eroare logare joc

Discuție în 'Probleme generale' creată de Ambra., 6 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna seara! Chronos te rog sa ma ajuti daca poti.Nu mai pot accesa jocul de pe laptop, imi apare urmatorul mesaj:You are not permitted to donload the file''' because it is infected with the virus" unknown".URL=ro.bigpoint.com/farmerama/board/index.php?forums/ probleme-generale./724/ File quarantined as: http//www.fortinet.com/ve?vn=unknov.Te rog sa ma ajuti daca poti.Am sters tot, pana si avastul l-am dezinstalat si nu merge.Acum am scris de pe tel.dar imi ies peri albi daca va trebui sa joc la dimensiunea asta .Nu merge nici cu IE ,si desi am incercat sa descarc din nou antivirusul imi comunica ca si acest program e virusat. O sa mor daca va trebui sa joc si sa scriu de pe tel.

    Din pacate nu pot sa revin decat peste cca. 2-3 ore, poate ma lamuresc atunci.
     
    Modificat ultima dată: 6 Mai 2016
    adria2, dadan, -crokyyy1234- şi o altă persoană apreciază asta.
  2. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu sunt expert in "virusologie informatica" dar daca ai un virus nu este bine. Incearca sa folosesti laptopul pentru navigare, sa rulezi un film, sa deschizi ceva foldere si vezi cum se comporta. Daca o ia razna si nu poti face mai nimic, trebuie reinstalat sistemul de operare, din pacate si prin formatarea partitiei C poti scapa de virus daca este localizat acolo.
     
    dadan și -crokyyy1234- apreciază asta.
  3. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Multumesc Chronos, vad ca acum merge desi nu i-am facut nimic , chiar nimic. O sa reinstalez antivirusul si o sa-l las sa ruleze incet toata noaptea sa vad ce-mi spune. Rau e sa nu cunosti minimul necesar, in anumite situatii. Initia lam crezut ca nu merge jocul, ca e vreo problema la nivel general, apoi am incercat sa ma loghez de pe tel. si acolo functiona totul perfect, asa ca mi-am dat seama ca e o problema la mine. Rau este ca nu stiu care, de ce acum functioneaza, incet, dar functioneaza....iar acum 3 ceasuri in urma imi afisa acel mesaj. De fapt doua diferite, le-am copiat, unul pt. forum si altul pt. joc. Acum sunt prea obosita sa le mai postez, dar totusi pentru moment, desi nu stiu cat tine, ma bucur ca merge.
    Inca o data, multumesc frumos.
     
    donnadmn și dadan apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Nu am facut mai nimic deosebit. Ma bucur ca si-a revenit "leptopisetul". Pai ce sa zic, spor la joc si noapte buna.

    Intrucat laptop-ul si-a revenit cu nervii,

    Inchidem si noi, declarand: Alarma falsa!
     
    donnadmn apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.