acolo si nu ii mai duci grija ca te-ai grabit si ai adunat bonusul sau ai adunat recolta inaintea bonusului
     
    MicuNicu, ioanagirl94, stef85600 și alți 11 apreciază asta.
  9. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna seara.
    Subscriu si eu la ideea de a avea o runa de bonusuri (peturi).
    Culegerea peturilor/liniilor de vrej (care ofera PE) devine din ce in ce mai obositoare.
    Rar se intampla sa reusesc sa-mi aduc aminte de toate si sa le culeg pe toate.
    Desi m-am luptat sa le obtin acum am ajuns sa nu mai stiu care pe unde e si ce ofera.
    Cred ca s-ar putea concepe o runa in care sa introducem aceste peturi/linii de vrej si astfel sa le putem culege pe toate mult mai rapid si de a le vedea pe toate intr-un singur loc. Plimbatul pe 6 terenuri + vrej duce in peste 50 % din cazuri la neactivarea unui pet (explicatia fiind ca iesim prea repede de pe acel teren) iar daca mai dam si refresh si verificam din nou cele 6 terenuri timpul de 10 minute devine insuficient (chiar si in cazul in care avem combina activa). Este o adevarata cursa contra cronometru culegerea peturilor si a fermei.
    Sper in continuare sa se rezolve cumva cumularea peturilor.
    Felicitari pentru sondaje si chiar ma bucur ca se tine cont (sper cel putin :)) si de parerea noastra.
    Cu respect ...
     
  10. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    iddea Fabinicai este interesanta dar nu cred ca va prinde contur la dezvoltatori...dorinta noastra a jucatorilor este evidenta..aceea de a avea cat mai multe bonusuri...si cum zice Fabinica...le avem si nu mai stim pe unde le avem....problema cu pet-urile amplasate pe terenuri diferite provenite din restrictia de a nu amplasa mai multe pet-uri similare pe acelasi teren poate avea o rezolvare ...numai daca dezvoltatorii doresc acest lucru........problema cu pet-urile nu este a dezvoltatorilor ci a noastra..vrem bonusuri multe si trebuie sa suportam si consecintele negative ...asta e......ca rune mizez in continuare pe sloturile de aur ....pe spatiu in viitorul mai indepartat ..... cred ca mai este loc si la moara de un 5 - 10 %.....reducere de timp de productie....se pot inventa multe dar important este sa fie intr-un echilibru.......revin...cu cat detinem mai multe pet-uri care ofera bonusuri cu atat mai mult trebuie sa ne asiguram recoltatorul ...... altfel apar frustrari....
     
    Modificat ultima dată: 11 Mar 2015
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara!

    Timpul alocat sondajului nostru s-a terminat.

    Multumim tuturor pentru feedback-ul oferit.


    O seara frumoasa


    Inchidem!
     
    MicuNicu apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.