Event-uri naționale trecute sub formă de misiuni în timp limitat

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de StinckyRedneck, 30 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. StinckyRedneck

    StinckyRedneck Junior Expert

    Mi-aș dori mult implementarea, ca misiuni permanente, a event-urilor cu specific național. O prietenă de-a mea de departe care a început să joace de curând îmi spunea că și-ar dori și ea să poată face event-ul cu specific românesc, dar practic nu a avut ocazia deoarece a început jocul după ce acest event a avut loc. La fel, o profesoară de limba franceză mi-a spus că ar vrea să facă event-ul francez, însă tot așa, a început jocul după...

    În general, event-urile trecute ar putea fi puse la dispoziție după un an sau doi, sub forma de misiuni permanente; așa ar dispărea și stres-ul de a nu putea face o misiune frumoasă din cauza lipsei de timp; s-ar putea implementa și misiunile contra timp: în momentul în care începi o misiune, să ai un timp limitat în care să o faci, exact ca la orice event - astfel nu s-ar pierde de către dezvoltator posibilitățile de a realiza venituri din coșulețe etc. (un lucru normal, de altfel), ba poate chiar ar spoi încasările deoarece jucătorii mai noi vor fi siguri interesați să termine event-urile mai vechi, chiar contra timp. Ca să fiu mai explicit, jucătorul ar avea oricând la dispoziție misiunea-event, dar odată ce o începe ar fi necesar să o termine în timpul alocat, după care misiunea dispare ca orice event.
     
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu avem sondaj. În plus, ideea este mai veche și a fost transmisă deja dezvoltatorului de câteva ori, sub diferite forme.
     
    malagambafane, inanina și donnadmn apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.