Fantoma de la Operă - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 16 Oct 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    [​IMG]

    Salutare dragi fermieri

    Iată vine pe cărare mirosind și el o floare, măgărușul jucăuș ca o păpușă de pluș.
    Și cum mergea el vorbăreț, mâncând un măr cam hrăpăreț, dintr-o dată a amuțit, căci eventul a sosit.

    În această temă de discuție vă puteți exprima părerile, întrebările, sesizările cu privire la acest event și la reproducerea măgarilor.
    Nu uitați că puteți consulta cele doua tutoriale // AICI // si // AICI //.
    Evoluția voastră in cadrul eventului o puteți impărtăși cu toți ceilalți fermieri, // AICI //.



    Echipa voastră Farmerama!
     
  2. robert-adila

    robert-adila Locuitor permanent

    Buna ziua .as dori sa stiu daca fierul vechi va sari din recolta ,si de cand ?,multumesc , o zi buna .
     
  3. zgaby01

    zgaby01 Novice forum

    Salut!
    Fierul vechi este o unealta care va iesi si ea din recoltarea plantelor, animalelor si a pomilor. De asemnea se va putea face rost si din cadrul cutiilor cu unelte cumparate sau primite de la vecini.
    Acestea vor iesi din momentul in care atelierul este deja introdus in joc.
    Tinand cont de numarul de fier vechi care se cere pentru construirea atelierului pentru magari, presupun ca face parte din categoria uneltelor care va iesi mai greu din recoltat, precum penitele de scris.
     
  4. robert-adila

    robert-adila Locuitor permanent

    Mersi zgaby01 ,am adunat recolta dupa 16 ore si nu a sarit nici un fier ,dar am inteles acum ,o seara buna ,si spor la magarusi .
     
  5. lorentonton

    lorentonton Expert forum

    [​IMG]
    Magaruşul mi-a adus noroc,
    Am pus cratita pe foc,:D
    Sper sa fie şi cuminte
    Ca ciorbita-i cam fierbinte:D...Spor tuturor !!





    İntra la Cooperativa şi uita-te la sarcinile ce dau cutii cu scule,ıncearca sa le faci,mie fierul vechi mi-a ieşit din cutia de scule xxl.spor
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Oct 2014
    -ciocollate-, popescudana42, mara62 și alți 7 apreciază asta.
  6. robert-adila

    robert-adila Locuitor permanent

    Toate sarcinile de la cooperativa sunt facute ,am niv.96 ,o seara buna .
     
    popescudana42, mara62, kendra80 și alți 3 apreciază asta.
  7. Anna071990

    Anna071990 Novice forum

    BUNA DIMINEATA, EXISTA UN COD BONUS VALABIL INCA? MULTUMESC
     
    popescudana42, mara62 și robert-adila apreciază asta.
  8. ~Tina221994~

    ~Tina221994~ Guest

    Buna dimineata,

    Codul bonus oferit este HAPPYAUTMN14 , cod care a fost anuntat in cursul zilei de ieri, mai multe detalii poti afla AICI.
     
    popescudana42, mara62, radu și alți 5 apreciază asta.
  9. Anna071990

    Anna071990 Novice forum

    multumesc
     
    popescudana42 și mara62 apreciază asta.
  10. vidrighin

    vidrighin Începător forum

    am incercat sa folosesc codul bonus HAPPYAUTUMN14 dar imi apare "codul nu a putut fi gasit"
     
    popescudana42 apreciază asta.
  11. udroiuelena

    udroiuelena Novice forum

    codul corect este HAPPYAUTMN14
     
    popescudana42 și VFreya apreciază asta.
  12. vidrighin

    vidrighin Începător forum

    ok, ms ms gresala mea...graba e de vina :)
     
    popescudana42 apreciază asta.
  13. luta

    luta Scriitor în devenire

    colectarea fierului vechi va fi o problema .. foarte deelicata .deja este foarte greu -am cumparat o cutie de scule xxl la oferta ci 19 mahmudele si nu a ..picat nici macar 1 fier vechi...mai incercam si bineinteles , speram!
     
    popescudana42, donnadmn și robert-adila apreciază asta.
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Dar de ce 19 mamudele? La oferta, oferta care este valabila acum, cutia cu scule xxl costa 15 mamudele.
     
    popescudana42, donnadmn și robert-adila apreciază asta.
  15. luta

    luta Scriitor în devenire

    ..scuze , intr-adevar 15 mamudele: asa a fost ,dar totusi nu este prea mult si ...nici un fier vechi?
     
    popescudana42 apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Nu spun doar ca sa te simti tu mai bine, insa intr-o cutie de scule xxxl nu am regasit nici o unitate de fier vechi, insa in alta cutie de scule xxxl am regasit. Faptul ca este cutie cu scule xxl sau xxxl nu garanteaza automat regasirea acestei unitati noi de drop. Ideea este ca aceste unitati de drop sunt raspandite aleatoriu in cutiile cu scule si de aceea poate exista si surpriza neplacuta sa nu regasesti.
     
  17. cadina

    cadina De-al casei

    Dragii mei vreu sa va spun si eu faptul ca fierul vechi nu iese neaparat di cutiile de scule xxl, mie mi-a iesit unul din cutie xl si nici unul din cutiile xxl de la acest event, deci e dupa norocul fiecaruia.
     
    popescudana42, robert-adila și VFreya apreciază asta.
  18. ioana71

    ioana71 Începător forum

    Normal ar trebui sa primim 5 bucati de fier caci la event primesti 5 cutii cu scule in schimb am primit doar 4.
     
    popescudana42 și robert-adila apreciază asta.
  19. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Daca ai fi cautat topicul corect si ai fi citit postarile anterioare, ai fi vazut ca fierul nu se primeste neaparat la fiecare cutie de scule.
     
    popescudana42, radu, cadina și alți 4 apreciază asta.
  20. -april77-

    -april77- Scriitor în devenire

    Buna seara dragi fermieri!La acest event reproducerea magarilor,Conul Vasile m-a rasplatit cu un magarus din aur:)Te iubesc conule:inlove:O saptamana minunata cu spor in toate!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.