Feedback Client downloadabil

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 9 Dec 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest client de joc?

Sondaj închis pe 7 Ian 2021.
  1. Îmi place

    18,3%
  2. Mi-e indiferent

    2,0%
  3. Nu-mi place

    79,7%
  1. paulici_01

    paulici_01 Conte forum

    Si in dimineata asta face la fel :(
     
    donnadmn, Criselt, dulcica1970 și alți 3 apreciază asta.
  2. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Ceva se intampla si nu de bine.Pe Unity se blocheaza des si trebuie sa iesi si sa intri de fiecare data iar,pe client iese singur.Mi-au trebuit cam 2 ore sa pot recolta,deja sunt cam disperata ca pierd prea mult timp si gresesc mai des in aceste conditii.

    Da,Tchupy eu am facut tot ce spui tu.Problemele astea sunt doar de ieri si din pacate se continua si azi deci s-a intamplat ceva in acest interval............
     
    Modificat ultima dată: 5 Mar 2021
    Criselt, paulici_01, vlad2vlad și alți 4 apreciază asta.
  3. tchupy

    tchupy Analist forum

    Pentru cei care au probleme cu unity sau clientul, si nu s-a anuntat vreo problema cu ele, verificati inainte nivelul de ocupare al memoriei si procesorului de la calculator, precum si pe cat se poate nivelul liniei de internet personale, si clientul si unity sunt mult mai sensibile la asta fata de flash.

    Edit:
    Am testat si intr-adevar la aproximativ 5-10 minute clientul nu mai comunica cu serverele de joc. Este de preferat un "F5" cam la 4-5 minute, pana se remediaza.
     
    Modificat ultima dată: 5 Mar 2021
    Criselt, Carolll72, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  4. zuzuviorel

    zuzuviorel Novice forum

    pana ieri a mers bine cu acelas calculator si cu acelas internet si de ieri dupa amiaza se blocheaza mereu
     
    donnadmn, Criselt, Carolll72 și alți 8 apreciază asta.
  5. tchupy

    tchupy Analist forum

    Nu este neaparat o solutie OK dar merge in lipsa de altceva. Dupa recoltare pet-uri, te intorci pe pajistea principala dai "F5" si dupa reincarcare mergi iar in parc.
     
    Criselt, davidsiirina08, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  6. derby54

    derby54 Veteran Forum

    si la mine merge foarte rau de ieri , pina acum nu prea am avut probleme se blocheaza dupa aproximativ 2 terenuri recoltate si iar trebuie sa iei de la capat poate sint ceva probleme de care nu stim inca si deja se lucreaza la ele.sper:D:D:D
     
    donnadmn, Carolll72, davidsiirina08 și alți 7 apreciază asta.
  7. SidTheKid

    SidTheKid Locuitor permanent

    Numai la mine merge greu clientul?
     
    CLAUDIU_T, donnadmn, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  8. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    La mine merge greu si clientulsi unity se incarca 100% si asa ramane,trebuie sa ma loghez dinou.
     
    CLAUDIU_T, donnadmn, davidsiirina08 și alți 8 apreciază asta.
  9. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Nu stiu daca doar la mine, dar dupa ultimul update, nu mai raspunde la refresh (F5).
     
    Criselt, -iulia1992-, lucinela1955 și alți 7 apreciază asta.
  10. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Si la mine se intampla la fel! Tot pe client, trageam la roata si s-a intepenit, a trebuit sa inchid si sa reintru...
     
    Criselt, -iulia1992-, lucinela1955 și alți 6 apreciază asta.
  11. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Nici la mine nu funcționează tasta F5!
     
    ani.vajai, donnadmn, geta57 și alți 9 apreciază asta.
  12. geta57

    geta57 Rutinat

    Nici tasta Ctrl nu mai funcționează la amplasarea mai multor obiecte pe teren. Am apăsat tasta pt fiecare pom pe care l-am pus. Nu este deloc ok.
     
    ani.vajai, MicuNicu, davidsiirina08 și alți 7 apreciază asta.
  13. popik70

    popik70 General forum

    Buna ziua . Nici pe acest client nu functioneaza jocul. De 40 minute incerc sa culeg si nu am reusit decat liniile de vrej. Se duc bonusurile. Este enervant. Trebuie sa iesi si sa intri iar pe joc de ,, n '' ori. >:(
     
    paulici_01, Criselt, davidsiirina08 și alți 8 apreciază asta.
  14. kami12.

    kami12. Pretendent

    Eu nu pot să culeg decât cu recoltatorul.Dacă încerc manual îmi rămân plantele pe teren(și după refresh sunt tot acolo).Tasta F5 funcționează,slavă Domnului,pentru că doar cu refresh la fiecare pas reușesc să culeg și să plantez.
     
    paulici_01, ani.vajai, Criselt și alți 5 apreciază asta.
  15. 01ruxi01

    01ruxi01 Pretendent

    azi nu am putut recolta cu recoltatorul deloc nu se intampla nimic doar apare floricica si sta tot asa ,daca ies din joc si intru iar acolo unde am vrut sa recoltez e deja recoltat dar numai dupa ce ies din joc si intru iar pot recolta peste tot in ferma,cand vreau sa merg prin ferma nu mai reusesc stau tot cu floricica dupa mine.....ce trebuie facut in acest caz ca sa pot continua jocul la modul normal cum a fost pana azi.
     
    paulici_01, malagambafane, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  16. Crocodilul

    Crocodilul Novice forum

    Salutare,

    De ce se deschide o fereastră (tab) în browser după ce închid ferma în Unity ?

    Am ultima versiune de Mozilla Firefox.
     
    malagambafane, paulici_01, Criselt și alți 2 apreciază asta.
  17. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Nu stiu sa iti spun motivul, dar cred ca la toata lumea e asa, la fel la mine se deschide tab in Opera.
     
    malagambafane, paulici_01, Criselt și alți 2 apreciază asta.
  18. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pentru cine foloseste clientul, sa inchida de la "x"-ul de sus, ca si cand ar inchide fereastra browserului- ca de fapt asta e clientul, un browser mai bine integrat, si atunci nu se mai deschide nimic!
    Daca se inchide jocul (pe client) din optiunea de inchidere a jocului, apare intradevar fereastra care te anunta ca te-ai deconectat, in browserul pe care l-ai setat ca default!
     
    malagambafane, paulici_01, Criselt și alți 4 apreciază asta.
  19. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    E bine de stiut, multumesc !
    E drept ca la mine ramane laptopul pe modul "sleep" si atunci se deconecteaza automat cateodata si nu am putut face legatura intre ele:)