Feedback Colorează ferma

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 10 Feb 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 27 Feb 2022.
  1. Îmi place

    88,3%
  2. Îmi este indiferent

    6,4%
  3. Nu-mi place

    5,3%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Colorează ferma. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
  2. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Votul meu este unul pozitiv. Sper sa nu ma iau cu altele intr-unul din week-end-uri si sa ratez misiunile.

    P.S: Judecand dupa nume si perioada in care are loc eventul, am crezut ca @zeepinkstar va primi ferma roz pe care si-o doreste :(
     
    rjean777, tcmxxl1975, cp58 și alți 11 apreciază asta.
  3. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    750 SH in 3 saptamani! Cam scump eventul pentru 6 cutii de bonusuri... Restul premiilor pentru mine nu sunt interesante. Mai am timp sa ma gandesc daca merita. Vot indiferent.
    Si marmota invelea ciocolata... :)
     
  4. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Of, crezi ca mie nu mi-a stat inima in loc cand am vazut? Tocmai ce am cumparat ieri designul.
    Eu asteptam la Indragostiti, ca stiam ca a fost un precedent prin 2017. Acum e rezolvat, am ferma roz, sa vii la o cafea xD.

    Mie imi plac misiunile de weekend (cand nu uit de ele), dar asta mi se pare foarte costisitor... trebuie sa imi fac niste calcule.
     
    davidsiirina08, tcmxxl1975, cp58 și alți 12 apreciază asta.
  5. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Mie nu mi se pare multa SH in 3 saptamini;imi amintesc ca au fost eventuri care au necesitat peste 600 SH,unul...In 3 saptamini,mai pica dintr-o cutie,mai pica la roata,mai iei de la Shop,mai iei de la vreo misiune...o rezolvi cumva.Important ca este si baby boom...Pentru mine,interesanta este linia de vrej,desi in ultimul timp au timpi de maturare 40-60-100 ore,nu prea mai am rabdare sa stau sa le tot socotesc,sa le aleg,sa-mi fac vreo strategie de recoltare;le recoltez la gramada..si lazile de bonus,sper sa nu iau numai bonusuri ptr PE-PET...Vot pozitiv..
     
    rjean777, tcmxxl1975, cp58 și alți 11 apreciază asta.
  6. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Drop de event

    [​IMG]
    Insignă mamifere
    Acesta se va obține doar prin intermediul reproducerii, câte una pentru fiecare reproducere a mamiferelor, dar cu șanse mici de apariție a încă unuia.

    Fiecare insignă amfibieni rămasă în Șură la finalul eventului va fi transformată în 29 PE și 20 GG.

    Drop de event

    [​IMG]
    Insignă pești
    Acesta se va obține doar prin intermediul reproducerii, câte una pentru fiecare reproducere a peștilor, dar cu șanse mici de apariție a încă unuia.

    Fiecare insignă artropode rămasă în Șură la finalul eventului va fi transformată în 29 PE și 20 GG.

    Pana la urma avem mamifere sau amfibieni? Pesti sau artropode? Ca nu mi-e clar ce trebuie sa reproduc si ce trebuie sa donez ca apare ,,contravaloare animale" la toate cele 3 misiuni...

     
    tcmxxl1975, cp58, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  7. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Conform altor ghiduri - Mamifere si Pesti. Cat despre "contravaloare animale", din ce inteleg din FAQ-ul nostru si al altora, este vorba de animale in general nu de o anumita "specie".
     
    rjean777, tcmxxl1975, cp58 și alți 9 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Corect, intr-o luna de zile la mine se aduna cam 1500 SH, dar intrebarea era daca premiile oferite chiar merita 750 SH.
     
    rjean777, tcmxxl1975, -Abramburica- și alți 11 apreciază asta.
  9. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Pentru prima saptamana avem BB!
     
    rjean777, tcmxxl1975, cp58 și alți 10 apreciază asta.
  10. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Mamifere, reptile si pesti.

    Animale, de-de-toate; septeluri, de-de-toate ! :)
     
  11. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    eventurile cu reproduceri sunt,pt mine,pe primul loc .:inlove:Nici nu ma uit din prima la premii,oricum il fac ,cu BB,fara BB,nici nu conteaza.Cat despre SH,nu ai cum sa nu se-adune cantitate mare.Cel putin azi din tichete,numai cate 8,cate 8......:)Si iese si din lazi,mai apare in premi la eventuri,poate fi luat cu creitari,iar cand nu ai ce face la moara,bagi SH. Vot POZITV,bine-nteles !
     
  12. cathyrock90

    cathyrock90 Cunoscător forum

    Terminat eventul. Super usor
     
  13. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Event finalizat .
     
  14. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Misiunea " Colorează ferma I " finalizata .
    Vot pozitiv!
    Spor tuturor fermierilor !
     
  15. radubianca91

    radubianca91 De-al casei

    event finalizat
     
    in.the.rain, F_L_O_R, matusam și alți 11 apreciază asta.
  16. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Eu una nu mai stiu cum arata un bonus pentru plante din lazile de bonus, in afara de PE la mine nu stiu sa dea altceva...
    [​IMG]
     
    in.the.rain, paulici_01, F_L_O_R și alți 10 apreciază asta.
  17. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Daca deschizi vreo 75 deodata, n-ar trebui...
    Momentan am doar 65, si nu iau in calcul sa le deschid.
     
  18. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Am inteles, trebuie sa muncesc atunci la capitolul rabdare.
    La mine la 10 buc se deschid lazile ( singura exceptie la cele cu ingrasamant), dar cred ca e pe baza de necesitate.
    Incerc, multumesc !
     
  19. cp58

    cp58 Ambasador forum

  20. tchupy

    tchupy Analist forum

    Nu conteaza cate lazi deschizi deodata (azi am deschis 20 si au iesit doua bonusuri de plante L, acum vreo doua saptamani din 30 a iesit parca unul singur, etc). Eu deschid mai multe deodata doar de spectacol. Avand in vedere ca suntem off topic, iti explic in cafenea, daca vrei de ce nu conteaza.