Dăruiește și comercializează - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 28 Apr 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Buna ziua ! In principiu se pot face astfel de cadouri. Dar riscati cu totii sa vi se blocheze conturile. Regulamentul este foarte clar in aceasta privinta !
     
    donnadmn apreciază asta.
  2. mela09dev

    mela09dev Începător forum

    Bună! De ce nu pot schimba un item ,,Cioc-cioc"? Nu mai ştiu cum l-am achiziţionat?! Mulţumesc anticipat!
     
  3. Cocos2004

    Cocos2004 Novice forum

    Multumesc.
     
  4. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Deoarece nu se poate darui/schimba. Dar se poate vinde.
     
    donnadmn și matusam apreciază asta.
  5. tudor2007

    tudor2007 Începător forum

    Buna ziua
    In cursul zilei de azi am facut un schimb: am oferit un monstru acvatic pentru un copac Amherstia. Din inventar a disparut monstrul acvatic, dar copacul nu l-am primit. Schimbul a fost facut cu melike1112. Mentionez ca am dat refresh, dar... nimic. Rog remediere.
    Va multumesc.
     
    donnadmn apreciază asta.
  6. X-mod

    X-mod Guest

    Unde-ai cautat copacul? Trebuie cautat in inventarul de pe insula, evident.
     
    donnadmn și _Agathon_ apreciază asta.
  7. pisitani

    pisitani Ambasador forum

    Se pare ca aceasta editie a fost foarte saracacioasa in pomi parfumati si castani, despre tunul dragostei nici nu am curaj sa pomenesc, se pare ca e mult prea scump. Multumesc tuturor celor ce m-au ajutat cu putinul lor , si multumesc in special celor doua vecine adinutza_mada si mara62 care mi-au oferit bucuria de a face cadou mai departe doua iteme unor persoane foarte dragi mie si totodata si vecini ( binecunoscuta cyndy si DS ).
    Am o rugaminte totusi: celor ce au primit ceva pomisori si adaposturi de la mine , va rog din suflet sa aveti grija de ele, sunt o pisicutza sireata si voi afla cu siguranta daca ii/le neglijati si voi veni garantat pe fermele voastre sa le iau inapoi.

    ps: rog un moderator saimi mute postarea in Daruieste si Comercializeaza, schimburi.....daca se poate. multumesc ,o zi buna in continuare
     
    mara62 apreciază asta.
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Din moment ce am inchis topicul respectiv si din moment ce postarea ta nu contine un anunt de schimb si mai contine si o opinie pe deasupra, nu am de ce sa o mut.
     
    pisitani apreciază asta.
  9. SOSYGMA

    SOSYGMA Profesionist forum

    Bună! Am pierdut ocazia de a achiziționa o moară de confecții, așa că toată nădejdea mea este în a o obține la vreo ediție de D&C, dar s-ar părea că nu am noroc... deși acest item e în joc de mai bine de jumătate de an, nu a apărut la ultimele 2 schimburi. Se poate face ceva, ca măcar la următoarea ediție să apară? Mulțumesc! Oricum, sper ca majoritatea jucătorilor să fi obținut ceea ce și-au dorit și să nu fi avut parte de surprize negative! În rest, o ziuă minunată vă doresc!
     
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Moara de confectii este un atelier rar, prea rar ca sa poata fi introdus in lista articolelor eligibile pentru acest minieveniment.
     
  11. SOSYGMA

    SOSYGMA Profesionist forum

    Deci, nicio șansă! Păcat!
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Pana acum nici o sansa. Nu se stie pe viitor, poate se va reconsidera acest lucru. Vor mai fi probabil editii ale minievenimentului San Gigantica Express (fermier Express) si poate sansa de a mai fi obtinut acest atelier.
     
    SOSYGMA apreciază asta.
  13. Lorelei

    Lorelei Junior Expert

    Sanse ar putea fi, daca se mai dau printre recompense la urmatoarele eventuri si stolere "Marfa Misterioasa". Eu nu am reusit sa-l obtin la trenulet, din zeci de incercari, dar l-am obtinut recent, din cele 4 sau 5 primite printre premiile de la un event - probabil cel de pescuit.
     
    VFreya și donnadmn apreciază asta.
  14. andrew1997

    andrew1997 Baron forum

    Salutare! :)

    Dacă tot e tema deschisă țin și eu să le mulțumesc celor cu care am făcut schimburi, dar și celor cărora mi-au oferit pur și simplu un "[​IMG] " (mulțumesc) . Am și spus în tema de schimburi că data viitoare voi face în mare parte numai schimburi caritabile.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Cel mai bogat om e acela care ştie să se mulţumească cu ce are. - Richard Wurmbrand

    Cine e modest în dorinţe e bogat în mulţumire. - Chavron

    În viaţa trebuie să lupţi pentru a obţine ce-ţi doreşti, altfel vei fi nevoit să te mulţumeşti cu ceea ce ai. - Viorel Mitea


    [​IMG] [​IMG]

    Mulțumeeeesc! :inlove:
     
  15. mara62

    mara62 Conte forum

    Pentru mine a fost o adevarata surpriza acest event, cu aceasta ocazie am reusit sa-mi completez linia de vrej cu itemul pe care ursul n-a vrut sa mi-l dea xD
    Felictari echipei BP
     
  16. gicahrean

    gicahrean Scriitor în devenire

    tin sa multumesc si eu in general tuturor celor cu care am facut schimburi si nu numai, dar in special VFreya si ~Sweety1~
    multumesc
     
    tcmxxl1975, marianvaly6767, VFreya și alți 5 apreciază asta.
  17. george_br92

    george_br92 Novice forum

    Am pus o distractie pescareasca la schimb cu un fermier castana. La sfarsitul acestui event nu am primit fermierul castana dar observ ca nici distractia pescareasca nu o mai am in inventar. Totusi primeam 2150 PET la 12 ore. Ar fi o pierdere destul de mare pentru mine.
     
  18. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Buna seara !Multumita de acest event ,am reusit sa fac schimburile si sa-mi completez linia de vrej!Am mai facut niste schimburi avantajoase si am mai adaugat niste adaposturi rare si copacei rari care imi lipseau.
     
    matusam, tcmxxl1975, mara62 și alți 3 apreciază asta.
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ca la fiecare ediție, mai durează (până la câteva zile) până când ofertele vor fi anulate automat.
     
    matusam, tcmxxl1975, mara62 și alți 3 apreciază asta.
  20. VFreya

    VFreya Scriitor în devenire

    Multumesc si eu dragul meu vecin !
     
    gicahrean, tcmxxl1975, mara62 și alți 2 apreciază asta.