Comenzi rapide

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de Veverita02, 1 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna ziua. Nu stiu daca pot neaparat s-o numesc problema tehnica, dar de cateva zile toate comenzile pe care le dau se desfasoara mult mai repede sau in loc de dublu click se intampla la primul click. Se culeg parcele cu un click, daca nu sunt foarte atenta si seaman imediat dupa (adica la al doilea click). Nu la fiecare parcela, dar frecvent. Daca vreau sa vad o sarcina mai jos la misiuni sau sa trec la alta pagina, sar cate 2 pasi si tot asa. Sper ca m-am facut inteleasa. Precizez ca nu am schimbat nimic la setarile calculatorului sau ale mouse-ului. I se mai intampla cuiva?
     
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Este simplu. Probabil ti s-a stricat mouse-ul de la prea multe click-uri, mai ales de la cules manual pe parcele mici sau pomi. Am patit-o cu un mouse bun si eu. Cand apasam click stanga, el executa dublu click. Il am si acum, tras pe dreapta. Probeaza-l si la alte comenzi prin windows, playere audio sau video, la deschis de foldere si vezi cum se comporta.
     
  3. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Am avut o oarescare banuiala, desi la alte actiuni pe calculator nu am sesizat aceeasi problema. Multumesc mult pentru raspuns.
     
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Pai il poti testa simplu. Ca sa deschizi un folder, trebuie dublu click. Apesi un click stanga pe unn folder si vezi daca se deschide. Daca se deschide, am elucidat misterul. Ca sa rulezi un film sau un fisier video pe un calculator, ai nevoie de asemenea de un dublu click. La fel, apesi click stanga si vezi ce se intampla.
    De la click-urile rapide si multe pentru culesul manual al parcelelor, pomilor sau itemilor, in timp, mouse-ul se poate strica. La mine se manifesta asa cum am descris anterior.