Feedback Client downloadabil

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 9 Dec 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest client de joc?

Sondaj închis pe 7 Ian 2021.
  1. Îmi place

    18,3%
  2. Mi-e indiferent

    2,0%
  3. Nu-mi place

    79,7%
  1. aida59

    aida59 Maestru forum

    va rog frumos poate ati gasit o posibilitate de a aduna din parc sau din celelalte campuri item de sus? am un item pt miere si nu pot sa il adun dar nici sa il mut. Va multumesc mult
     
    giuly1969, paulici_01, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  2. SidTheKid

    SidTheKid Locuitor permanent

    Si eu patesc cand vreau sa-l culeg manual, item sau pom, se afiseaza fereastra peste el si nu il poti lua.
    PS: Hai c-am gasit o metoda, duci cursorul mai sus si vii repede pe item sau pom.
     
    Modificat ultima dată: 24 Ian 2021
    giuly1969, GERAMA, bumbaca și alți 5 apreciază asta.
  3. popik70

    popik70 General forum

    De cand s-a facut ultimul upgrade nu mai functioneaza mai deloc. De pe la ora 16 incerc sa culeg terenurile si abia am reusit cateva. Se blocheaza mereu si trebuie sa inchid jocul apoi sa intru . Daca reusesc sa culeg , bine , daca nu , trebuie sa ies iar , etc. De eventuri nici nu poate fi vb. Iar se duc bonusurile de la vrej si tichetul combina , pe apa sambetei.:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
     
    luciana1949, giuly1969, bmw123bmw și alți 12 apreciază asta.
  4. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    La mine merge mai rău decât înainte.
    Nu reușesc să accesez funcțiile de la brutărie.
    E enervant să tot ies din joc și iar să intru și tot nu se rezolvă situația.
    E enervant!
     
    giuly1969, bmw123bmw, maitrey_york și alți 12 apreciază asta.
  5. tchupy

    tchupy Analist forum

    Mergi in meniul setari joc - setari avansate, si bifeaza "on" optiunea "afisaza informatii la clic" , salveaza si va merge.
     
    bmw123bmw, MicuNicu, SidTheKid și alți 5 apreciază asta.
  6. oltencutza

    oltencutza Scriitor în devenire

    neata,a gasit cineva o solutie in a dezactiva animatiile la pet-uri?...la mine e o mare nebunie pe terenul de joaca
     
    giuly1969, maitrey_york, 18miha18 și alți 8 apreciază asta.
  7. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Buna
    Pai nu se activeaza/dezactiveaza din setarile standard?
    Apare acolo "animatii" si tu dai sa bifezi off.
     
    giuly1969, bmw123bmw, Ade-Leona și alți 8 apreciază asta.
  8. oltencutza

    oltencutza Scriitor în devenire

    am incercat acolo dar nu merge, ma gandeam ca ezista o alta posibilitate
     
    giuly1969, bmw123bmw, maitrey_york și alți 7 apreciază asta.
  9. Nemo

    Nemo Forum Moderator Team Farmerama RO


    Bună ziua,
    Dacă citești discuțiile anterioare, vei avea suficiente informații despre drop de la ceilalți fermieri, unii finaliști de event.
    În ceea ce privește selectarea - după nivel, cantitate, A-Z, randament, număr de PE, durată - opțiunea există și o poți selecta din funcțiile Combinei/recoltator.
    Succes!

    [​IMG]
     
    bmw123bmw, amy46, MaryOTool și alți 7 apreciază asta.
  10. Nicu_10

    Nicu_10 Novice forum

    Va multumesc pentru raspuns, dar nu am fost inteles, selectia RANDAMENT, nu selecteaza corect, mai precis la mine apare sparanghelul 8 ore / 48 PE, iar busuiocul sau arpagicul 7.50 / 480 PE, respectiv 5 ore / 264 PE, cel putim acum cand am activat bonusurile pentru a obtine dropul ( dar slabe sanse) aceste plante cu randament timp/PE sunt pe undeva prin pagina 2. Mai precis in trecut, cand selectam randament, plantele afisau corect raportul timp-PE, acum functia (RANDAMENT) este inutila.
    Va mai rog ceva - tastele nu mai functioneaza, ESC, ENTER, deci puteam sa confirmam o tranzactie cu tasta ENTER sau ESC, acum pauza, va rog, avem nevoie si de tastatura. Stiu si inteleg ca se fac eforturi pentru ca acest joc, care nu este agresiv, si acceptat pentru copii, sa functioneze bine, dar nu se mai ridica la parametrii cu care am fost obisnuiti pana la 31 decembrie. Dumneavoastra sunte-ti reprezentantul nostru, si am primit acceptul sa mentionam deficientele constatate pentru a pute fi luate in calcul.
    Va rog, sa ma intelegeti, nu sunt GIGI CONTRA, dar problemele mentionate sunt reale, iar daca nu sunt variante de remediere, inteleg si mergem mai departe. Va rog sa nu va suparati, si sa ma blocati, iar daca am deranjat va rog, sterge-ti acest mesaj. Cu respect, un jucator care va apreciaza si va doresc O SEARA BUNA!
    PS: eu folosesc STANDALONE CLIENT, aici am problemele mentionate cu randamentul si tastele.
     
    amyy49, davidsiirina08, bmw123bmw și alți 15 apreciază asta.
  11. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Am mutat postarile aici, unde le este locul.

    In acest caz, ca stii ca se fac eforturi, nu ramane decat sa avem putintica rabdare. Dupa cum am mai spus, este aproape imposibil sa se rezolve intr-un an-doi ce s-a realizat in 30. Important este ca se fac pasi mari inainte.
     
    -george39-, bmw123bmw, SidTheKid și alți 7 apreciază asta.
  12. derby54

    derby54 Veteran Forum

    buna ziua am nevoie de un pic de ajutor va rog cum se curata cache si cookies in clientul downladabil multumesc
     
    robert-adila, Adynicolae, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  13. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cu un restart sau în cazuri grave (și rare), cu reinstalare.
     
    SidTheKid, giuly1969, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.
  14. DDA7386

    DDA7386 Începător forum

    Eu abia am instalat clientul downladabil, dar se blocheaza si/sau se inchide singur la cateva secunde dupa ce se incarca jocul. Ceva idei/solutii?
     
    MicuNicu, -katnik-, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  15. mona_is

    mona_is Novice forum

    La fel face si Unity. De fapt clientul download-abil este forma executabila a variantei Unity !
     
    MicuNicu, -katnik-, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  16. SidTheKid

    SidTheKid Locuitor permanent

    Mda, clientul e efectiv un dezastru in seara asta, dupa maxim 2 min se blocheaza si trebuie sa iesi si sa intri iar.
     
    MicuNicu, -katnik-, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  17. robert-adila

    robert-adila Locuitor permanent

    Aceasi problema si la mine de 3 ore.L am reinstalat de 3 ori in 3 ore!
     
    CLAUDIU_T, MicuNicu, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  18. gicahrean

    gicahrean Scriitor în devenire

    Si la mine la fel
     
    MicuNicu, -katnik-, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  19. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Inca de aseara mie imi merge maxim 5 minute apoi se blocheaza , ies pe urma intru inapoi iar mai merge cateva minute.
     
    CLAUDIU_T, MicuNicu, derby54 și alți 6 apreciază asta.
  20. koko1919

    koko1919 Începător forum

    si la mine la fel
     
    donnadmn, Criselt, MicuNicu și alți 3 apreciază asta.