Dăruiește și comercializează - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 28 Apr 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cum ai oferit doi pomi diferiți pentru unul singur?
    Și noi suntem curioși.
     
    H3ra apreciază asta.
  2. dragos06

    dragos06 Începător forum

    nu am dat pom de miere pt un roscov si un scorus xxl pt alt roscov schimbul imi apare ca facut dar roscovii nu sunt in inventar.
     
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ar trebui să apară în inventarul tropical.
     
    H3ra și dragos06 apreciază asta.
  4. dragos06

    dragos06 Începător forum

    da multumesc scuze
     
    k0 apreciază asta.
  5. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    Scuze, dar nu stiu unde sa ma adresez(sau unde sa scriu) si daca este valabila promisiunea ...


    user mariavali6767------nume pentru forum marianvaly6767
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 30 Apr 2015
    assiotiv69 apreciază asta.
  6. hinata884

    hinata884 Locuitor permanent

    buna, am gasit un schimb care ofera 1artar japonez si cauta 1soc...eu am 3 pomi de soc si o licenta ...dar nu pot face schimbul...iar la alte oferte care implica socul pot face schimbul... la aceast schimb de ce nu il pot face?
     
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

     
    donnadmn apreciază asta.
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu am primit mesaj în joc din câte văd...
     
    donnadmn apreciază asta.
  9. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    nu stiu cum (sau unde )se trimete mesaj in joc
     
  10. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu mai e nevoie, am trimis eu:

    upload_2015-4-29_23-9-40.png
     
    -ciocollate-, H3ra, adriana_eu și alți 5 apreciază asta.
  11. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna dimineata.
    Eu sunt cea care tot incearca sa faca un schimb: pentru un fistic sa iau un corcodus. Pentru ca la mine butonul de schimb e inactiv, as putea sa-l rog pe prietenul meu sa faca schimbul si apoi sa-mi daruiasca corcodusul? Intreb asta, pentru ca intram pe joc de pe acelasi calculator si sa nu se considere ca sunt 2 conturi ale aceluiasi utilizator si apoi sa fie probleme. Multumesc!
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Daca tu nu poti face schimbul, problema fiind la jucatorul respectiv, care a depus oferta, atunci nimeni nu va putea efectua acel schimb, nu doar tu. Cumva la el apare ca poate face acel schimb?
     
  13. Roana1965

    Roana1965 Începător forum

    Buna ziua,
    Am 3 licente de schimb, doresc sa schimb un arbore flacara cu un fistic si nu imi da voie. Am incercat sa schimb si alti pomi dar nu imi permite. Gresesc eu undeva? Va doresc o zi placuta
     
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Exista mai multe situatii: nu ai in Inventar pomul cerut de acel jucator la schimb in oferta depusa in sistem, nu ai licente suficiente (ai 3 licente iar jucatorul respectiv poate cere 4 pomi de acelasi fel pentru ceea ce ofera el) sau jucatorul respectiv este afectat de eroarea mai sus mentionata in acest topic.
     
    matusam apreciază asta.
  15. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Nu. Trebuia sa verific inainte de a intreba. Si oricum nu mai e nevoie fiindca un fermier generos (Gyolibera- multumesc inca o data!) mi l-a facut cadou.
     
  16. lentzica_blue

    lentzica_blue Avansat

    Buna ziua,am o intrebare,sper sa primesc un rasp.:)Vreau sa fac un schimb anume:petrecere aniversara2 cu un porumbar dar nu ma lasa imi zice,ca nu am marfa suficienta:(de ce oare? Multumesc de lamurire,o zi buna:)
     
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! AICI gasesti raspuns la intrebarea ta.
     
  18. Roana1965

    Roana1965 Începător forum

    Daca nu pot face schimb de nimic exista posibilitatea ca eu sa am eroare si sa nu imi dau seama?
     
  19. endica81

    endica81 Începător forum

    Am achizitionat cu 2 mamudele 1 licenta de schimb, mamudelele au fost luate din cont, dar licenta nu mi-a fost data.....
     
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu neaparat, inseamna doar, probabil, ca nu indeplinesti anumite conditii pentru a efectua un schimb. Depinde ce alegi sa schimbi.


    Buna ziua! Eu cred ca ai primit, insa poti trimite un tichet la serviciul suport pentru verificari.