Dăruiește și comercializează - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 28 Apr 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. jeni1952

    jeni1952 Pretendent

    multumesc mult,nu stiam ca e pe insula,scuze de deranj si o seara frumoasa
     
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Pai amplasezi unul in Insula Bahamarama si unul in Insula Comorii. Daca il obtii si pe al treilea, il primesc eu (glumesc).:D:D

    Buna seara! Tocmai am cumparat o licenta de cadou si a fost creditata. Ai incercat un refresh? Desi la mine s-a creditat instantaneu.
     
    Modificat ultima dată: 28 Apr 2015
    -ciocollate- apreciază asta.
  3. hinata884

    hinata884 Locuitor permanent

    buna, se poate da cadou vilisoara festiva in stil unguresc dar care e upgrate?
    ca eu incerc sa o dau cadou si imi tot zice ca nu am marfa suficienta
    iar daca o dau la schimb merge.... ce pot face?
     
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Pai in acest caz o poti plasa ca si oferta la schimburi.
     
  5. hinata884

    hinata884 Locuitor permanent

    Acum, cand incerc sa o pun la schimb si apas pe butonul 1 licenta zice marfa insuficienta...
    deci o vede ca o am in inventar dar nu ma lasa nici sa o daruiesc nici sa o schimb
     
  6. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna seara. Am gasit o oferta de schimb care ma intereseaza, imi apare ca am 6 licente, dar cand selectez oferta de schimb butonul cu 1 licenta nu e activ. Ce ar trebui sa fac?
     
  7. steelboy22

    steelboy22 Junior Expert

    help
    am cumparat doua licente am dat 4 mamudele si nu am primit nimik
    am ramas pierdut de mamudele si de licente
    cum le recuperez?
    multumesc
     
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Pai este posibil ca acel item cu upgrade sa nu poata fi schimbat sau daruit, pentru ca sunt unii itemi cu upgrade care nu pot fi folositi in acest scop. Din pacate nu avem o lista exacta.

    Buna seara! Probabil acel jucator cere mai mult de 6 articole la schimb pentru ceea ce doreste el sa ofere.

    Sa trimiti un tichet la serviciul suport, desi sunt convins ca ai primit licentele, dar serviciul suport iti poate confirma sau infirma acest lucru.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Apr 2015
  9. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    E vorba de un pom contra un pom. Sau nu inteleg eu bine? Alt schimb am reusit.
     
  10. steelboy22

    steelboy22 Junior Expert

    cum ramane cu licentele mele?
    imi raspunde shi mie cineva?
    multumesc
     
    donnadmn apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Ai citit ce scrie mai sus?
     
  12. steelboy22

    steelboy22 Junior Expert

    sorry acum am vazut
    cum trimit tichetul?
     
  13. Chronos

    Chronos Guest

    In lista generala a ofertelor vezi ca se cere un pom la schimb cu alt pom, dar cand dai click pe oferta va aparea in detaliu. Un detaliu poate fi ca un jucator poate cere 3 pomi (trei bucati din acelasi pom) in schimbul unui alt pom, lucru pe care nu il vezi in lista generala. Daca cere 3 pomi si tu ai doar doua licente, atunci nu poti efectua schimbul. Sper ca m-am facut inteles, ca sunt ca multe detalii de oferit.;)

    Nici o problema. AICI ai detalii.
     
    matusam apreciază asta.
  14. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Multumesc frumos. Scria 1 pentru 1 si aveam 6 licente, dar nu mergea. O sa mai incerc.
     
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag! Pana acum am efectuat si eu cateva schimburi in sistem, exact cum procedezi si tu, dar nu am intampinat probleme. Mai poate exista un aspect: pana te-ai decis pentru schimb, poate alt jucator a luat-o inaintea ta si a facut schimbul saaaaau poate pomul pe care il ai tu ca sa oferi la schimb nu era in inventar ci era amplasat pe teren. Trebuie sa te asiguri ca ai si pe stoc in Inventar articolele respective care apar in ofertele de schimb.
    Daca nici aici nu ne incadram cu situatia, ma arunc pe geam, in nuc.:D
     
    adria2 și matusam apreciază asta.
  16. enuka

    enuka Novice forum

    Sorry, nu gasesc runda de discutii cu schimburile intre jucatori. Ma puteti ajuta?
     
  17. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

     
    enuka apreciază asta.
  18. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Multumesc pentru sugestii. Oferta mai e si acum, cat despre pomul pe care ar trebui sa-l dau la schimb, am 6 in inventar. M-am mai uitat si la alte oferte si tot asa imi apare (butonul acela din dreptul ofertei cu semnul de schimb e inactiv). Asta este, o sa mai incerc si maine. Poate se schimba ceva. Mult succes la tranzactii tuturor fermierilor!
     
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Se pare că mai avem încă erori de afișare la event. Unii itemi apar la schimburi în mod eronat, caz în care butonul de schimb este inactiv.
     
    Veverita02 apreciază asta.
  20. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent



    Multumesc de raspuns.
    :D s-a facut.