Feedback Epoca navigației

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 13 Aug 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 20 Aug 2019.
  1. Îmi place

    39,5%
  2. Îmi este indiferent

    7,9%
  3. Nu-mi place

    52,6%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Epoca navigației. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    ioanagirl94, t_ina_e, roliana57 și alți 6 apreciază asta.
  2. bebica64

    bebica64 Novice forum

    Banuiesc ca fiecare chiparos golas se va transforma in 3PE, 3PET si 4GG. si nu floarea din balon.
    Similar si pentru catarg , nu gnom de gradina
     
    ioanagirl94, t_ina_e, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  3. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Multumim. Corectam.

    De asemenea, descrierea celor 3 articole a fost corectată, nu sunt articole-drop.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 13 Aug 2019
    ioanagirl94, t_ina_e, roliana57 și alți 7 apreciază asta.
  4. -bebica64-

    -bebica64- Novice forum

    Misiunile se pot face de mai multe ori? Pentru ca numarul de monezi rotita obtinute din indeplinirea celor 4 misiuni nu permite achizitionarea liniei de vrej si a itemilor aferenti.
     
    ioanagirl94, t_ina_e, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  5. tudor1966

    tudor1966 Împărat forum

    Exista o greseala in tutorial. Dupa indeplinirea sacinilor eventului se castiga 330 monede rotita, dar ne trebuie pentru achizitionarea liniei de vrej cu tot cu itemuri 485 monede rotita. Restul de monede rotita de unde se pot castiga ?
     
    ioanagirl94, t_ina_e, roliana57 și alți 6 apreciază asta.
  6. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    O omisiune, este completat acum. Sarcinile 5 sunt repetabile.
     
    ioanagirl94, t_ina_e, roliana57 și alți 8 apreciază asta.
  7. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Ar mai fi un singur lucru de lamurit: clatita cu fructe "va oferi, la consumarea din meniul lateral, similar unui produs meșteșugărești dar fără a ocupa un slot, un bonus de reducere a timpului de 20% pentru 48 ore", sau +1 bonus pentru planta de event, asa cum zice forumul EN?
     
    ioanagirl94, t_ina_e, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Le dăm voie și colegilor să greșească uneori :)
     
    ioanagirl94, t_ina_e, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  9. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Nu gasesc sarcina 5.
    Bijuteriile sunt produsele de la atelierul de ciori?
     
    ioanagirl94, donnadmn, pinok86 și alți 5 apreciază asta.
  10. Nemo

    Nemo Forum Moderator Team Farmerama RO

    Sarcina 5 de la fiecare misiune. Bijuteriile - da !
     
    ioanagirl94, t_ina_e, roliana57 și alți 9 apreciază asta.
  11. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Acum am priceput!
    Multumesc tare mult!
     
    ioanagirl94, donnadmn, pinok86 și alți 4 apreciază asta.
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Buna tuturor. Am facut cateva calcule, necesarul de produse-scule-animale, poate ajuta:
    Mi se par cam multe scule cerute, mai ales ferastraie: 900 si foarfeci: 195.? Cine pastreaza atatea in sura, mai ales ca unii mai au nevoie sa faca si misiuni de upgrade la menajerii/arboretumuri/manufacturi. Despre dropul specific nu ma pot pronunta, desi ma deranjeaza ca se suprapune peste nevoia de plante de la fantana cu punci de fructe, dropul fiind anuntat din adaposturi si ateliere. In concluzie, mi se pare un event 'incurcator', asa ca 'nu-mi place'.
    Update: Am corectat totalul la lemne, multumesc '09kis' pentru atentionare.
    PS: Pentru Vinfiert. Puteai sa spui si tu ca sunt ecologist, nu zgarcit...
    plante2150
    foarfeci195
    ferastrau900
    lemne4050
    bijuterii30
    iepuri225
    capre225
    oi225
    porci225
     
    Modificat ultima dată: 13 Aug 2019
    kami12., ioanagirl94, t_ina_e și alți 10 apreciază asta.
  13. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    ioanagirl94, t_ina_e, alexsilviu11 și alți 7 apreciază asta.
  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Bine, inteleg ca ai, greseala mea ca am intrebat 'cine', eu sunt mai mic (160/397) si inca imi trebuie de ex lemne/caramizi sa imi upgradez menajerii/manufacturi, asa ca nu rabd cutii nedeschise. Si cu alte ocazii am donat scule pana la un mic stoc de bun simt (max 100) tot in misiuni de upgrade menajerii/manufacturi, asa ca acum ma uit lung de pe margine. Tie iti urez succes.
     
    ioanagirl94, Ade-Leona, t_ina_e și alți 10 apreciază asta.
  15. 09kis

    09kis Baron forum

    Cred ca ai adunat gresit lemnele, mie imi ies 4050
     
    ioanagirl94, t_ina_e, alexsilviu11 și alți 7 apreciază asta.
  16. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    A vrut sa iasa mai ieftin... xD
     
    kami12., ioanagirl94, t_ina_e și alți 9 apreciază asta.
  17. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Salutare. Si mie mi se par cerintele mari, in ceea ce priveste numarul de scule. Am nivel 126, un nivel mic. Probabil cei cu nivel peste 200 au destule in sura. Nici premiile nu sunt atat de tentante..Tot ce ma atrage de la magazin este Super Hrana (200 in total). Mai bine prefer sa imi iau pachetul "Distractie la inot" cu 4,99 euro. Am acolo 200 de Super Hrana deja, si nu o sa mai imi bat capul cu eventul. Prefer sa imi tin foarfecele si fierastraiele in sura. Spor celor care se avanta!

    P.S De fap, o sa incerc sa fac misiunile 3 si 4. Acolo nu mi se cere atat de multe din sura.

     
    ioanagirl94, Matza26, t_ina_e și alți 10 apreciază asta.
  18. ani.vajai

    ani.vajai Scriitor activ

    Buna ziua! Eu tot nu am inteles, de unde ne procuram clatita cu fructe? O preparam noi la moara{ din ce}? O cumparam {de unde} si cu ce?
     
    ioanagirl94, t_ina_e, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  19. amy46

    amy46 Comandant forum

    Pachetul mega conține: 940 Chiparoși golași, 5 Catarge, 1 Clătită cu fructe, 315 Lăzi de navigație, 645 Îngrășământ. Preț standard 15,99 euro.
    Acesta poate fi achiziționat o singură dată per cont de joc!
    Sau
    poti cumpara cu MM de maxim 20 ori Ladă de construcții navale si cu putin noroc sa iti iasa de acolo o clatita ....

    Lada de construcții navale oferă la deschiderea din inventarul de consumabile, aleatoriu, unul din următoarele: 2 Chiparoși golași, 5 Chiparoși golași, 10 Chiparoși golași, 1 Pânză, 1 Bușteni, 1 Catarg, 1 Clătită cu fructe, 1 Ladă de îngrășământ.
     
    ioanagirl94, t_ina_e, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  20. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Fii atent ca la misiunile 3 si 4 se cer nu mai retin exact, busteni, pinze si catarge pe care le primesti din misiunile 1 si 2. nu m-am uitat prea bine dar cred ca se leaga intre ele. Nici nu am priceput ce fel de drop o sa sara mai des din terenul special si de pe continent din adaposturi/ateliere asa ca am dubii ca o sa mearga, si eu studiam daca pot colecta suficiente monezi sarind peste ce imi lipseste.
     
    ioanagirl94, Ade-Leona, t_ina_e și alți 9 apreciază asta.