Copac proprietate personala

Discuție în 'Probleme generale' creată de getulina, 13 Apr 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. getulina

    getulina Novice forum

    eu nu inteleg ce facem cu copacul proprietate personala ?
     
    donnadmn și malagambafane apreciază asta.
  2. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna seara!
    Copacul proprietate personala este un nou cadou de sezon. Poate fi amplasat pe orice teren sau pe liniile de vrej. Dupa amplasarea pe teren il poti culege de 10 ori, apoi nu va mai oferi cele 70 PE/PET. Il poti demola si amplasa altul in locul lui.
     
    donnadmn, davidsiirina08, ovidiu1a și alți 6 apreciază asta.
  3. vyyo5252

    vyyo5252 Cunoscător forum

    buna, de unde se procura copacul proprietate personala?
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  4. maimutica

    maimutica Supervizor forum

    Copacul proprietate personala il gasesti la cadouri , ( cadouri de sezon ) il poti primi cadou de la vecini sau prieteni .

    Edit(Agathon): mai multe detalii gasesti AICI. :)
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 14 Apr 2017
  5. dariusa

    dariusa Începător forum

    O mica intrebare ar mai fi, daca acest copac se amplaseaza pe linia de vrej si acea linie( complectata cu itemurile corespunzatoare) se culege de 10 ori, el va trebui inlocuit cu un alt copac identic, sau la linia de vrej nu mai exita aceasta limita de 10 culesuri ?
     
    malagambafane și donnadmn apreciază asta.
  6. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Buna seara!
    Itemul amplasat pe teren poate fi cules de 10 ori. Daca il amplasezi pe un nor de 1x2 al unei linii de vrej, itemul nu ofera nimic si nu se culege, linia de vrej iti va oferi ceva.

    Le-am amplasat pe o linie de vrej. Cand voi completa norul de 1x1 si o voi activa, ea imi va oferi PE si o oaie bruna.
    linie vrej.PNG
     
    malagambafane, donnadmn, roliana57 și alți 3 apreciază asta.
  7. dariusa

    dariusa Începător forum

    Multumesc Cruella, am intrebat pentru a vedea daca acest copac are caracter permanent pe linia de vrej, este foarte bine ca are, astfel ca o data amplasat nu mai este nevoie sa il inlocuim periodic si in plus este un cadou primit gratis, multumim si echipei Bigpoint, ca asa nu mai avem nevoie sa mai procuram itemuri de 1/2 pentru linia de vrej, multumesc inca o data pentru raspuns.
     
    tarasov2, malagambafane, donnadmn și alți 2 apreciază asta.