Feedback Cupa fermei

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 13 Iun 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 16 Iul 2018.
  1. Îmi place

    48,5%
  2. Mi-e indiferent

    3,9%
  3. Nu-mi place

    47,6%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Cupa fermei. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Gol!
     
    Degetica13, Enveloppe, popescudana42 și alți 9 apreciază asta.
  2. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Interesant, nu necesita combina, doar un orar de recoltare, apoi din jonglare cu misiunile vor iesi recompensele. SPOR
     
    Enveloppe, -katnik-, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  3. shimo82

    shimo82 Pretendent

    foarte tare si complex eventul care se anunta, cel mai mult imi doresc sa iau fabrica de perii de colt si adapostul de carabusi (nu am nici unul din cele doua)
    spor sa avem!
     
    Enveloppe, -katnik-, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  4. dadan

    dadan Împărat forum

    Pare interesant,acord vot pozitiv,mai iesim din monotonie!
     
    Enveloppe, -katnik-, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  5. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Daca inteleg eu bine vom putea realiza sarcinile dupa 5 iulie, cand vom avea acces la steagul pentru cupa fermei.
    Pentru a obtine un steag culorile fanilor, aven nevoie de 170 plante, care de pe 7 parcele mari, cu 3 recolte pe zi....iti trebuie aproape 1.5-2 zile....doar pentru unul! o_O nu mai spun ca pentru sera practic nu ai cum face plantele.
    In concluzie, itemii pusi in vanzare vor fi esentiali :(
    Sau n-am inteles eu bine?
     
    Enveloppe, -katnik-, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  6. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Despre ce itemi vorbesti?
     
    Enveloppe, -katnik-, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  7. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    despre articole datatoare pentru campioni
     
    Enveloppe, -katnik-, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  8. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Itemurile Hai,... ale caror upgrade-uri ofera rotatii, +x% PE, SH?
     
    Enveloppe, -katnik-, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  9. celina_amarandei

    celina_amarandei Talent de excepţie

    Pare interesant eventul si foarte intortocheat, numai cu notite poti retine si urma unii pasi. Ce am inteles dintr o prima citirea a tutorialului- la inceput vom avea un anumit numar de parcele pe care le vom cultiva pana pe 21 iunie cand vom putea debloca un alt numar de parcele, apoi pe 28 iunie un alt numar deblocate si ultimele pe 5 iulie. Nu s a specificat cate parcele vom avea la finalul deblocarilor ( sau poate mi a scapt mie ceva la citirea tutorialului). Revin,- ca la fiecare event- cu obervatia ca nu se ofera ca recompensa nici un cupon de combina, singura posibilitate din achizitionarea celor doua cupoane cu monede stea. Voi incepe eventul, nu stiu daca il si voi termina, se suprapune cu perioada vacantei. Oricum, am dat vot pozitiv si, ne place sau nu ne place va trebui sa jucam fotbal. Spor si succes la loviturile spre poarta. Aveti grija sa nu va faultati!
     
    Enveloppe, rocop, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  10. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    si nu ofera pe timpul eventului si un produsul morii?
     
    Enveloppe, donnadmn, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  11. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Deci daca am inteles bine, nu este obligatoriu sa facem linia de vrej(cu planta de event si bete pentru a efectua steaguri), pentru a juca varianta simplificata a minifotbalului si a obtine monede stea. Din cele cinci Cupe ale Fermei primim 60 de culorile fanilor necesare pentru 60 de partide de minifotbal inmultit cu 6 monede avem din start 360 monede stea + 45 de la Cupa 1 si 2.Total 405 monede stea. Daca se doreste finalizarea eventului(linia de vrej luata) mai primim 60 de culorile fanilor deci inca 60 de partide jucate si 360 de monede stea.
     
    Enveloppe, -katnik-, -Abramburica- și alți 5 apreciază asta.
  12. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Am inteles. Da, ofera un produs de moara.
    Si itemurile Balon cu aer cald (obtinut la achizitionarea cosului urias) si Fan adevarat (creditat dupa 28.06) ofera produsul. Este adevarat ca este important sa ai un item care sa-ti ofere un produs de event, dar este optiunea fiecaruia de a achizitiona cosuri si itemuri.


    Si cu monedele-stea achizitionam de undeva linia de vrej si itemurile? Nu.
    Pentru a lua linia de vrej avem nevoie de 15 steaguri pentru ferma. Deci, 6.750 oleandru si 300 bete.




     
    Modificat ultima dată de către moderator: 13 Iun 2018
    Enveloppe, -katnik-, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  13. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Asa este! Daca se doreste finalizarea eventului(linia de vrej luata) mai primim 60 de culorile fanilor deci inca 60 de partide jucate si 360 de monede stea. Eu m-am referrit doar la monedele stea.;)
     
    Enveloppe, -katnik-, -Abramburica- și alți 6 apreciază asta.
  14. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Foarte "alambicat", mai ales cand creierul meu fierbe in sucul propriu, de la caldura. Trebuie sa-l mai citesc inca o data, cred ca pe racoare. Oricum, interesant si nou!
    Bafta!
     
    Enveloppe, -katnik-, -Abramburica- și alți 9 apreciază asta.
  15. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie


    ...si daca pricepi dincolo de cuvinte, :oops: sa mi traduci si mie;):)...
     
    Enveloppe, -katnik-, -Abramburica- și alți 12 apreciază asta.
  16. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Puteti sa-mi spuneti cate monede stea obtinem pentru o partida jucata, sau cate se pot lua teoretic macar?
    multumesc
     
    Enveloppe, -katnik-, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  17. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Interesant event.... mi se pare complicat ....probabil ca de la caldura..... Vot pozitiv!
     
    Enveloppe, -katnik-, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  18. tchupy

    tchupy Analist forum

    iti arata in pozele cu niveluri, adica 6
     
    Enveloppe, -katnik-, -Abramburica- și alți 8 apreciază asta.
  19. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    multumesc
     
    Enveloppe, -katnik-, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  20. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Iti promit - daca inteleg. Astept racoarea.
     
    Enveloppe, -katnik-, malagambafane și alți 5 apreciază asta.